כל עדכוני המלחמה

עורך סרטוני החטופים בעזה חוסל בתקיפה אווירית; צה"ל תוקף בלבנון ובעזה | מתעדכן

דובר צה"ל הודיע כי סמ"ר אורי ג'רבי נפטר מפצעיו, ושלושה לוחמים נפצעו קשה בקרבות ברצועת עזה | פיקוד המרכז של צבא ארה"ב: החות'ים שיגרו טילים לעבר מכלית אמריקנית, לא נגרם נזק | ניקי היילי מתייצבת לצד ישראל, נגד ממשל ביידן: "הפלסטינים הם אלה שדוחים פתרון של שתי מדינות כי הם לא רוצים שישראל תתקיים" | כתבה מתעדכנת (אקטואליה)

כתבי כיכר השבת | כיכר השבת |
הכתבה פורסמה ב-ט' בשבט תשפ"ד | 19.01.24
(צילום: דובר צה"ל)

15:00 - לוחמי צוות הקרב של חטיבה 7 פועלים במרחב חאן יונס. בהכוונה מודיעינית, פושטים הכוחות על תשתיות טרור, מאתרים ומחרימים אמצעי לחימה רבים וחושפים תשתיות תת-קרקעיות.

במסגרת הפעילות, פשטו הלוחמים על מוצב צבאי של החמאס. המוצב שימש כמחנה אימונים של חטיבת חאן יונס והיווה מקום מפגש של בכירי חמאס. במרחב איתרו הלוחמים פירי מנהרות, עשרות משגרי רקטות, אמצעי לחימה ומתקן ובו דגמים של כלי רכב משוריינים צה״ליים. הכלים הושמדו על ידי הכוח.

(צילום: דובר צה"ל)
(צילום: דובר צה"ל)

14:25 - ועדת המשנה למודיעין, שירותים חשאיים ושו"נ, בראשות ח"כ יולי אדלשטיין, סיימה לפני זמן קצר דיון בנושא התקדמות הלחימה ומבט להמשך הפעילות הצבאית עם הרמטכ"ל, רב-אלוף הרצי הלוי. הדיון התקיים בקריה והינו חסוי.

13:45 - מטוסי קרב תקפו לפני זמן קצר עמדות שיגור, מבנים צבאיים ותשתיות טרור של ארגון הטרור חיזבאללה במרחב הכפר רמיה שבדרום לבנון.

במרחב הכפרים חולה וכפר כילא, צה"ל תקף הבוקר באמצעות מטוסי קרב, טנקים ומרגמות עמדות תצפית ותשתיות טרור של חיזבאללה.

כמו כן, טנקים של צה"ל תקפו אמש (ה') תשתית צבאית של צבא סוריה בתגובה לשיגורים לעבר רמת הגולן.

(צילום: דובר צה"ל)

13:40 - מערכות צה"ל זיהו לפני זמן קצר כלי טיס בלתי מאויש שחצה מלבנון במרחב הימי בצפון הארץ, לוחמי ההגנה האווירית יירטו בהצלחה את המטרה באמצעות מערכת כיפת ברזל.

12:50 - הרמטכ״ל למפקדי אוגדה 99 בעזה: "מבינים את המתח בין שדה הקרב לבית עבור אנשי המילואים. פועלים על פי תוכנית, משחררים חלק מהאנשים, בידיעה שנקרא להם שוב".

(צילום: דובר צה"ל)

12:40 - שר הבריאות אוריאל בוסו הנחה הבוקר (יום ו') את מנכ"ל המשרד משה בר סימן טוב לבטל אל הנוהל שנשלח אתמול לבתי החולים לקליטה, טיפול ואשפוז של תושבים מעזה או מאזורי הלחימה בצפון המפונים על ידי צה"ל משטחי הלחימה ומועברים לישראל.

השר בוסו ציין כי לא חל שינוי במדיניותו הברורה שלא לאפשר למחבלים ולתושבים עזה ולבנון להיקלט בבתי החולים בישראל והדגיש כי המכתב שהועבר אתמול לבקשת מערכת הביטחון למנהלי בתי החולים נכתב שלא בידיעתו, ללא אישורו ומבלי לערוך דיון מסודר בהשתתפותו יחד עם גורמי הביטחון וצוות המשרד.

השר הנחה את המנכ"ל להודיע באופן מיידי למערכת הביטחון כי הנוהל בטל לאלתר ולהבהיר בפני כלל הגורמים כי כל בקשה לשינוי מדיניות תיבחן רק לאחר דיון מקצועי ורציני בלשכת השר יחד עם גורמי המקצוע והביטחון ובכפוף לאישורו.

