מות עובדי WCK בעזה

הרמטכ"ל: "זיהוי שגוי בתנאים מורכבים, זו טעות חמורה" | צפו

הרמטכ״ל רב-אלוף הרצי הלוי התייחס הלילה למותם של עובדי WCK בתקיפת צה"ל ברצועת עזה ואמר כי ״האירוע הקשה הוא תוצאה של זיהוי שגוי בתנאים מורכבים - בלילה במהלך מלחמה. זה לא היה צריך לקרות" (צבא)

ב. ניסני | כיכר השבת |
הצהרת הרמטכ"ל הרצי הלוי (צילום: דובר צה"ל)

הרמטכ״ל רב-אלוף הרצי הלוי התייחס הלילה (רביעי) בסרטון מיוחד לתקשורת הזרה למותם של עובדי המטבח המרכזי העולמי (WCK) בתקיפת צה"ל ברצועת עזה בעת שלו עסקו בפעילות הומניטרית ואמר כי ״האירוע הקשה הוא תוצאה של זיהוי שגוי בתנאים מורכבים - בלילה במהלך מלחמה. זה לא היה צריך לקרות".

"אמש נהרגו שבעה מעובדי המטבח המרכזי העולמי (WCK)", פתח הרמטכ"ל, "‏WCK הוא ארגון שאנשיו פועלים בכל רחבי העולם, וגם בישראל, כדי לבצע מעשים טובים במקומות מורכבים. צה"ל עובד בשיתוף פעולה הדוק עם ארגון המטבח המרכזי העולמי ומעריך מאוד את עבודתם החשובה".

הרמטכ"ל ציין כי צה"ל השלים תחקיר ראשוני בנושא. "אני רוצה לומר בבירור - לא הייתה תקיפה מכוונת כנגד עובדי סיוע של ארגון ה-WCK. האירוע הקשה הוא תוצאה של זיהוי שגוי בתנאי מורכבים - בלילה במהלך מלחמה. זה לא היה צריך לקרות.

"הממצאים הראשוניים הוצגו לי כעת כאן בפיקוד הדרום. ביקרתי בחמ״ל הפיקוד ההומניטרי החדש שהקמנו כאן היום, על מנת לשפר את האופן שבו אנו מתאמים את חלוקת הסיוע בעזה. אנחנו נמשיך לפעול על מנת להגן על ארגונים בינלאומיים המחלקים סיוע הומניטרי.

"התקיפה הזו היא טעות חמורה. ישראל נמצאת במלחמה עם חמאס, לא עם תושבי עזה. אנו מצטערים על הפגיעה שלא באופן מכוון בעובדי WCK. אנו משתתפים בצערם של משפחותיהם, כמו גם בצערם של ארגון המטבח המרכזי העולמי כולו, מעומק ליבנו.

"מנגנון התחקור המטכ״לי יתחקר את האירוע ביסודיות. אנחנו נשלים את התחקיר בימים הקרובים, נלמד מהמסקנות וניישם אותן באופן מיידי.

"נשתף, בשקיפות מלאה, את ממצאי התחקיר עם המטבח המרכזי העולמי וגופים בינלאומיים נוספים. אנו רואים חשיבות רבה בהמשך מתן הסיוע ההומניטרי ונמשיך לפעול כדי לסייע במאמץ חיוני זה".

הכתבה הייתה מעניינת?

תוכן שאסור לפספס

0 תגובות

אין לשלוח תגובות הכוללות דברי הסתה, לשון הרע ותוכן החורג מגבול הטעם הטוב.

טוען תגובות...
תוכן שאסור לפספס

עכשיו בכותרות
הנקראים ביותר
המדוברים ביותר