"כלל האירועים יתוחקרו"

המחדל שנחשף | בשב"כ וצה"ל מתנערים: "היו עשרות בודדים של סימים - שכבר נדלקו בעבר"

אחרי שהוטל איפול מיוחד על הפרשיה המסעירה והיום היא הותרה לפרסום - לפיה מאות מחבלי נוח'בה מארגון הטרור חמאס, הדליקו לאחר חצות הלילה, שעות לפני הטבח הנורא את הסימים הישראלים שקיבלו - בצה"ל ובשב"כ הוציאו הודעה משותפת, בה הם טוענים כי לא מדובר באמת באירוע גדול ומשמעותי (חדשות, צבא)

מישאל לוי | כיכר השבת |
מחבלי נוח'בה כלואים בישראל (צילום: חיים גולדברג, פלאש 90)

ביום ה-143 למלחמה, האיפול שהטילה הצנזורה על הפרשה החמורה הוסר מוקדם יותר היום (שני) וכעת נודע כי בידי צה"ל היה מידע חמור ביותר שעד כה לא ברור מה נעשה איתו, בצה"ל ובשב"כ מנסים כעת להפחית מגודל האירוע.

בהודעה משותפת לשני הארגונים נמסר: "הפרסום אודות 1,000 סימים ישראלים שנדלקו בו זמנית - שקרי ורחוק מהמציאות. בפועל התקבל צבר סימנים מעידים שכלל בין היתר השמשה של עשרות בודדות של סימים, אשר נדלקו באירועים קודמים בעבר. בהתאם לכך נדרכה המערכת ובוצעו פעולות מודיעיניות ואופרטיביות בשטח".

עוד נכתב בהודעה: "כפי שפורסם בעבר, בליל ה-7.10 התקבלו סימנים מעידים בגינם התקיימו הערכות מצב ובהתאם לכך התקבלו החלטות אופרטיביות. הסימנים המעידים מבוססים על מגוון כלים ויכולות, בהם גם כלים טכנולוגיים שלא ניתן לפרט את האופן ושיטת הפעולה שלהם. כלל האירועים והמידע הקיים באותו הלילה יתוחקרו במסגרת התחקירים המבצעים בשב״כ ובצה״ל".

בסיום ההודעה נכתב: "נדרש לגלות אחריות וזהירות בפרסומים, כך שלא ייפגעו שיטות ויכולות מבצעיות בזמן מלחמה".

כזכור, מוקדם היום יותר נחשפה הפרשיה החמורה, לפיה הרמטכ"ל לכאורה ידע שמאות מחבלי נוח'בה החליפו את הסים במכשיר שלהם לסים ישראלי, מה שהיה אמור להדליק חשדות בקרב גופי הביטחון, עד כה לא ברור מה הרמטכ"ל עשה עם המידע שהיה בידו, למרות שבתגובה הרשמית של צה"ל נטען כי הוא לא ידע, ישנם דיווחים שהוא כן ידע.

גורמים בלשכת רה"מ הבהירו מוקדם יותר היום, לאחר שהתקבל האישור מהתנזורה לפרסם את הסיפור: "ראש הממשלה נתניהו לא קיבל על כך שום דיווח, לא לפני 7 באוקטובר ולא בימים שאחרי המתקפה".

הכתבה הייתה מעניינת?

תוכן שאסור לפספס

0 תגובות

אין לשלוח תגובות הכוללות דברי הסתה, לשון הרע ותוכן החורג מגבול הטעם הטוב.

טוען תגובות...
תוכן שאסור לפספס

עכשיו בכותרות
הנקראים ביותר
המדוברים ביותר