12:15 - יו״ר המחנה הממלכתי, השר בני גנץ שוחח עם מנהיג הרוב בסנאט, סנאטור צ׳אק שומר.

גנץ ביקש להביע את הערכתו לתמיכה של ארה"ב בישראל ועל מחויבותו האישית הבלתי מעורערת של הסנאטור שומר לביטחון ישראל.

השניים דנו בהתפתחות הלחימה בעזה, בהסלמה בגבול הצפון, במאמצים להשבת החטופים והאיום הגובר מצד ציר הטרור האיראני שמאיים על יציבות האזור כולו.

לבסוף, הודה השר גנץ לסנאטור שומר על מאמציו המתמשכים בסנאט לאישור הסיוע הביטחוני לישראל והדגיש את החשיבות בהמשך שיתוף הפעולה הדו-מפלגתי להבטחת ביטחון ישראל והיחסים בין המדינות.

11:45 - מפקד מחוז מרכז - ניצב אבי ביטון חתם על צו סגירה למשך 30 ימים לעסק לשטיפת מכוניות ברעננה, בו הועסקו 2 המחבלים שביצעו את הפיגוע בעיר בתחילת השבוע.

11:30 - לאחר כ-45 שעות הסתיים מבצע לסיכול טרור בפיקוד חטיבת מנשה במחנה טול כרם: הכוחות סרקו כ-1000 מבנים ואיתרו מעל 400 מטענים.

(צילום: דובר צה"ל)

11:10 - שר הביטחון יואב גלנט שוחח הלילה עם עמיתו האמריקני, מזכיר ההגנה לויד אוסטין.

השר גלנט עדכן את מזכיר ההגנה על המאמצים המבצעיים בלחימה ברצועת עזה כנגד ארגון הטרור חמאס, בהתקדמות הכוחות בשטח, בפירוק תשתיות טרור, השמדת מנהרות וחיסול מחבלים.

שר הביטחון הדגיש את נחישותה של מדינת ישראל להמשיך עד להשגתן של מטרות המלחמה שלא השתנו- שלילת היכולות הצבאיות והשלטוניות של חמאס והשבתם של החטופים המוחזקים בעזה.

כמו כן התייחס השר גלנט ללחימה מול חיזבאללה וציין כי אנו מחויבים להחזרת תושבי הצפון לבתיהם בביטחון ומתקרבים לנקודת הכרעה בנושא. השר הדגיש כי מדינת ישראל מעדיפה לעשות זאת בהסדרה אך במקביל ערוכה לעשות זאת גם באמצעות כח צבאי.

השר גלנט הביע את הערכתו למזכיר ההגנה אוסטין על תמיכתו האישית ועמידתה של ארצות הברית לצידה של מדינת ישראל בתקופה זו.

10:30 - בלבנון מדווחים שחיל האויר תקף 12 מטרות באיזור היערות של העיירה ראמיה, דרומית ללבנון.

10:01 - הירי חודש: צבע אדום בעוטף עזה.

10:00 - בלבנון מדווחים כעת על תקיפות של צה"ל בדרום המדינה.

09:50 - דובר צה"ל מעדכן כי שיתוף הפעולה בין כוחות היבשה, האוויר והים מביא לחיסול מחבלים ברחבי הרצועה; חוסלו מחבלים חמושים בצפון הרצועה ואותרו אמצעי לחימה רבים במרכז הרצועה.

(צילום: דובר צה"ל)

09:40 - אתמול (ה') חוסל ואא׳ל אבו פנונה, סגן ראש מערך ההסברה של ארגון הג'יהאד האיסאלמי הפלסטיני, במסגרת תקיפה של חיל האוויר, בהובלת פיקוד הדרום ובהכוונה של אגף המודיעין ושב"כ.

ואא׳ל אבו פנונה, היה סגן ראש מערך ההסברה של ארגון הג'יהאד האיסאלמי הפלסטיני. במסגרת עיסוקו, שימש בעבר כסייען של ח׳ליל בהתיני, מפקד מרחב צפון הרצועה של הג'יהאד האיסאלמי הפלסטיני והחל משנת 2017 קודם לתפקיד סגן ראש מערך ההסברה של הארגון.

אבו פנונה היה אחראי להוצאת הסרטונים של ארגון הטרור בכל הנוגע למטחי ירי לעבר שטח ישראל ועל יצירת והפצת תיעודי חטופים כחלק מהלוחמה הפסיכולוגית של ארגוני הטרור בעזה נגד תושבי ישראל.

