כל עדכוני המלחמה

לוחמי צה"ל חילצו מעזה גופות של 2 חיילים ואזרח שנחטפו במתקפת הפתע | מתעדכן

גופותיהם של החטוף אליה טולדנו (28) ז״ל ושל טוראי ניק בייזר ז״ל ורב״ט רון שרמן ז״ל, חולצו על ידי כוח צה״ל משטח רצועת עזה לשטח מדינת ישראל | הותר לפרסום: רס"לשי אוריאל פיזם, וסמל עוז שמואל ארדי נפלו בקרב בדרום הרצועה, 4 לוחמים נפצעו קשה בקרבות ברצועה | בכיר בבית הלבן: "ימיו של סינוואר ספורים" (ביטחוני)

כתבי כיכר השבת | כיכר השבת |
הכתבה פורסמה ב-ג' בטבת תשפ"ד | 15.12.23
(צילום: חיים גולדברג, פלאש 90)

14:57 - אזעקות נוספות בגליל.

14:40 - חיזבאללה לקח אחריות על הירי לגליל המערבי.

14:13 - אזעקות נוספות בערב אל עראמשה.

14:12 - האזעקה בערב אל עראמשה: זוהו מספר שיגורים מלבנון שנפלו בשטחים פתוחים.

14:05 - אזעקות באזור ערב אל עראמשה שבגליל המערבי.

14:00 - מרחב ממולכד הכולל בובות ילדים המחוברות לרמקולים ומשמיעות קולות בכי: כוח של צוות הקרב החטיבתי 261 חשף מארב של ארגון הטרור חמאס

(צילום: דובר צה"ל)

13:00 - שרי הקבינט מאשרים במשאל טלפוני: מעבר סיוע הומניטרי לעזה גם דרך מעבר כרם שלום.

12:50 - בפעם השלישית היום: מרכז הסחר הבריטי בודק דיווח על תקרית באיזור באב אל מנדב, 30 מיילים מערבית לנמל מוחה התימני.

12:45 - כלי טיס של חיל האוויר תקף והשמיד מטרת טרור של ארגון הטרור חיזבאללה בשטח לבנון.

בנוסף, לפני זמן קצר כלי טיס של חיל האוויר תקף מחבל שפעל בשטח לבנון סמוך למרחב זרעית.

כמו כן, במהלך הבוקר כוחות צה"ל תקפו שני מחבלים חמושים שפעלו בשטח לבנון, סמוך למרחב יארון.

(צילום: דובר צה"ל)

12:30 - במרחב גבול רצועת עזה ומצרים: צה"ל השלים תקיפה של תשתיות טרור המשמשות את מנגנוני הביטחון של חמאס

(צילום: דובר צה"ל)

11:59 - הותר לפרסום: רס״ל (מיל׳) שי אוריאל פיזם, (Shay Uriel Pizem), בן 23, מקיבוץ עין הנצי״ב, מפקד טנק בגדוד 9, עוצבת עקבות הברזל (401), נפל היום (ו’) בקרב בדרום רצועת עזה.

11:55 - בלבנון מדווחים כי צה"ל פיזר מנשרים מעבר לגבול שבהם הזהיר את התושבים בדרום לבנון כי חיזבאללה מנצל את בתיהם ואדמותיהם כדי לבצע פעולות טרור נגד ישראל. התושבים נקראו לעצור את הטרור הזה למען שלומם.

11:30 - נשיא המדינה יצחק הרצוג נועד היום (שישי) עם היועץ לבטחון לאומי של ארה״ב, ג׳ייק סאליבן, במלון קמפינסקי בתל אביב.

בפגישתם דנו השניים, במאמצים המתמשכים להבטיח את שחרור החטופים, ולמוטט את החמאס.

הנשיא הדגיש את מחויבתה של מדינת ישראל להשבת תושבי הדרום והצפון לחזור לביתם בביטחון.

בנוסף, שוחחו על חתירתה של איראן לערעור היציבות באזור, כולל עליית התקפות הטרור הפיראטיות מצד החות'ים בים האדום המהוות איום משמעותי על הסחר העולמי.

