עמיר בניון בסינגל חדש מתוך 'צמאה 5'

הזמר עמיר בניון מבצע את "שהשלום שלו" מתוך האלבום 'צמאה 5' שיצא לקראת יט כסליו. מלחין הניגון הוא החסיד ר' יונה כהן הי"ד, שנרצח בידי השלטון הקומוניסטי ברוסיה. עיבוד והפקה: נאור כרמי (סינגלים וקליפים)

נתנאל לייפר | כיכר השבת |
(צילום: יח"צ)

הזמר והיוצר עמיר בניון מחדש את הניגון החב"די הותיק 'שהשלום שלו', בביצוע ובעיבוד ישראלי – עכשווי, בהפקתו המוזיקלית של נאור כרמי, סינגל חדש מתוך צמאה 5.

זו הפעם השניה בה לוקח בניון חלק בפרוייקט המוזיקלי צמאה, זאת לאחר שביצע את השיר 'בך ה' חסיתי' בצמאה 3.
מילות הניגון: "שהשלום שלו, ישים עלינו ברכה ושלום. משמאל ומימין על ישראל שלום, הרחמן הוא יברך את עמו בשלום. ויזכו לראות בנים ובני בנים, עוסקים בתורה ובמצוות, על ישראל שלום".

עמיר בניון, המבצע בסגנונו האישי המיוחד את הניגון אמר: "אמנם כשהציעו לי את הניגון 'שהשלום שלו' לא השאירו לי מרחב בחירה כיוון שהוא נותר אחרון, אבל אני חייב לומר לכם שזה השיר הכי מדויק מבחינתי, השיר שהכי מרגש אותי ושאותו אני הכי רוצה לשיר ב'צמאה'. אני נדהם לראות איזה עושר יש לניגוני חב"ד. כל יום אני מגלה עוד ניגון מופלא!".
בחב"ד רואים במילות הניגון הזה תפילה המכילה את כל מה שיהודי יכול לבקש: שהקב"ה ישכין עלינו ברכה ושלום, ושנזכה לראות בנים ובני בנים, עוסקים בתורה ובמצוות.

מלחין הניגון הוא החסיד ר' יונה כהן הי"ד, שנרצח בידי השלטון הקומוניסטי ברוסיה לפני כ-80 שנה.

שישה סינגלים יצאו בשנה האחרונה מהאלבום החמישי בסדרת צמאה, וכעת יוצא האלבום כולו לאחר הפסקה בת שנתיים מאז שיצא אלבום צמאה 4, וביניהם: "אכן אתה", הנשמה יורדת לתוך הגוף", "יוונים", ניגון לשבת קודש, "הללו", "אנא עבדא", "אימתי קאתי מר" בשבועות הקרובים עד להשקת האלבום במסגרת פסטיבל החסידות הגדול של השנה- אירועי י"ט כסלו בבנייני האומה, צפויים לצאת עוד חמישה ביצועים חדשים לשירים חב"דיים שורשיים.

פרויקט צמאה צמח כסדרת הופעות המוניות, התוועדויות מוזיקליות שהן חלק מאירועי י״ט כסלו - ראש השנה לחסידות, הנחגג מדי שנה – בבנייני האומה, בירושלים. הפרויקט, המפגיש חומרים וניגונים חסידיים עם יוצרים מכל הקשת התרבותית היהודית/ישראלית - זכה להצלחה יוצאת דופן והוליד סדרה של אלבומים ייחודיים שהגיעו למעמד של אלבומי זהב ופלטינה.

צמאה מפגיש מבצעים ויוצרים חדשים ומרעננים עם ניגוני חב״ד מסורתיים. עד כה השתתפו באלבומים השונים היוצרים והזמרים אביתר בנאי, נתן גושן, חנן בן ארי, דוד דאור, רמי קליינשטיין, קובי אוז, קובי אפללו, ישי ריבו, שלמה גרוניך, אמיר דדון, עידן רפאל חביב, יונתן רזאל, שולי רנד, אריאל זילבר, אברהם פריד, שי צברי ועוד. את כל ארבעת האלבומים הפיק ועיבד נאור כרמי.

הכתבה הייתה מעניינת?

תוכן שאסור לפספס

0 תגובות

אין לשלוח תגובות הכוללות דברי הסתה, לשון הרע ותוכן החורג מגבול הטעם הטוב.

טוען תגובות...
תוכן שאסור לפספס

עכשיו בכותרות
הנקראים ביותר
המדוברים ביותר