"שלף אקדח - ונוטרל"

"פיגוע התאבדות חריג בהיקפו בלב תל אביב" | כך חוסל המחבל

בהודעה משותפת לצה"ל ולשב"כ נמסר, כי מי שסיפק את המידע היו אנשי השב"כ, בעוד מסתערבי דובדבן חיסלו את המחבל שיצא כבר מג'נין (צבא, ביטחון)

קובי רוזן | כיכר השבת |
זירת חיסול המחבל (צילום: רשתות חברתיות - שימוש ע"פ סעיף 27א לזכויות יוצרים)

נס של ממש: פיגוע גדול ו"איכותי" נמנע הערב (שני) עם חיסולו של מחמד גאבר, מחבל, תושב ג'נין שכבר יצא מביתו לכיוון שטח ישראל כשבאמתחתו נשק ומטען חבלה מוכנים לשימוש בטווח המיידי. גורמי ביטחון בכירים מסרו, כי כוונתו של המחבל הייתה לבצע את הפיגוע כבר בשעות הקרובות.

לוחמי סיירת דובדבן היו אלו שביצעו את מעצר המחבל בפועל, בעוד 'מידע הזהב' על מיקומו של המחבל, כוונותיו ופרצופו, הועברו ללוחמים בידי אנשי השב"כ.

בהודעה משותפת לצה"ל ושב"כ נמסר: "בפעילות משותפת של יחידת דובדבן ולוחמי שב"כ בכפר זיתא שבחטיבת מנשה, לפני זמן קצר בהכוונת שב״כ המחבל מחמד גאבר תושב ג'נין, חוסל בדרכו לשטח ישראל לבצע פיגוע הקרבה בטווח זמן המיידי, כאשר עליו נשק ומטען מוכן לשימוש".

גם דובר צה"ל דניאל הגרי, התייחס הערב לפיגוע שנמנע: "לוחמי דובדבן ושב"כ חיסלו היום בכפר זיתא שבאזור השומרון את המחבל מחמד גאבר מג'נין, שהיה בדרכו לשטח ישראל לבצע הערב פיגוע בלב תל אביב, בחיסולו אותר נשק ומטען שהיו מוכנים לשימוש מידי, והוא חוסל".

המחבל שחוסל בדרכו לתל אביב עם נשק ומטען (צילום: רשתות חברתיות - שימוש ע"פ סעיף 27א לזכויות יוצרים)

העיתונאי דורון קדוש (גל"צ), חושף עוד פרטים מפי גורמי ביטחון, על הפיגוע העצום שנמנע: המחבל תכנן לבצע פיגוע התאבדות חריג בהיקפו באמצעות מטען חבלה רב עוצמה. הפיגוע תוכנן להתבצע ככל הנראה במרכז תל אביב הערב

כשלוחמי דובדבן הגיעו אל המחבל בצפון השומרון כשהם מסוערבים - הוא שלף אקדח לעברם ואז הוא חוסל. בחסדי שמים, לא היו נפגעים בפעולה המזהירה, בקרב כוחות הביטחון.

בכתבה זו נעשה שימוש בצילומים אשר בעל הזכויות בהם לא נודע או לא אותר, בהתאם להוראות סעיף 27א לחוק זכות יוצרים. אם הנכם בעלי הזכויות שלחו הודעה על כך בצירוף הצילום המקורי לדוא"ל desk@kikar.co.il.

הכתבה הייתה מעניינת?

תוכן שאסור לפספס

0 תגובות

אין לשלוח תגובות הכוללות דברי הסתה, לשון הרע ותוכן החורג מגבול הטעם הטוב.

טוען תגובות...
תוכן שאסור לפספס

עכשיו בכותרות
הנקראים ביותר
המדוברים ביותר