מאיים על חיזבאללה מגבול עזה

אחרי החיסול בלבנון | השר גלנט: "הטנק ברפיח יכול להגיע עד הליטני"

שר הביטחון גלנט ביקר היום בגבול עזה ולאחר החיסול המוצלח של הבכיר בחיזבאללה, הוא שיגר מסר מאיים: ״הטנק שיצא מהקרב ברפיח יכול להגיע עד הליטני - מכים את חיזבאללה מכות קשות בכל יום, נגיע למוכנות מלאה ולעמדת כוח לכל פעולה או הסדר״ | תיעוד וסיקור (חדשות מלחמה)

קובי אטינגר | כיכר השבת |
גלנט היום בגבול עזה (צילום: שחר יורמן )

שר הביטחון יואב גלנט ביקר מוקדם יותר היום (רביעי) בשטחי הכינוס בעוטף עזה, ופגש את אנשי אגף הטכנולוגיה והלוגיסטיקה בראשות האלוף מישל ינקו, הפועלים בשטח עבור רענון הלוחמים ותיקון הרק״מים והכלים ההנדסיים.

שר הביטחון סיפר ושיתף את הערכתו בפני החיילים, בסדיר ובמילואים, המבצעים את משימותיהם באוגדות המתמרנות ובשטחי הכינוס. השר גלנט עמד על מוכנות אגף הטכנולוגיה והלוגיסטיקה לכל התפתחות אפשרית במערכה.

לאחר מכן אמר השר גלנט: "היכולת המבצעית והיכולת הלוגיסטית הן שמאפשרות לנו להגיע ולממש את מטרות המלחמה, ואנחנו ברצועת עזה הולכים ומתקרבים לנושא הזה. חמאס שחוק, נמצא במצב קשה ואנחנו נגיע למטרות שלנו מתוך עמדה חזקה מאוד והעניין הזה הולך ומתקרב״.

דבריו של השר גלנט (צילום: שחר יורמן )

״הטנק שנמצא כאן", הוסיף גלנט, "ואתם מטפלים בו אחרי שהוא יוצא מהקרב, יודע להגיע עד הליטני, ואנחנו את המהלך הזה בלבנון נחושים לעשות אם יהיה צורך. אנחנו מכים את חיזבאללה כל יום מכות קשות מאוד ואנחנו גם נגיע למצב של מוכנות מלאה לעשות כל פעולה שנידרש בלבנון, או להגיע להסדרה מעמדה של כוח. אנחנו מעדיפים הסדרה, אבל אם המציאות תכפה עלינו אנחנו נדע להילחם״.

״אני נמצא כאן", אמר עוד גלנט, "כדי להביע הערכה למאמץ הלוגיסטי, והמערכת הלוגיסטית נותנת תנאים טובים מאוד, על מנת שהכוחות יוכלו לבצע את המשימות שלהם. המערכת הלוגיסטית בראייתי, קודם כל, עומדת באתגר מה-7 לחודש בתהליך של טיפול בנפגעים, יצירת התנאים לגיוס, לשילוח האנשים לציוד שלהם וזאת פונקציה של היערכות מראש ותגובה נכונה של האנשים. אני בודק את שלושת המאמצים המרכזיים - גם האספקה, גם האחזקה וכמובן הרפואה, אני חושב שהדברים הם מאוד מאוד מובהקים מה-7 לחודש עד היום״.

הביקור של גלנט בשטחי הכינוס (צילום: שחר יורמן )

לסיום אמר שר הביטחון לחיילים: ״אני רוצה להביע את הערכתי וגם להבהיר לכם ודרככם לחיילים שלכם - שגם כאשר יש קולות של ביקורת, שחלקה היא ביקורת לא לגיטימית, על פעולה של צה"ל ושל כוחות ביטחון אחרים, הדבר הזה איננו משקף את הרוב המוחלט של הציבור ושל ההנהגה, אלא שוליים קיקיוניים וצעקניים שמנסים לייצר מהעניין הזה רווחים שאינם קשורים למלחמה. ולכן, צריך לדעת להתעלם מרעשי הרקע ולשמוע את התווים האמיתיים. תודה והערכה".

הכתבה הייתה מעניינת?

תהילים להצלחת ולרפואת חיילי צה״ל ולהשבת החטופים

-נקראים כעת
-פרקים נקראו
-ספרים נקראו
לקריאת תהילים והוספת שמות לתפילה

תהילים להצלחת ולרפואת חיילי צה״ל ולהשבת החטופים

-נקראים כעת
-פרקים נקראו
-ספרים נקראו
לקריאת תהילים והוספת שמות לתפילה
עכשיו בכותרות