תיעודים מלחיצים

לוחמה פסיכולוגית: חיזבאללה חושף את הקלות הבלתי נסבלת בה נפגעות מטרות בצפון

ברקע ההסלמה הביטחונית החמורה בשבועות האחרונים, וברקע הדיווחים על הכניסה לרפיח, ארגון הטרור הלבנוני חושף תיעודים: ירי ישיר מנקודות המסתור אל בית באביבים וטנק מרכבה במטולה (ביטחון)

ב. ניסני | כיכר השבת |

ארגון הטרור חיזבאללה מפרסם הערב (רביעי) סרטונים בו נראים פעילי הארגון מסתתרים בתוך סבכי צמחייה בדרום לבנון, יורים טילי נ.ט. לעבר מטרות בצפון ישראל ופוגעים בהם פגיעה קשה. באחד התיעודים, נראה טיל נ.ט כשהוא פוגע בטנק מרכבה של צה"ל - אירוע עליו לא דיווחו בצה"ל ובכלי התקשורת הרשמיים בישראל.

בסרטון נוסף, גם הוא מתפרסם הערב ע"י ארגון הטרור הלבנוני, נראים מחבלי הארגון כשהם מצליחים לפגוע בבית במועצה המקומית מטולה שעל גבול לבנון, תוך שלבית נגרם נזק כבד מאוד. בחסדי שמים ללא נפגעים בנפש.

הסרטונים הללו, מצטרפים לתיעודים מקוממים בהם נראים עיתונאים לבנוניים ופעילי טרור מסתובבים באין מפריע בגבול הצפוני מצדו הלבנוני, בעוד שבצד הישראלי אין נפש חיה באזורים המועדים לפגיעה.

בקרב ראשי הרשויות בצפון, נרשמת בימים האחרונים שבירה בלכידות מאחורי צה"ל וחלקם קוראים לראשי המדינה ומערכת הביטחון לפעול מיידית כנגד ארגון הטרור חיזבאללה ולא להרפות עד אשר עשרות אלפי התושבים יוכלו לחזור בבטחה לבתיהם.

כזכור, מוקדם יותר היום דווח כי צה"ל תקף יעדי חיזבאללה בהיקף חסר תקדים מאז פרוץ מלחמת חרבות ברזל. 40 מטרות הושמדו והותקפו ומספר רב של מחבלים נפגעו כאשר לעת עתה טרם ידוע מפר המחבלים שנהרגו בתקיפות החריגות הערב.

אולם, למרות עליית המדרגה מצד צה"ל, תושבי הצפון לא מסתפקים בכך, בייחוד לאור העובדה כי הוכרזו הגבלות תנועה חריפות מאז התקיפה החריגה, בשל החשש מתגובת ארגון הטרור חיזבאללה.

יצויין, כי פרשנים רבים מעריכים כי חיזבאללה הגביר את קצב האש שלו בצפון בימים האחרונים - בעיקר בשל הדיווחים בכלי התקשורת בארה"ב ובישראל על כך שהפעולה הקרקעית למיטוט גדודי החמאס האחרונים ברפיח - קרובה מתמיד.

בצה"ל, נערכו לכיבוש רפיח עוד לפני כניסת חודש הרמדאן אולם בשל לחצים בינלאומיים - בעיקר מצד ארה"ב ובעלות ברית נוספות של ישראל, התעכבה הפעולה

למרות העיכוב בפעולה, ראש הממשלה נתניהו ושרי הקבינט הדגישו כל העת כי צה"ל לא יוותר על רפיח וכי המלחמה לא תסתיים כל עוד גדודים רשמיים של ארגון הטרור העזתי יפעלו במרחב רצועת עזה.

בימים האחרונים פורסמו תיעודים של עיר אוהלים ענקית שהוקמה בחאן יונס לצורך קליטת כמיליון וארבע מאות אלף פליטים עזתיים שנמלטו מאזורי הלחימה בצפון הרצועה ובדרומה - ובייחוד מהערים עזה וחאן יונס היישר לרפיח שנהנתה משקט יחסית.

בשבועות האחרונים הגביר צה"ל את קצב האש האווירי על רפיח וברצועה דיווחו על הרוגים רבים - רובם אזרחים, נשים וילדים, כך לפי משרד הבריאות של חמאס בעזה.

בתחילת השבוע, בצעד חריג, פרסם דובר צה"ל הודעה ובה נמסר כי הרמטכ"ל "אישר את המשך תוכניות הלחימה בדרום". המסר - היכה חזק בחמאס שמיהר להגיב בלוחמה פסיכולוגית משלו והערב, פרסם סרטון אכזרי בו מופיע לראשונה אות חיים מהחטוף הירש פולין.

הכתבה הייתה מעניינת?

תוכן שאסור לפספס

0 תגובות

אין לשלוח תגובות הכוללות דברי הסתה, לשון הרע ותוכן החורג מגבול הטעם הטוב.

טוען תגובות...
תוכן שאסור לפספס

עכשיו בכותרות
הנקראים ביותר
המדוברים ביותר