החזית הצפונית 

המסר החריג של נסראללה בעיצומה של המלחמה 

סרטון נדיר שמתעד את מזכ"ל חיזבאללה חסן נסראללה מחוץ למקום המסתור שלו פורסם היום (שלישי) בלבנון, כאשר הוא הגיע באופן גלוי לניחום אבלים בעיירה בעלבכ והוכיח שהוא לא חושש מהתנקשות | למרות חיסולו של בכיר חמאס בביירות, בחיזבאללה הבהירו כי נאומו של נסראללה ייערך מחר כמתוכנן (חדשות)

ב. ניסני | כיכר השבת |
פעילי חיזבאללה סמוך לגבול עם ישראל (צילום: אייל מרגולין)

באתרי חדשות לבנונייםלבנוניים הופץ היום (שלישי) סרטון שמתעד את נסראללה בעיירה בעלבכ בלבנון, הנמצאת בסמוך לגבול עם סוריה, לשם הגיע לבקר אבלים במשפחת עוזרו שמת בשבוע שעבר, לפי פרסומים, ממחלה. התיעוד הזה מוכיח כי נסראללה לא חושש שידה הארוכה של ישראל תשיג אותו ומעביר מסר כי פניו לא להסלמה וגם תוך כדי הלחימה הוא אינו חושש מהתנקשות.

בתוך כך, מזכ"ל חיזבאללה, חסן נסראללה, צפוי לנאום מחר בטקס ממלכתי בלבנון, לציון יום השנה הרביעי למותו של קאסם סולימאני, שהיה מפקד כוח קודס של משמרות המהפכה באיראן.

סולימאני חוסל בעיראק בתקיפה אמריקנית, איתו נהרג גם אבו מהדי אל-מוהנדס, שהיה מפקד אל-חשד א-שעבי - ארגון עיראקי הכולל עשרות מיליציות הנאמנות לאיראן.

בעקבות הדיווחים הערב על חיסולו של בכיר חמאס סאלח אל-עארורי ברובע הדאחיה בביירות הנחשב לשכונת יוקרה של חיזבאללה, פורסמו דיווחים לא מאומתים כי הנאום יידחה.

גורמים רשמיים בארגון אמרו כי הנאום יתקיים מחר (רביעי) כמתוכנן.

הפולמוס סביב הנאום הצפוי מגיע על רקע התחייבות של נסראללה בעבר כי כל פעולה צבאית שתעשה ישראל על אדמת לבנון תגרור תגובה חריפה מצד ארגונו וכעת בישראל נערכים לכל תרחיש, בין היתר לאפשרות שנסראללה יחליט להגיב באופן משמעותי לחיסול.

נסראללה רגיל להבליט בנאומיו את הרוגי חיזבאללה ויודע לכבד את זכרם של ההרוגים ואת משפחותיהם. מהסיבה הזו הוא הגיע לבקר בעצמו לעיני הציבור.

אין ספק כי כעת, אחרי חיסולם של בכירי החמאס בשטח לבנון, המתיחות בין ישראל לחיזבאללה ואיראן גוברת ובצה"ל עובים בדריכות אחרי כל תזוזה והתרחות בגבול עם לבנון.

בהודעה אחרי חיסולו של אל-עארורי אמרו בחיזבאללה: "אנו מוסרים את תנחומנו לחמאס ולעז א-דין אל-קסאם, לעזה, ירושלים, לגדה המערבית ולכל הפלגים והתנועות. אחרי 90 יום של הרס ורצח האויב לא הצליח להכניע את עזה, חאן יונס, ג'באליה ושאר הערים ומחנות הפליטים. ישראל נוקטת במדיניות של התנקשות וחיסול של מי שתכנן או ביצע את 'מבול אל-אקצא'. הפשע של היום הוא המשך לפשע ההתנקשות ברזא מוסאווי, בזירה אחרת. הפשע הזה רק יגביר את ההתנגדות בפלסטין, לבנון, תימן, סוריה, איראן ועיראק".

"אנו רואים בפשע הזה תקיפה מסוכנת נגד לבנון, תושביה, ביטחונה, ריבונותה והתנגדותה. מדובר בהתפתחות מסוכנת בלחימה בין ישראל לציר ההתנגדות. אנו מאשרים כי פשע זה לא יעבור ללא תגובה. ההתנגדות היא איתנה ונאמנה לעקרונות שלה. היד על ההדק ולוחמי ההתנגדות בכוננות".

יוזכר כי כל ראשי מערכת הביטחון ואף ראש הממשלה נתניהו הצהירו כי חיזבאללה יחטוף מכות כואבות במידה ויבחר בהסלמה ביטחונית כנגד ישראל.

הכתבה הייתה מעניינת?

תוכן שאסור לפספס

0 תגובות

אין לשלוח תגובות הכוללות דברי הסתה, לשון הרע ותוכן החורג מגבול הטעם הטוב.

טוען תגובות...
תוכן שאסור לפספס

עכשיו בכותרות
הנקראים ביותר
המדוברים ביותר