"בהפוגה בדרום - נגביר אש"

השר גלנט ביקר בצפון והתחייב: "נגביר את עוצמת האש מול חיזבאללה"

שר הביטחון גלנט אמר היום במהלך סיור בפיקוד הצפון: ״מתכננים להגביר את עוצמת האש נגד חיזבאללה, שלא מצליח למצוא מחליפים למפקדים שאנו מחסלים. במקרה של הפוגה זמנית בעזה - נעצים את האש בצפון באופן בלתי תלוי, ונמשיך עד להסגה מלאה של חיזבאללה והשבת התושבים לבתיהם״ | צפו (חדשות)

יוני גבאי | כיכר השבת |
הסיור של גלנט בצפון (צילום: אריאל חרמוני, משרד הביטחון)

שר הביטחון יואב גלנט קיים מוקדם יותר היום (ראשון) הערכת מצב מבצעית בבסיס פיקוד הצפון, יחד עם מפקד הפיקוד האלוף אורי גורדין, האלוף מוטי ברוך וקציני המטה בפיקוד.

שר הביטחון קיבל סקירה מקציני המודיעין והמבצעים של הפיקוד על ההתפתחויות האחרונות, תוכניות האש והמאמצים לדחיקת כוחות חיזבאללה ממרחב הגבול ולסיכול חוליות ירי, מפקדים בארגון ושלילת יכולות ונכסים.

תיעוד מהביקור של גלנט (צילום: שירה קינן, משרד הביטחון)

השר גלנט הדגיש את החשיבות בצבירת ההישגים הטקטיים וגביית מחיר הולכת וגוברת מחיזבאללה.

גלנט הסביר, כי חייבים לייצר הישג אופרטיבי שישנה את המצב הביטחוני במרחב הגבול, ויאפשר את החזרת תושבי הצפון לבתיהם. לאחר הערכת המצב, שר הביטחון ביקר במרכזי האש והמודיעין בפיקוד, ועמד על המאמצים השונים המתבצעים לסיכול בכירי חיזבאללה בדרום לבנון.

שר הביטחון גלנט אמר בתום הערכת המצב: "הגעתי לפיקוד הצפון לאחר סוף שבוע עצים שבו צה"ל תקף והיכה בחיזבאללה. באתי על מנת לבחון כיצד אנחנו מגבירים את יכולות האש שלנו ומוכנים לפעול כנגד חיזבאללה בכל מקום, בעוצמה הולכת וגוברת״.

דברי שר הביטחון (צילום: אלעד מלכה)

גלנט הבהיר במהלך הערכת המצב: ״אנחנו פוגעים בפעילים, אנחנו פוגעים במפקדים של חיזבאללה, והם מחפשים מחליפים ואני יכול לומר לכם שאני לא רואה מתנדבים, כולם מפחדים. אנחנו נמשיך ונכה אותם״.

עוד אמר השר גלנט: ״אם יש כאן מישהו שחושב שכאשר נגיע לעסקה של שחרור חטופים בדרום והאש תפסק זמנית, הדבר הזה יקל ממה שקורה כאן, הוא טועה".

"אנחנו", אמר עוד השר גלנט: "נמשיך את האש ונעצים אותה באופן בלתי תלוי בדרום עד אשר נשיג את המטרות שלנו. המטרה היא פשוטה – להסיג את חיזבאללה למקום שבו הוא צריך להיות. או בהסכם, או שאנחנו נעשה את זה בכוח".

תיעוד מהביקור של גלנט (צילום: אריאל חרמוני, משרד הביטחון)
תיעוד מהביקור של גלנט (צילום: אריאל חרמוני, משרד הביטחון)
תיעוד מהביקור של גלנט (צילום: אריאל חרמוני, משרד הביטחון)
תיעוד מהביקור של גלנט (צילום: אריאל חרמוני, משרד הביטחון)
תיעוד מהביקור של גלנט (צילום: אריאל חרמוני, משרד הביטחון)
גלנט (צילום: אריאל חרמוני, משרד הביטחון)

הכתבה הייתה מעניינת?

תוכן שאסור לפספס

0 תגובות

אין לשלוח תגובות הכוללות דברי הסתה, לשון הרע ותוכן החורג מגבול הטעם הטוב.

טוען תגובות...
תוכן שאסור לפספס

עכשיו בכותרות
הנקראים ביותר
המדוברים ביותר