(צילום: דוד אזגורי)

11:05 - כוחות צה"ל, שב"כ ומג"ב עצרו הלילה חמישה מבוקשים והחרימו כספי טרור ברחבי יהודה ושומרון ובחטיבת הבקעה והעמקים.

עד כה נעצרו מתחילת המלחמה כ-2,300 מבוקשים ברחבי אוגדת יהודה ושומרון וחטיבת הבקעה והעמקים, כ-1,200 מהם משויכים לארגון הטרור חמאס.

11:00 - לוחמי צה״ל, שב״כ ומג״ב הרסו הלילה שני בתי מחבלים בעוריף שהיו שותפים לביצוע פיגוע הירי בתחנת הדלק בעלי.

(צילום: דובר צה"ל)

10:45 - ראש אגף המודיעין, אלוף אהרון חליוה קיים אתמול (ה׳) הערכת מצב מבצעית בשטח רצועת עזה בהשתתפות סגן מפקד פיקוד הדרום, אלוף (מיל׳) יוסי בכר מפקד אוגדה 162, תא״ל איציק כהן, מח״ט 401, אל״ם בני אהרון ומפקדים נוספים.

כמו כן, קיים שיח מקצועי עם קציני מודיעין אודות התעצמות ודיוק יכולות הנגשת המודיעין לקצה הטקטי והביטוי שלהן עד כה בשלבי הלחימה.

מדברי ראש אגף המודיעין, אלוף אהרון חליוה: "המכונה המתמרנת על כל המרכיבים שלה חיל האוויר שעושה עבודה מעולה, חיל הים, המודיעין שזורם פנימה זאת מערכת צבאית אימתנית. עכשיו אתה שואל את עצמך איך ההישגים האופרטיביים יביאו אותנו יותר קרוב למטרות המלחמה. להמשיך ללחוץ על האויב, להמשיך להרוג אויב, להמשיך להרוס אויב. ותזכרו היא מערכה רב זירתית ויש לה עוד הרבה חודשים קדימה".

09:50 - גופתיהם של החטופים טוראי ניק בייזר ז״ל ורב״ט רון שרמן ז״ל חולצו על ידי כוח צה״ל משטח רצועת עזה לשטח מדינת ישראל בפעילות של לוחמים מחטיבה 551 ומיחידה 504 באגף המודיעין, בפיקוד אוגדה 162.

לאחר הליך זיהוי שבוצע על ידי גורמי רפואה ורבנות צבאיים, הודיעו היום (ו׳), נציגי צה״ל למשפחותיהם של רב״ט ניק בייזר ז״ל וסמל רון שרמן ז״ל, שנחטפו ביום שבת ה-7.10.23 על ידי ארגון הטרור חמאס, על כך שגופותיהם חולצו והוחזרו לשטח מדינת ישראל.

ניק ז״ל (19), מבאר שבע, נחטף בעת שירותו כנהג במת״ק עזה. רון ז״ל (19), מלהבים, נחטף בעת שירותו כמש״ק תיאום וקישור במת״ק עזה.

אנו משתתפים בצער המשפחות ונמשיך ללוותן.

09:20 - דובר צה"ל מפרסם תיעוד מהתקיפות האוויריות של צה"ל ברצועת עזה:

(צילום: דובר צה"ל)

09:15 - כוחות צוות הקרב החטיבתי 188 השתלטו והשמידו את מפקדת גדוד ש'געייה של ארגון הטרור חמאס; צוותי הקרב של עוצבת הקומנדו וחטיבה 7 פשטו על תשתיות טרור וחיסלו מחבלים בלב העיר חאן יונס

(צילום: דובר צה"ל)

08:35 - ממשרד ראש הממשלה נמסר היום (שישי) כי ראש המוסד למודיעין ולתפקידים מיוחדים דדי ברנע נפגש אמש (ה') עם היועץ לביטחון לאומי של ארה"ב ג'ייק סאליבן, במטה המוסד.

במוקד השיחות בין השניים דן ראש המוסד ברנע עם סאליבן אחר סוגיות רוחב אסטרטגיות, ובראשן האיום הנשקף מצד איראן בשלושה רבדים - גרעין, התעצמות אזורית ופח"ע.

