צפו בהצהרה המלאה

הרמטכ"ל בזירת האסון: "כואבים את האובדן, נלמד את הלקחים"

הרמטכ"ל רא"ל הרצי הלוי הגיע היום עם קציני הצבא לנקודה בה אירע האסון הכבד אמש ומסר הצהרה במקום | הלוי הדגיש שהלוחמים נפלו בסמוך לגדר הרצועה ופעלו במקום כדי שאנשי העוטף יוכלו לחזור לבתיהם (צבא ובטחון)

ישראל גראדווהל | כיכר השבת |
(צילום: דובר צה"ל)

הרמטכ"ל רב אלוף הרצוי הלוי הגיע היום (שלישי) לנקודה ברצועה בה התרחשה אמש התקרית הקשה שהביאה למותם של 21 לוחמי מילואים.

הלוי הגיע למקום מלווה במפקד אוגדת עזה, תת-אלוף אבי רוזנפלד ומפקד החטיבה הדרומית, אלוף-משנה טל אשור, לטובת פתיחה בתחקיר מבצעי אודות הנסיבות שהביאו לאסון הנורא. במקום פגש הלוי מפקדים ולוחמים ומסר הצהרה אודות התקרית הקשה.

״מדינת ישראל התעוררה הבוקר להודעה קשה וכואבת: 21 הרוגים. מיטב בניה של הארץ הזאת, אשר התנדבו להגן על הבית ושילמו את המחיר היקר ביותר. אנחנו משתתפים בצער משפחותיהם על האובדן הכבד, ויודעים כי הכאב גדול מנשוא", אמר הלוי.

"אם יש בכך נחמה", אמר הלוי, "הייתי רוצה שתדענה המשפחות – הם נפלו בקרב בסמוך לגדר הגבול, במהלך פעילות הגנה במרחב החוצץ בין היישובים הישראלים לעזה. זו משימה שכל תכליתה לייצר את התנאים הביטחוניים לשובם של תושבי עוטף עזה לבתיהם בביטחון. לשם כך יצאנו למלחמה, שהחלה בניסיון אכזרי לעצור חיים ואנחנו נחושים מתמיד להשיב חיים לכאן וביתר שאת.

חזרתי כעת מהנקודה בה נפלו הלוחמים ופגשתי את המפקדים. שמעתי תובנות ראשוניות, לקחים ראשונים. אנחנו, כמו תמיד, נתחקר את האירוע לעומקו ונלמד את הלקחים תוך כדי הלחימה, בכדי שאירוע כזה לא יישנה", הדגיש הרמטכ"ל.

(צילום: דובר צה"ל)

"אנחנו כואבים היום את האובדן של 21 לוחמים – כולם אנשי מילואים יקרים הראויים לכבוד ולהערכה עצומים מהמדינה כולה, על ההתנדבות, הנחישות והנכונות האינסופית. הם החלו את שירותם ביחד, בחטיבת גבעתי, והמשיכו כך במילואים. הם מגיעים מכל חלקיה של החברה הישראלית ומרחבי מדינת ישראל – הם קבוצת מופת ודוגמה עבור כולנו. אין לנו יקרים מהם. נרכין ראש אך נזקוף קומה לקראת המשך הלחימה וההגנה על הבית. אנחנו עדיין נלחמים", הדגיש הלוי ואמר כי "הלחימה תהיה ארוכה ונכונו לנו עוד אתגרים רבים. אנחנו מרעננים את הכוחות ומשנים אופני לחימה, בידיעה שנשוב ונדרש שוב לאנשי המילואים לאחר שינוחו. אנחנו קשובים לכל אנשי המילואים, מחבקים ומעריכים את כולם. נוכח המשימה העליונה אנחנו נשארים מלוכדים – למען ביטחון אזרחי מדינת ישראל", אמר הרמטכ"ל.

"ביום קשה זה חשוב לומר, אנחנו נלחמים מזה 108 ימים ולא שוכחים את השבעה באוקטובר, לא שוכחים לשם מה יצאנו למלחמה. ביממה האחרונה אנחנו מרחיבים את הלחימה בחאן יונס, צוברים הישגים נוספים, ובמקביל ממשיכים להילחם בצפון הרצועה ומעמיקים את ההישג. אנחנו מחסלים ופוגעים במחבלים רבים, במפקדים רבים – מרצחי חמאס מולם נמשיך לפעול בנחישות רבה", הבטיח בדבריו.

"ביום הזה אנחנו חשים את מחירה הגדול והכואב של מלחמה, אך זו שאנחנו נלחמים כעת היא הכרחית וצודקת מאין כמוה. נמשיך להילחם למען זכותנו הברורה לחיות כאן בביטחון״, סיים הרמטכ"ל את דבריו.

הכתבה הייתה מעניינת?

תוכן שאסור לפספס

0 תגובות

אין לשלוח תגובות הכוללות דברי הסתה, לשון הרע ותוכן החורג מגבול הטעם הטוב.

טוען תגובות...
תוכן שאסור לפספס

עכשיו בכותרות
הנקראים ביותר
המדוברים ביותר