ישראל במלחמהישראל במלחמה
מלחמה על כל רגע

משפחות החטופים צעדו לירושלים: "אסור להמתין ליוזמה של סינוואר"

מאות רכבים וטרקטורים של משפחות החטופים הגיעו למתחם הכנסת בירושלים, לקראת מצעד לפידים ועצרת שבסיומה ילונו באוהלים מול משרד רה''מ בדרישה להציג מתווה ישראלי לשחרור החטופים (חדשות)

ב. ניסני | כיכר השבת |
משפחות החטופים (Photo by Yonatan Sindel/FLASH90)

עשרות משפחות חטופים עלו היום (שלישי) בשיירה לירושלים, כשהם דורשים מהממשלה ליזום פעולה ומתווה להחזרת החטופים שמוחזקים בשבי חמאס בעזה. השיירה - כללה מכוניות רבות וטרקטורים מכל רחבי הארץ.

המשפחות שהשתתפו בשיירה קראו לממשלה: "אסור להמתין למתווה סינוואר, ישראל חייבת להניח מתווה פעימות נוסף ולרתום את העולם לקידומו".

בהמשך צעדו המשפחות ברגל לכיוון משרד ראש הממשלה. "נגמר לנו הזמן, תחזירו את כולם. הלב שלנו שבוי בעזה", אמרו המשתתפים.

המשפחות קיימו צעדת לפידים ועצרת בסמוך למשרד רה"מ בגבעת רם, בסיום העצרת, מתכננות המשפחות ללון באוהלים מול משרד ראש הממשלה. מחר מתכננים המשתתפים "לקבל את פני חברי הכנסת בכניסה למתחם ולדרוש מהם לקדם יוזמה והשבה מיידית של החטופים בלי להמתין למתווה שיציע סינוואר"

השיירה בדרכה לירושלים (צילום: מטה משפחות החטופים)

באופן רשמי, פומבית, אין כעת מו"מ לשחורר חטופים בין ישראל לחמאס או לגורם שלישי ושני הצדדים מתבצרים בעמדתם. בעוד ישראל דורשת מו"מ רק תחת אש, ולא מוכנה להתפשר על השבת הילדים והנשים שנותרו בשבי, בחמאס אומרים כי לא ינהלו מגעים כל עוד הלחימה נמשכת.

בצד הישראלי הבהירו עד כה שלא ידונו בעסקה חדשה עד שחמאס לא ישלים את הקודמת וישחרר את הנשים שבשבי. כעת ישנה נכונות, גם אם לא רשמית, להתחיל לקדם מו"מ על עסקה נוספת שתכלול מלבד שחרור הנשים - שעליו עומדת ישראל - גם קטגוריות חדשות ובכלל זה חולים, פצועים ואנשים מבוגרים, כך דווח היום (שלישי) ב-Yent.

צעדת הלפידים של המשפחות (צילום: Photo by Yonatan Sindel/FLASH90)

לפי Yent, גורם מדיני ישראלי אמר אתמול כי "אין אמנם התנעה של מו"מ על עסקה חדשה לשחרור חטופים, אבל כרגע אנחנו שומעים מה יש למתווכים לומר", הסביר. "מוקדם מדי לדבר על משהו קונקרטי, אבל ההבנה היא שהלחץ הצבאי הוא זה שיקדם עסקת חטופים נוספת".

גם בסקיי ניוז בערבית דווח היום כי ממשלת ישראל "פתוחה יותר" להצעות המתווכים על חילופי שבויים, בתנאים שעשויים להשתפר. "יש הצעות שהוגשו לממשלת ישראל לעסקה - אבל אין הסכם מוכן, ונדרש משא ומתן נוסף", נטען.

הכתבה הייתה מעניינת?

תוכן שאסור לפספס

0 תגובות

אין לשלוח תגובות הכוללות דברי הסתה, לשון הרע ותוכן החורג מגבול הטעם הטוב.

טוען תגובות...
תוכן שאסור לפספס

עכשיו בכותרות
הנקראים ביותר
המדוברים ביותר