בגלל הסוכה?

יומיים לפני הטבח: שתי פלוגות קומנדו הוקפצו מעזה לחווארה

לאחר שעלו מאז המלחמה טענות על כך שאוגדת עזה לא הייתה מוכנה למתקפת הפתע של חמאס, בגלל שהסיטו כוחות ליו"ש, כעת הטענה הזו מקבלת ביסוס | כל הפרטים (חדשות)

ב. ניסני | כיכר השבת |
מחבלי חמאס במעבר ארז (צילום: פלאש 90)

על פי הדיווח היום (שני) ב'כאן חדשות', שתי פלוגות מחטיבת הקומנדו, עברו מגזרת עזה לגזרת חווארה, יומיים בלבד לפני מתקפת הפתע האיומה על ישראל.

על פי הדיווח, הפלוגות תגברו בתקופת החגים הלחוצה את אוגדת עזה (במסגרת עתודה מטכ״לית), והיו אמונים על שמירת הגדר.

בשל המתיחות הביטחונית שהייתה בחווארה, הוחלט באגף המבצעים של צה"ל, לשלוח את אותם קרוב למאה לוחמי קומנדו לאזור הנפיץ.

כזכור, מאז החלה המלחמה - עלו הטענות, שחלק מכך שצה"ל לא היה מוכן להגן על היישובים ועל הקיבוצים, היה בגלל שהועברו גדודים מעוטף עזה, כדי לאבטח את הסוכה שהקים ח"כ סוכות בחווארה בליל הושענה רבה.

במוצ"ש האחרון, כפי שדווח ב'כיכר השבת', סגן הרמטכ"ל לשעבר דן הראל, חזר על הטענה לפיה הועברו גדודים לשומרון על חשבון עוטף עזה וח"כ סוכות החליט להגיש נגדו תביעת דיבה.

סוכות הגיש באמצעות עורכי הדין ברק קדם ואריאל חיומי, תביעת לשון הרע כנגד דן הראל, סגן הרמטכ"ל ואלוף פיקוד הדרום לשעבר, שהיה בין היתר ממובילי תוכנית ההתנתקות.

ח"כ סוכות: "האלוף דן הראל מאשים הערב את המתיישבים ביו"ש בסד"כ החסר באוגדת עזה".

"עזבו שניה שזה שקר מכוער", טען סוכות מבלי שהציג לכך הוכחה - מלבד דובר צה"ל - "שדובר צהל כבר הכחיש כמה פעמים. הבן אדם במקום להתחבא הכי רחוק על ביצוע ההתנתקות וההגדרה של גירוש יהודים ומסירת עזה לחמאס בפיקודו כניצחון של החברה הישראלית - רץ להעליל על אחרים. אבדה הבושה".

סוכות הוסיף בכתב התביעה כי "כפי שיפורט בהרחבה להלן, מדובר בפרסום שלילי, משפיל ושקרי שכל תכליתו להוציא את דיבת התובע רעה, להלבין פניו ברבים, להשחיר את שמו ולפגוע פגיעה חמורה בשמו הטוב בכבודו".

"הנתבע בחר להשחיר את שמו של התובע באכסנייה ציבורית בעלת תפוצה רחבה ביותר ובכך למעשה העצים את הפגיעה בתובע. בנסיבות אלו, לא נותרה לתובע ברירה כי אם לפנות לבית המשפט הנכבד בתביעה זו" - סוכם.

הכתבה הייתה מעניינת?

תוכן שאסור לפספס

0 תגובות

אין לשלוח תגובות הכוללות דברי הסתה, לשון הרע ותוכן החורג מגבול הטעם הטוב.

טוען תגובות...
תוכן שאסור לפספס

עכשיו בכותרות
הנקראים ביותר
המדוברים ביותר