"מעדיפים את הדרך המדינית"

השר גלנט בצפון: "מתקרבים לנקודה שבה שעון החול יתהפך״

שר הביטחון, יואב גלנט, בהערכת מצב בפיקוד הצפון: ״מעדיפים את הדרך המדינית על פני הצבאית, אך מתקרבים לנקודה שבה שעון החול יתהפך״ (חדשות)

ישי כהן | כיכר השבת |
דברי שר הביטחון (צילום: אלעד מלכה ואריאל חרמוני, משרד הביטחון)

שר הביטחון יואב גלנט, קיים בערב שבת הערכת מצב בפיקוד הצפון יחד עם מפקד הפיקוד האלוף אורי גורדין וקציני המטה.

בהמשך, קיבל השר סקירה על פעילות הכוחות הפוגעים באופן שיטתי בנכסי ומחבלי חיזבאללה וכן עמד על מוכנות הכוחות והתוכניות המבצעיות להמשך.

השר גלנט אמר בסיום הערכת המצב: "כוחות צה״ל מבצעים עבודה טובה מאוד, פועלים כנגד חיזבאללה, מכים אותו - גם את ארגון החיזבאללה, גם את הארגונים הפלסטינים שמנסים לפגע מלבנון. ההישגים מרשימים מאוד. הם הולכים ודוחקים את חיזבאללה מגזרת הגבול. יש לארגון הטרור הזה למעלה מ-150 הרוגים, והפעולה נמשכת״.

לדבריו: ״אנחנו נמשיך ונעצים את הפעולה לכל רוחב הגזרה, ככל שיידרש. יש לנו מטרה ברורה אחת –להחזיר בבטחה את תושבי הצפון אל בתיהם״.

גלנט הבהיר: ״לעניין הזה יש שתי חלופות: האחת, חלופה מדינית, אנחנו עובדים עליה במלוא הכוח. אתמול פגשתי את השליח המיוחד של נשיא ארה"ב, עמוס הוכשטיין. ובקרוב ניפגש עם מזכיר המדינה, אתנוני בלינקן, על מנת לדון באפשרויות האלה, ולראות האם ניתן להגיע להבנות שיאפשרו להחזיר את תושבי הצפון בבטחה אל בתיהם״.

״במקביל", הוסיף שר הביטחון: "בחנתי כאן את התוכניות של המטה הכללי, של פיקוד הצפון לאפשרות שניאלץ לעשות את הפעולה הזו לאחר נקיטה בכוח ופעולה מלחמתית באזור הצפון, על מנת לאפשר את חזרתם של תושבי הצפון אל בתיהם.

"אני רוצה לומר בצורה ברורה - אנחנו מעדיפים את הדרך של הסדר מדיני שנעשה בהסכמה. אבל אנחנו קרובים לנקודה שבה שעון החול יתהפך".

הכתבה הייתה מעניינת?

תוכן שאסור לפספס

0 תגובות

אין לשלוח תגובות הכוללות דברי הסתה, לשון הרע ותוכן החורג מגבול הטעם הטוב.

טוען תגובות...
תוכן שאסור לפספס

עכשיו בכותרות
הנקראים ביותר
המדוברים ביותר