אַל תֶּחֱרַשׁ וְאַל תִּשְׁקֹט אֵל

שני לוחמי שריון במילואים נפלו בקרב בעזה | אלו שמות חמישה מהנופלים באסון הנורא ברפיח

סרן (מיל׳) איתן קופלוביץ, בן 28, מירושלים, ורס״ב (מיל׳) אילון ויס, בן 49, מפסגות - לוחמי שריון במילואים, נפלו בקרב בצפון רצועת עזה | דובר צה"ל מתיר לפרסם את שמותיהם של חמישה נופלים נוספים באסון ברפיח בו נספו שמונה חיילים לאחר שנמר"ה עלה על מטען (צבא)

ב. ניסני | כיכר השבת |
סמ"ר עז ישעיה גרובר, סמ"ר אור בלומוביץ, סמ"ר סטניסלב קוסטרב, סמל איתי עמר, סמל אליהו משה צימבליסט וסרן ווסים מחמוד שנפלו באסון ברפיח (צילום: דובר צה"ל)

דובר צה"ל מתיר לפרסם הבוקר (ראשון) את שמותיהם של שבעה חללי צה"ל שנפלו בקרבות ברצועת עזה.

סרן (מיל׳) איתן קופלוביץ, בן 28, מירושלים, קצין לוחם בגדוד חש״ן 129, חטיבה 8, ורס״ב (מיל׳) אילון ויס, בן 49, מפסגות, לוחם בגדוד חש״ן 129, חטיבה 8, נפלו בקרב בצפון רצועת עזה.

השניים נפלו כאשר מטען התפוצץ על הטנק שלהם, בשכונת צברא בעיר עזה, בצפון הרצועה.

סרן (מיל') איתן קופלוביץ ז"ל (צילום: דובר צה"ל)
רס"ב (מיל') אילון ויס ז"ל (צילום: דובר צה"ל)

באירוע פיצוץ המטען על הטנק נפצעו באורח קשה שני לוחמים מגדוד חש״ן 129, חטיבה 8. הלוחמים פונו לקבלת טיפול רפואי בבית חולים ומשפחותיהם עודכנו.

בנוסף, הותרו לפרסום שמותיהם של חמישה נופלים נוספים באסון הנמר"ה ברפיח.

- סמל אליהו משה צימבליסט, בן 21, מבית שמש, לוחם בגדוד 601, עוצבת עקבות הברזל (401).

סמל אליהו משה צימבליסט ז"ל (צילום: דובר צה"ל)

- סמל איתי עמר, בן 19, מכוכב יאיר-צור יגאל, לוחם בגדוד 601, עוצבת עקבות הברזל (401).

סמל איתי עמר ז"ל (צילום: דובר צה"ל)

- סמ״ר סטניסלב קוסטרב, בן 21 מאשדוד, לוחם בגדוד 601, עוצבת עקבות הברזל (401).

סמ"ר סטניסלב קוסטרב ז"ל (צילום: דובר צה"ל)

- סמ״ר אור בלומוביץ, בן 20, מפרדס חנה-כרכור, לוחם בגדוד 601, עוצבת עקבות הברזל (401).

סמ"ר אור בלומוביץ ז"ל (צילום: דובר צה"ל)

- סמ״ר עז ישעיה גרובר, בן 20, מטל מנשה, לוחם בגדוד 601, עוצבת עקבות הברזל (401).

סמ"ר עז ישעיה גרובר ז"ל (צילום: דובר צה"ל)

אמש הותר לפרסום כי באסון ברפיח נפל סרן ווסים מחמוד, מבית ג'ן, סגן מפקד פלוגה בגדוד 601, בעוצבת עקבות הברזל (401).

סרן ווסים מחמוד ז"ל (צילום: דובר צה"ל)

באסון, נהרגו שני לוחמים נוספים ששמם עדיין לא הותר לפרסום.

הערכה בצה"ל היא כי הנגמ"ש מסוג נמר"ה (נמ"ר הנדסי) נפגע ממטען במהלך נסיעה בציר בשכונת אל-סולטן במערב רפיח. הפיצוץ היה עוצמתי מאוד, כנראה מטען רב עוצמה, שגרם לנגמ"ש לבעור במשך זמן רב והפעיל ככל הנראה את חומרי החבלה שהיו בנגמ"ש, אך בצה"ל טוענים כי הנמר"ה נושא את חומרי החבלה בדפנות כך שהם לא אמורים לפגוע בתא הפנימי של הלוחמים.

