המחבלים חוסלו 

שלושה נרצחים בפיגוע ירי בירושלים | שמונה נפגעים נוספים 

שני מחבלי חמושים בנשק אוטומטי פתחו הבוקר באש לעבר עוברים ושבים בכניסה לירושלים | שלושה נרצחו | שמונה נוספים  נפצעו באורח אנוש, קשה ובינוני | המחבלים נרו וחוסלו (חדשות)

קובי רוזן | כיכר השבת |
תיעוד מהפיגוע | צפו (צילום: לפי סעיף 27 א)

שלושה אזרחים נרצחו הבוקר (חמישי) כתוצאה מירי של שני מחבלים בכניסה לירושלים. שמונה נוספים נפצעו באורח אנוש, קשה ובינוני.

מעט לאחר השעה 07:30, פתחו שני מחבלים ערבים בירי לעבר אזרחים בתחנת האוטובוס בכניסה לירושלים ופצעו לפחות שישה מהם. המחבלים נורו בזירה וחוסלו. מחקירה ראשונית עולה כי המחבלים הגיעו לזירה עם נשקים אוטמוטיים.

עדכון 09:30: המחבלים שביצעו את הפיגוע מזוהים עם החמאס. מוראד נמר בן 38, תושב מזרח ירושלים, היואחיו אברהם נמר בן 30, תושב מזרח ירושלים,שניהם ישבו בכלא הישראלי בחשד לפעילות טרור.

עדכון 09:00: נקבע מותו של נרצח שלישי בפיגוע הירי בירושלים.

עדכון 08:40: בית החולים 'שערי צדק' מעדכן: "ליחידת הטראומה במרכז הרפואי שערי צדק הגיעו עד כה 5 פצועים מהפיגוע בכניסה לעיר, 4 במצב קשה 1 במצב קל בינוני".

עדכון 08:35: בית החולים 'הדסה עין כרם' מעדכן: "אל יחידת הטראומה בהדסה עין כרם פונו 3 נפגעי ירי מהפיגוע בכניסה לירושלים. בן 56, במצב בינוני, בת 22, במצב בינוני ובן 17 במצב קל. שלושתם בהכרה מלאה".

עדכון 08:30: "שני מחבלים שהגיעו למקום ברכב כשהם חמושים בכלי נשק, ביצעו ירי לעבר אזרחים בתחנת האוטובוס ונוטרלו על ידי כוחות בטחון ואזרח ששהו בסמוך. כתוצאה מירי המחבלים, ישנם מספר נפגעים בזירה מטופלים ע"י גורמי רפואה, ביניהם פצועים קשה ואנוש".

עדכון 08:14: "חובשים ופראמדיקים של מד"א קובעים את מותה של צעירה בת 24 ומפנים לבתי החולים שערי צדק והדסה עין כרם 8 פצועים, בהם: 5 במצב קשה, 1 בינוני ו-2 קל".

עדכון 08:00: במד"א מעדכנים על מצב הנפגעים בפיגוע: "7 נפגעים, בהם: 2 במצב אנוש שמטופלים עדיין בשטח, 5 שמפונים לבתי החולים, בהם, קשה, בינוני וקל".

משה חן ששון חובש איחוד הצלה שנתקל באירוע והזעיק את כוחות ההצלה מסר: "הייתי עם אופנוע חירום של איחוד הצלה ברמזורים של הכניסה לעיר ושמעתי קולות ירי. עצרתי מיידי לסייע עם הציוד הרפואי של איחוד הצלה והזעקתי את כוחות ההצלה. בסיוע חובשים נוספים הענקנו סיוע למספר נפגעים במצבים שונים. כמו כן צוותי חוסן היחידה לעזרה ראשונה נפשית של איחוד הצלה העניקו סיוע למספר נפגעי חרדה ששמעו את קולות הירי".

הנשק של המחבלים בזירה (צילום: דוברות המשטרה)

חובש רפואת חירום במד"א משה חמד סיפר: "הייתי בבית כששמעתי את קולות הירי ומיד הגעתי למקום. ראיתי מספר פצועים בזירה, חלקם שכבו וחלקם התהלכו. יחד עם הצוותים הגדולים של מד"א שהגיעו למקום ביצענו בדיקות רפואיות והענקנו להם טיפול רפואי. לצערנו נאלצנו לקבוע את מותה של צעירה בת 24 ופינינו לבתי החולים בעיר 8 פצועים בדרגות פציעה שונות תוך המשך טיפול רפואי".

זירת הפיגוע, הבוקר (צילום: מדברים תקשורת)

מדוברות המשטרה נמסר: "לפני זמן קצר התקבל דיווח על ירי שבוצע בכביש הכניסה לעיר ירושלים (לכיוון תחנה מרכזית) ומספר נפגעים בעקבותיו. שני החשודים בירי נוטרלו במקום. כוחות משטרה גדולים בדרכם למקום".

מדוברות איחוד הצלה נמסר: "צוותי הרפואה של איחוד הצלה מעניקים טיפול רפואי למספר נפגעים בזירת אירוע חריג בשד' שזר סמוך לכניסה לירושלים, דווח נוסף בהמשך".

מדוברות מד"א נמסר: "בשעה 07:38 התקבל דיווח במוקד 101 של מד"א במרחב ירושלים, על פיגוע ירי בשדרות וייצמן בטרמפיאדה בכניסה לירושלים, חובשים ופראמדיקים של מד"א מעניקים טיפול רפואי ל- 6 פצועים בינוני וקשה".

בכתבה זו נעשה שימוש בצילומים אשר בעל הזכויות בהם לא נודע או לא אותר, בהתאם להוראות סעיף 27א לחוק זכות יוצרים. אם הנכם בעלי הזכויות שלחו הודעה על כך בצירוף הצילום המקורי לדוא"ל desk@kikar.co.il.

הכתבה הייתה מעניינת?

תוכן שאסור לפספס

0 תגובות

אין לשלוח תגובות הכוללות דברי הסתה, לשון הרע ותוכן החורג מגבול הטעם הטוב.

טוען תגובות...
תוכן שאסור לפספס

עכשיו בכותרות
הנקראים ביותר
המדוברים ביותר