"מופע של התגרות באומות"

ירושלים: המשטרה עצרה שני חשודים ביריקות לעבר איש דת נוצרי 

המשטרה עצרה שני חשודים שירקו וגידפו איש דת נוצרי בעיר העתיקה בירושלים | השניים שוחררו למעצר בית בתום החקירה (חדשות, בארץ)

דוד הכהן | כיכר השבת |
החשודים ביריקה, אתמול (צילום: לפי סעיף 27 א)

במהלך השבת התקבל במוקד המשטרה דיווח על צעירים שחלפו באזור שער ציון בעיר העתיקה בירושלים, שם גידפו וירקו לעבר איש דת נוצרי שחלף לידם, ולאחר מכן נמלטו מהמקום.

בשעות הערב אמש, בסיוע והכוונה של תצפיתני מרכז השליטה של מרחב דוד במחוז ירושלים (מבט 2000), שוטרי מרחב דוד איתרו ועצרו את אחד החשודים (17, תושב ירושלים) בחשד שביצע את המעשה כלפי איש הדת.

חשוד נוסף שהיה עמו בעת המעשה, נתפס בביתו אמש בשעות הלילה, והובא אף הוא לחקירה במרחב דוד. לאחר שנחקרו במשטרה, השניים נשלחו למעצר בית והחקירה בעניינם נמשכת.

מהמשטרה נמסר: "משטרת ישראל פועלת כל העת לשמירה על ביטחון התושבים, המתפללים והמבקרים בעיר העתיקה בירושלים, מכל הדתות והעדות. כל פגיעה באדם על רקע דתו ואמונתו או על רקע אחר - תטופל מיד באפס סובלנות. המשטרה תמשיך לפעול נגד כל מי שינסה לפגוע במרקם החיים, בשלום הציבור ובטחונו האישי, בעיר העתיקה ובכל מקום אחר".

כזכור, הראשון לציון והרב הראשי, הגאון ריב יצחק יוסף, גינה בחריפות את תופעת היריקות על אנשי דת נוצרים בעיר העתיקה בירושלים ואמר כי מדובר: "מופע של התגרות באומות תוך שימוש בשם הדת ובשם שמיים, הוא חילול שם שמיים. יש להוקיע את מעשי הפרובוקציה כלפי בני דתות אחרות שבוצעו בירושלים. זוהי לאומנות שאין לה מקום ואין לה כל קשר ליהדות".

בכתבה זו נעשה שימוש בצילומים אשר בעל הזכויות בהם לא נודע או לא אותר, בהתאם להוראות סעיף 27א לחוק זכות יוצרים. אם הנכם בעלי הזכויות שלחו הודעה על כך בצירוף הצילום המקורי לדוא"ל desk@kikar.co.il.

הכתבה הייתה מעניינת?

תוכן שאסור לפספס

0 תגובות

אין לשלוח תגובות הכוללות דברי הסתה, לשון הרע ותוכן החורג מגבול הטעם הטוב.

טוען תגובות...
תוכן שאסור לפספס

עכשיו בכותרות
הנקראים ביותר
המדוברים ביותר