לצד אלו, נדונו גם העוצמה והחשיבות האזורית להמשך גיבוש ובניית קשרים חדשים במזרח התיכון ועל שיתוף הפעולה בין גופי הביטחון האמריקאים והישראלים במימוש האינטרסים המשותפים.

בסוגיית השבת החטופים מעזה, הרחיב ברנע אחר האתגרים העומדים בפנינו והודה לסאליבן על הסיוע האמריקאי בנושא.

בשולי המפגש הדליקו השניים נר שמיני של חנוכה ברוח החג.

08:20 - סוכנות הסחר הימי של בריטניה (UKMTO) דיווחה כי היא חוקרת דיווח על תקרית באזור באב אל מנדב, מצפון לנמל מוקה בתימן. הסוכנות קראה לספינות לשוט בזהירות באזור ולהתריע על כל פעילות חשודה.

07:50 - ‏דיווחים בכלי תקשורת עזתים על עימותים בין ארגוני הטרור לצה"ל מזרחית לרפיח. אתמול הודיעה חברת התקשורת הפלסטינית פלטל על הפסקת שירותי התקשורת והאינטרנט בעזה, בדומה למה שהיה טרם התמרון בצפון הרצועה ובחאן יונס.

בדסק הערבים של 'כאן חדשות' מציינים כי אזור רפיח הוא החלק הכי רחב ברצועה - 12 קילומטרים.

07:10 - בכיר בממשל האמריקני אמר בתדרוך לכתבים כי ימיו של מנהיג חמאס בעזה יחיא סינוואר ספורים. "יש לו דם של עשרות אמריקנים על הידיים והוא מחזיק בני ערובה אמריקנים. לא משנה כמה זמן זה ייקח - הצדק ייעשה בכל הנוגע לסינוואר".

07:05 - גופתו של החטוף אליה טולדנו (28) ז״ל חולצה על ידי כוח צה״ל משטח רצועת עזה לשטח מדינת ישראל. בפעילות של לוחמים מחטיבה 551 ומיחידה 504 באגף המודיעין, בפיקוד אוגדה 162.

לאחר הליך זיהוי שבוצע על ידי גורמי רפואה ורבנות צבאיים, יחד עם המכון לרפואה משפטית ומשטרת ישראל, הודיעו נציגי צה״ל, משטרה ומטה החטופים והנעדרים של משרד ראש הממשלה, למשפחתו של אליה טולדנו ז״ל, שנחטף ביום שבת ה-7.10.23 ע״י ארגון הטרור חמאס, על כך שגופתו חולצה והוחזרה לשטח מדינת ישראל.

אנו משתתפים בצער המשפחה.

המשימה הלאומית שעומדת לנגד עינינו היא איתור הנעדרים והשבת כל החטופים הביתה. אנו פועלים יחד עם גופי הביטחון, בכל האמצעים המודיעיניים והמבצעיים להשיב את כל החטופות והחטופים הביתה.

07:00 - הותר לפרסום שמו של חלל צה"ל אשר הודעה נמסרה למשפחתו. סמל עוז שמואל ארדי (Oz Shmuel Aradi), בן 19, מקיבוץ חצור, לוחם בגדוד ההנדסה 603, ׳עוצבת סער מגולן׳ (7), נפל בקרב בדרום רצועת עזה.

בנוסף, לוחם במילואים בגדוד ההנדסה 710, עוצבת ׳ראם׳ (179) נפצע באורח קשה בקרב בצפון רצועת עזה. לוחם במילואים בגדוד 2855, עוצבת ׳חצי האש׳ (55), נפצע באורח קשה בקרב בדרום רצועת עזה.

כמו כן, קצין שיריון במילואים בגדוד 7029, עוצבת ׳ראם׳ (179), נפצע באורח קשה בקרב בדרום רצועת עזה. קצין בגדוד 51, חטיבת גולני, נפצע באורח קשה בקרב בצפון רצועת עזה.

הפצועים פונו לבית החולים ומשפחותיהם עודכנו.

הכתבה הייתה מעניינת?

תוכן שאסור לפספס

0 תגובות

אין לשלוח תגובות הכוללות דברי הסתה, לשון הרע ותוכן החורג מגבול הטעם הטוב.

טוען תגובות...
תוכן שאסור לפספס

עכשיו בכותרות
הנקראים ביותר
המדוברים ביותר