(צילום: דובר צה"ל)
(צילום: דובר צה"ל)

09:30 - רימא בנת בנדר א-סעוד, שגרירת סעודיה בוושינגטון, אמרה במסגרת השתתפותה בפורום הכלכלי בדאבוס שבשווייץ כי ריאד לא יכולה להמשיך בשיחות בנוגע להסכם שכולל הכרה בישראל לפני שתסתיים המלחמה ברצועת עזה. "הממלכה לא שמה את הנורמליזציה בראש המדיניות שלה, אלא את השלום והצמיחה. סעודיה הייתה ברורה לחלוטין - כל עוד יש אלימות בשטח וההרג נמשך אי אפשר לדבר על היום שאחרי".

09:00 - נביל אבו רודינה, דוברו של יו"ר הרשות הפלסטינית אבו מאזן, התייחס לדבריו של ראש הממשלה בנימין נתניהו אמש. לפי אבו רודינה, "לא יהיו ביטחון או יציבות במזרח התיכון ללא הקמת מדינה פלסטינית עצמאית". כך דיווחה רשת CNN. התגובה מגיעה לאחר שנתניהו אמר אמש כי "בכל הסדר בעתיד הנראה לעין, ישראל חייבת לשלוט על כל השטח מערבית לירדן".

08:30 - הפלסטינים דיווחו הלילה שצה"ל סיים מבצע בן 48 שעות בטולכרם ונסוג מהעיר וממחנות הפליטים שלה.

שמונה פלסטינים נהרגו בפעילות הכוחות בטולכרם במהלך 48 שעות אלו, מתוכם 4 בתקיפת כטב"מ.

07:30 - ארגון הטרור חיזבאללה מפרסם תיעוד מאיים עם הכותרת "יורים מיומנים"

(צילום: חיזבאללה)

07:10 - התקשורת הרוסית ציטטה את דובר החות'ים האומר כי יאפשרו מעבר בטוח לספינות סיניות ורוסיות בים האדום, בזמן שימשיך לתקוף כלי שיט מסחריים הקשורים לישראל ובעלות בריתה, כנקמה על המלחמה בעזה. "לספינות ישראליות או כאלו הקשורות בכל דרך לישראל לא תהיה הזדמנות קלה להפליג דרך הים האדום. ההתקפות עליהן יימשכו".

07:00 - במהלך הלילה דיווחו הפלסטינים על מספר הרוגים בתקיפה ממוקדת לעבר בית בחאן יונס. במקביל דווח על פעילות של לוחמי צה"ל במספר מיקומים ברחבי יו"ש.

06:50 - ניקי היילי, המתמודדת בפריימריז של המפלגה הרפובליקנית, מתייצבת לצד ישראל ונגד יוזמת ממשל ביידן להקים דווקא עכשיו, בזמן המלחמה, מדינה פלסטינית וכותב בחשבון שלה ברשת X כי "הפלסטינים הם אלה שדוחים פתרון של שתי מדינות כי הם רוצים פתרון של מדינה אחת - הם לא רוצים שישראל תתקיים".

06:40 - פיקוד המרכז של צבא ארה"ב (CENTCOM) הודיע כי המורדים החות'ים בתימן שיגרו בשעות הערב שני טילים בליסטיים נגד ספינות לעבר מכלית בבעלות אמריקנית בים האדום. הטילים נפלו בים סמוך למכלית, ולא גרמו לנזק.

06:30 - הותר לפרסום שמו של חלל צה"ל אשר הודעה נמסרה למשפחתו. דובר צה"ל מודיע הבוקר כי סמ״ר אורי ג׳רבי (Ori Gerby), בן 20, מהרצליה, לוחם בסיירת גבעתי, נפטר מפצעיו אתמול לאחר שנפצע ב-17.01.2024 בקרב בדרום רצועת עזה.

בנוסף, לוחם במילואים בגדוד 6646, עוצבת ׳שועלי המרום׳ (646) ולוחם במילואים בגדוד 7810, חטיבת ׳יפתח׳ (11), נפצעו באורח קשה בקרבות שונים במרכז רצועת עזה.

כמו כן, לוחם במילואים בגדוד 87, חטיבת ׳המחץ׳ (14), נפצע קשה בקרב בצפון רצועת עזה.

הלוחמים פונו לקבלת טיפול רפואי בבית חולים, משפחותיהם עודכנו.

הכתבה הייתה מעניינת?

תוכן שאסור לפספס

0 תגובות

אין לשלוח תגובות הכוללות דברי הסתה, לשון הרע ותוכן החורג מגבול הטעם הטוב.

טוען תגובות...
תוכן שאסור לפספס

עכשיו בכותרות
הנקראים ביותר
המדוברים ביותר