בית איגוד ישיבות ההסדר מבכה מרה את נפילתם של החיילים: סמל יקיר יעקב לוי הי"ד, סמל שלום מנחם הי"ד וסמל אליהו משה צימבליסט הי"ד, לוחמים בחיל הנדסה, תלמידי שיעור ג' בישיבת ההסדר שעלבים שנפלו במלחמת המצווה, בחייהם ובמותם לא נפרדו.

בשם ראשי ישיבות ההסדר וכלל הרבנים והתלמידים, אנו מחבקים את המשפחות, את רבני הישיבה, תלמידיה ובוגריה ומתפללים לניצחון מוחץ של חיילינו הגיבורים על אויבינו השפלים והאכזריים. תהא נשמתם צרורה בצרור החיים.

ראש ישיבת ההסדר שעלבים, הרב מיכאל ימר, ספד לשלושת הנופלים: "יש משהו משותף לשלושת הנופלים יחדיו והוא להיטיב גם לה' וגם לסובבים אותם. הלב הרחב והרצון להיטיב עם כל אחד ואחד מבלי לשים לב לעצמם. כשדיברתי עם כל אחד מהם לאחרונה הם אמרו לי כי הם לא חשובים כלל אלא הנתינה לכלל ישראל. שלושתם עסקו בנתינה אינסופית ורצון להתקדם בעבודת ה' בנתינה לשני. הם היו אנשי חסד, אנשים רגישים שמבינים את השני, אנשי כלל. היו אנשי כלל בשני מובנים: בלחימה בעזה למען כלל האומה ואנשי כלל בשגרה היומיומית בעזרה ובנתינה לאחר, איש לרעהו".

הרב זכריה רבינוביץ', הר"מ של הנופלים בישיבה, ספד ליקיר לוי: "יקיר לוי הי"ד היה אדם מאוד מאיר, חברותי ונעים הליכות. יקיר היה חריך מאוד, חד כתער. בפעם האחרונה שהוא בא לביקור בישיבה, יקיר ישב איתי ללימוד בעיון עם אור בעיניים, היו לו עיניים בורקות. הוא היה נחוש מאוד לנצח ולא לראות שחורות, להיות בראש מורם ולתת את כל כולו".

על שלום מנחם: "שלום אהב את עבודת ה', הוא ידע את שזו האמת ואהב את הישיבה והסביבה שלו. הוא תמיד היה קשור לעזרה ולקידום העניינים בישיבה. הוא עשה הכל בטבעיות, בלבביות, בפשטות מאוד גדולה. הוא היה פשוט חמד, מאיר פנים ומחייך. כשחזר מעזה הוא היה נחוש ועם רוח של גבורה".

על אליהו צימבליסט: "אליהו היה מסור לכלל. היו לו ידיים של זהב והיה תמיד מוכן לסייע ולעזור. מעולם לא החזיק טובה לעצמו, עשה הכל בפשטות ובענווה. אהב את הישיבה ושמח בה. הוא תמיד היה עם ראש מורם והאמין בצדקת הדרך. חתר לניצחון בכל כוחו ועד לרגע האחרון".

מהיישוב פסגות נמסר כי "אנו המומים וכואבים כאב גדול להודיע כי בקרבות ברצועת עזה נפל תושב היישוב, חברנו האהוב אֵלון ויס הי"ד. אלון מעמודי התווך של פסגות עמד בעבר בהנהגת היישוב, איש חינוך, ובעל משפחה למופת, התנדב כלוחם במילואים מאז שמחת תורה ונפל בשבת כשהטנק שלו עלה על מטען. קהילת פסגות עוטפת את נטע היקרה, את הילדים האהובים ידידיה, הודיה, רחלי, רעות, טליה, יהונתן, שירה ואת הנכדה. 'הַרְנִינוּ גוֹיִם עַמּוֹ כִּי דַם עֲבָדָיו יִקּוֹם וְנָקָם יָשִׁיב לְצָרָיו וְכִפֶּר אַדְמָתוֹ עַמּוֹ'".

הכתבה הייתה מעניינת?

תהילים להצלחת ולרפואת חיילי צה״ל ולהשבת החטופים

-נקראים כעת
-פרקים נקראו
-ספרים נקראו
לקריאת תהילים והוספת שמות לתפילה

תהילים להצלחת ולרפואת חיילי צה״ל ולהשבת החטופים

-נקראים כעת
-פרקים נקראו
-ספרים נקראו
לקריאת תהילים והוספת שמות לתפילה
עכשיו בכותרות