בפעילות של שייטת 13 

צה״ל חושף תשתיות טרור ששימשו את מחבלי החמאס במתקפת הפתע בשמחת תורה 

כוחות צה"ל פשטו על בית החולים האינדונזי בצפון רצועת עזה, בבית החולים נמצאו שלל חומרים המקשרים אותו לפעילות חמאס, בין היתר נמצא טנדר מסוג טויטה לבן כמו אלו שבהם השתמשו מחבלי החמאס בשמחת תורה (חדשות)

דודי בן חמו | כיכר השבת |
תיעוד הממצאים בבית בחולים בעזה | צפו (צילום: דובר צה"ל)

בפשיטה של כוחות צה"ל על בית החולים האינדונזי בצפון רצועת עזה, במרחב בית החולים נמצאו שלל חומרים המקשרים אותו לפעילות חמאס.

בין היתר בתוך המתחם הפנימי המתוחם של בית החולים, נמצא טנדר מסוג טויטה לבן, כמו אלו שבהם השתמשו מחבלי החמאס במתקפת הפתע בשמחת תורה בו נמצאו אמצעי לחימה.

כוחות צה"ל בבית חולים בעזה (צילום: דובר צה"ל)

הפשיטה בוצעה בפעולה משותפת של שייטת 13, צק״ח מילואים 551 של אוגדה 162, היחידה הרב מימדית ועוצבת הקומנדו.

כמו כן, באותו האיזור הפנימי והמתוחם נמצא רכב מסוג טויטה קורולה בעל לוחית רישוי צהובה שהיה שייך למשפחתו של סאמר טאללקה ז״ל. ברכב נמצאו שרידי RPG וכתמי דם שנמצאו כשייכים לחטוף נוסף. הימצאותו של הרכב מקשר את בית החולים באופן ישיר לאירועי ה-7 באוקטובר.

תיעוד ממרחב ביה״ח האינדונזי בו נמצא רכב ישראלי הנלקח בשמחת תורה | צפו

בית החולים האינדונזי נפתח בשנת 2015 בסמוך לשכונת ג'באליא והוא בית החולים הגדול ביותר בצפון הרצועה. הוא אחד מבתי החולים אשר מאחוריהם ובחסות אזרחים חולים מסתתרים מחבלי ומפקדי ארגון הטרור חמאס ובהם גם מפעילים תשתיות טרור. ביה"ח האינדונזי משמש כמקום מפגש לניהול הלחימה ומקום התבססות של בכירי ופעילי ארגון הטרור חמאס. בבית החולים ישנן תשתיות טרור נרחבות ובקרבתו קיימים פירים המובילים לתוואי מנהור באזור בית החולים.

ביה"ח האינדונזי מהווה מרכז אסטרטגי של תשתיות תת קרקעיות של גדוד ג'באליא, בזמן הלחימה נצפו פעילי נח'בה חמושים של חמאס בבית החולים, בו השתמשו כנקודת כינוס לקראת יציאה לפעולה נגד כוחותינו. תשתית זו משמשת בין היתר כמנהרת חילוץ לכלל פעילי חמאס. התבצרות הפעילים והשימוש בבית החולים כמקום להתבססות טרור מעמיסה על בית החולים ועל יכולותו לטפל בתושבים פצועים

מפקד פלגת פושטים בשייטת 13 מספר על מה שהתרחש | צפו (צילום: דובר צה"ל)
כוחות צה"ל בבית חולים בעזה (צילום: דובר צה"ל)

הכתבה הייתה מעניינת?

תוכן שאסור לפספס

0 תגובות

אין לשלוח תגובות הכוללות דברי הסתה, לשון הרע ותוכן החורג מגבול הטעם הטוב.

טוען תגובות...
תוכן שאסור לפספס

עכשיו בכותרות
הנקראים ביותר
המדוברים ביותר