ישראל במלחמהישראל במלחמה

יונתן רזאל בביצוע מרהיב מ'צמאה': קול דודי

הזמר והיוצר יונתן רזאל בביצוע מוצלח במיוחד לשירו של האדמו"ר הזקן "קול דודי" מתוך מופע 'צמאה' שנערך ביט' כסליו האחרון. ניהול מוזיקלי: נאור כרמי (סינגלים וקליפים)

נתנאל לייפר | כיכר השבת |
(צילום סטילס: חיים טוויטו. מצלמות: סנטרל)

הרב משה שילת:

"פסוק בשיר השירים מבטא בצורה נפלאה את אהבתו העצומה של הקב"ה לכל יהודי: "קול דודי דופק, פתחי לי, אחותי, רעייתי, יונתי, תמתי".

אבינו שבשמים מכוּנה כאן 'דודי', במובן של אהובי. הוא פונה אלינו באהבה ומעורר את הנשמה היהודית שבנו, שבכל מצב נשארת ערה ופתוחה אל הקדושה.

הקב"ה מתחנן אל הנשמה: "פתחי לי, אחותי, רעייתי, יונתי, תמתי". פתחי לי פתח כחודה של מחט, ואני אפתח לכם כפתחו של אולם. ההתעוררות הקטנה הזאת של האדם בוקעת את כל המחיצות, ויוצרת חיבור אוהב ואיתן בין הנשמה ובין אבינו שבשמים.

הניגון מעורר הלב 'קול דודי' הוא מעשרת הניגונים שחיבר רבנו הזקן, רבי שניאור-זלמן מלאדי, בעל התניא. הוא מוגש לפניכם בביצוע מיוחד של יונתן רזאל מתוך אירוע 'צמאה', בבנייני האומה, ירושלים.

גם בימים האלה, כשאנחנו מסוגרים בבתים, "קול דודי דופק" – הקב"ה קרוב אלינו, נמצא איתנו, ובעזרתו נצא מן המשבר בקרוב.

צמד המילים "קול דודי" נאמר גם על חג הפסח המתקרב – "קול דודי הנה זה בא, מדלג על ההרים". פסח הוא מלשון פסיחה ודילוג. הקב"ה בא אלינו בקפיצה ובדילוג, וגם אנחנו קופצים לקראתו.

חג הפסח נושא בתוכו את הכוח לקפוץ קפיצה קדימה. לא עוד התקדמות איטית, מדורגת, צעד אחר צעד, אלא דילוג על שלבים ותהליכים. רגע אחד אנחנו מסוגרים בבתים, וברגע הבא רוקדים יחד בבית המקדש השלישי! כן תהיה לנו!"

הכתבה הייתה מעניינת?

תוכן שאסור לפספס

0 תגובות

אין לשלוח תגובות הכוללות דברי הסתה, לשון הרע ותוכן החורג מגבול הטעם הטוב.

טוען תגובות...
תוכן שאסור לפספס

עכשיו בכותרות
הנקראים ביותר
המדוברים ביותר