בהערכת מצב עם הקצינים

גלנט במסר לבן גביר: "אמירות לא אחראיות יביאו לתוצאות לא רצויות"

בהערכת מצב בפיקוד מרכז אמר שר הביטחון גלנט כי אמירות שאינן אחראיות מפי אנשים שאמורים להיות אחראים עשויות להביא לתוצאות לא רצויות | בנוסף האשים את איראן בניסיון להסית ולהפוך את הרמדאן לשלב השני של המתקפה משמחת תורה (פוליטי)

ב. ניסני | כיכר השבת |
שר הביטחון בהערכת מצב (צילום: אריאל חרמוני)

שר הביטחון יואב גלנט קיים היום (שלישי) שתי הערכות מצב ייעודיות לקראת חודש הרמדאן. תחילה, קיים הערכת מצב עם הרמטכ״ל רב-אלוף הרצי הלוי, ראש השב״כ רונן בר ובכירים נוספים במערכת הביטחון ובהמשך, הגיע לגזרת פיקוד המרכז, וקיים הערכת מצב נוספת יחד עם האלופים

גלנט בפיקוד מרכז (צילום: שחר יורמן/תקשורת שר הביטחון)
(צילום: אריאל חרמוני)
(צילום: שחר יורמן)

בהערכת מצב בפיקוד המרכז אמר:

"היעד המרכזי של חמאס זה לקחת את הרמדאן, בדגש על הר הבית וירושלים ולהפוך אותו לשלב השני של התוכנית שלהם שהחלה ב- 7 באוקטובר - זה היעד המרכזי של חמאס, זה מפומפם על ידי איראן וחיזבאללה״.

״לנו אסור לתת להם את הדבר הזה, והמשמעות היא להרגיע את השטח בכל דבר שניתן, ובהיבט הזה הפעולה צריכה להיות מחולקת לשני חלקים פשוטים, אתם מכירים אותם היטב והם יוצרים את הדיפרנציאציה, מי שמחבל או חשוד, או בדרך ל, צריך להגיע איתו למגע ולעצור אותו או לחסל אותו, אין פה חוכמות. הדבר השני - איפה שניתן לתת ולשחרר, מדוע? כי אנחנו לא רוצים שהלחץ הזה יהפוך להיות מאירועי בודדים, עד כמה שהם מסוכנים - לאירוע אחר״.

״אני מודע לרעש שמסתובב מסביב מכל הכיוונים, זו מדינה דמוקרטית, עולם רשתי, דיגיטלי, בתקופת מלחמה, כל אחד אומר מה שהוא רוצה – כולל אנשים שאמורים להיות אחראים, אבל הם לא אחראים. התוצאה של העניין זה פוטנציאל היסחפות שיכול להגיע בזמן קצר, והמשמעות היא שמבחינתנו זה נעצר בש"ג, כל הרעשים האלה - עושים מה שצריך, מול מי שצריך, עושים מה שצריך ופועלים״.

״המערערים בשטח גדולים והתוצאה עלולה להיות בעייתית. תוסיפו על זה את הפעולה המוצלחת שלכם לאורך חודשים לחיסול מחבלים והמשמעות היא הגברת הלחצים״.

״לכן, אנחנו צריכים לדעת לנהל את העניין הזה כמו שצריך. לתת כבוד לאנשים איפה שצריך, לא ליצור לחצים במקומות מיותרים, ומצד שני, אם הדבר הזה הופך למשהו אחר אז לדעת לפעול. בתקופה הזאת - צריך להיות מצד אחד נחושים מאוד על טרור, אבל זהירים בדברים אחרים. בעניין הזה צריך לדעת איך לסדר את הדברים ואיך לנהוג וכל דבר שאפשר לעשות מבעוד מועד - יפה שעה אחת קודם. מה שאפשר לפתור בהיערכות - צריך לפתור בהיערכות, מה שנקרא כשאתה צריך סיוע תזמין אותו אחרת תצטרך חילוץ״.

הכתבה הייתה מעניינת?

תוכן שאסור לפספס

0 תגובות

אין לשלוח תגובות הכוללות דברי הסתה, לשון הרע ותוכן החורג מגבול הטעם הטוב.

טוען תגובות...
תוכן שאסור לפספס

עכשיו בכותרות
הנקראים ביותר
המדוברים ביותר