ביקורת חריפה בצה"ל

האם הנפילה בבסיס הרגיש ומות החיילת היה יכול להימנע?

מערכת ההגנה האווירית זיהתה שחלק ניכר מהרקטות שנורו ע"י חיזבאללה, היו אמורות ליפול בשטחים פתוחים ולכן לא שוגרו מיירטים שהיו אולי יכולים למנוע את הנפילה בבסיס פיקוד צפון שהרגה את החיילת | גורם ביטחוני: "מתקן אסטרטגי רגיש צריך להיות תחת מדיניות יירוט מחמירה כדי למנוע נפילות כאלו" (חדשות)

ב. ניסני | כיכר השבת |
הרמטכ"ל הלוי בהערכת מצב עם הקצינים בצפון (צילום: דו"צ)

בעקבות האירוע הטראגי בו נהרגה חיילת בבסיס פיקוד צפון מפגיעה ישירה של רקטה שנורתה ע"י חיזבאללה, החלה להישמע בצה"ל ביקורת חריפה שמופנות בעיקר נגד מדיניות הפעלת מערכות ההגנה שתפקידן להגן מפני נפילות בכלל ובמתקנים רגישים ביטחונית בפרט.

גורם צבאי מסר כי אזורים ביטחוניים צריכים להיות תחת שמירה קפדנית של מערכת הגנה אווירית, ולא לתת לטעויות כאלה לקרות. כך דווח היום העיתונאי אמיר בוחבוט ב'וואלה !'

לפי דברי אותו מקור ביטחוני, בינתיים לגורמי הבדיקה הצבאיים לא ברור האם תנאי מזג האוויר המורכבים או פרט טכני אחר הובילו לכך שהמיירט לא פגע ברקטה, אך ההגנה מפני נפילה כזו אינה נחשבת לדבר מורכב מבצעית והרקטה הזו לא הייתה אמורה ליפול בלב הבסיס ובטח לא להרוג חיילת"

שיטות הפעולה של חיזבאללה מוכרות לצה"ל, וכל אירוע של פגיעה בנפש וברכוש נבחן ומתוחקר, ובשל כך, גוברת הביקורת מאחר שלא מדובר ברקטה מסוג חדש. גם לא חדש שחיזבאללה פועל בשיטת הצפה של מטח גדול כדי לנסות ולהקשות את המערכות. גם הנקודה ממנה שוגרה הרקטה אפשרה היערכות טובה".

רב אלוף הלוי בסיור בבסיסי הצפון (צילום: דובר צה"ל)

הכתבה הייתה מעניינת?

תוכן שאסור לפספס

0 תגובות

אין לשלוח תגובות הכוללות דברי הסתה, לשון הרע ותוכן החורג מגבול הטעם הטוב.

טוען תגובות...
תוכן שאסור לפספס

עכשיו בכותרות
הנקראים ביותר
המדוברים ביותר