סיפור ליום כיפור: פגישה בארבע עיניים עם מלאך

יום אחד אנחנו יכולים להיות ממש מלאכים. ביום הכיפורים מאיר אור רוחני כה גבוה שממגנט את כולנו למקום יותר שמיימי. כוח האנהרציה מבהיר כי יש תנופה מתמשכת לדברים, מה שנוהגים לכנות בשם 'כדור שלג'. כך זה גם בדברים הטובים: כל משהו טוב נותן יותר כח טוב בעולם!, שנותן השראה לעוד אנשים טובים

ח' יקר | כיכר השבת |
יום אחד שאנחנו יכולים להיות ממש מלאכים (צילום: פלאש 90)

מישהו שהוא כל כך נפלא וממש נדיר בעוצמתו, אומרים עליו: זה מלאך!! כשהכוונה היא שכל הנטיות האישיות מלאות האגואיזם אשר עושות אותנו עצבנים, כועסים, גאוותנים, לא מפרגנים, כל אלו לא נמצאות אצל האיש "המלאכי" הזה. הוא, נטול סממנים אנושיים נמוכים, ויש בו איזו 'אבקת כוכבים' מיוחדת.

בלי שגיאות

יש יום אחד בשנה שבו כולנו נעשים נפלאים כל כך. זהו יום שהשטן, לא עורך אצלנו שום ביקור. כי הוא לא "עובד" בו. יום אחד שאנחנו יכולים להיות ממש מלאכים. ביום הכיפורים מאיר אור רוחני כה גבוה שממגנט את כולנו למקום יותר שמיימי. 'כי ביום הזה יכפר עליכם מכל חטאתיכם'.

רגע בשביל עצמי

אנחנו כל כך ממריאים, עד שאיננו מרגישים שום צורך לאכול, ושום צורך לשתות. הדברים שממלאים את היומיום שלנו באנוכיות: מה אני אוהב לאכול, ובאיזה סבון להתרחץ... כל אלו אסורים ביום הזה. אבל הם גם לא נדרשים לנו. יום אחד של פסק זמן אמיתי לנשמה שלנו. של מה שאנחנו באמת, ושל מה שאנחנו רוצים להיות!.

דומים למלאכים

כוח האנהרציה מבהיר כי יש תנופה מתמשכת לדברים, מה שנוהגים לכנות בשם 'כדור שלג'. כך זה גם בדברים הטובים: כל משהו טוב נותן יותר כח טוב בעולם!, שנותן השראה לעוד אנשים טובים.

חכמינו אמרו: כל מעשה טוב מוליד מלאך. וכשעומדים לעשות מעשה טוב, מן השמים מסייעים שנצליח!.

ביום הכיפורים, אנחנו נעשים רוחניים יותר, טובים יותר, ומחזקים באופן מוחשי בכל האומה שלנו את הכח הטוב. ככל שנהיה טובים יותר ביום הכיפורים, כך נזכה להשפיע את האיכות הזו על כל העם.

איזה סוג מלאך?

מכל מעשה טוב נברא מלאך (כח רוחני), השאלה איזה מלאך יהיה זה. מצווה שנעשית מתוך שמחה, הארת פנים התלהבות - יוצרת מלאך מושלם.ביום הכיפורים אנחנו יכולים לשפר את כל התוצאות של המעשים הטובים. ליפות את כל מה שנעשה שלא בשלימות.

(פלאש 90)
יום הכיפורים. פעם אחת בשנה (צילום: פלאש 90)

לבד באמצע השדה

תלמיד הבעל שם טוב היה בדרכו אל העיר מז'יבוז', רצה להתפלל ביום הקדוש עם רבי ישראל בעל שם טוב. הדרך כאילו התארכה.הוא עצר בצד הדרך כדי להאכיל את סוסיו המורעבים במעט תבן ולהשקות אותם במים.

כנראה התעכב יותר מהמצופה, והנה, כשהתבונן בשעונו נדהם! הוא הבין כי לעירו של הרבי כבר לא יגיע ולחלל את החג – בוודאי לא רוצה. אין מה לעשות ! מוכרח הוא לעשות את יום הכיפורים השנה כאן, באמצע השדה הפתוח. אבל איך??. לאכול, לא צריך. להתרחץ – גם לא. אבל ללא חזן? וללא בית כנסת?, ומה על אוירה מיוחדת? כוכבים כבר נראו ברקיע. הצום החל!!

בלב שבור הוא נעמד באמצע השדה והחל להתפלל את תפילות היום בבכי ובדמעות שליש.

תפילות מרוממות

עם תום הצום, כאשר הכוכבים נראו ברקיע, מיהר לרתום את סוסיו ולנסוע אל עירו של הבעל-שם טוב. רק הגיע לעיר מז'יבוז', והנה זכה לראות את הצדיק כשהוא מחייך אליו מאוד, ופניו מאירות: "דע לך, כי תפילותיך הנפלאות, בכיותיך, ההתבודדות שלך והגעגועים השמיימים העלו עמם את כל התפילות של העם הנמצא בשדות" .

אף אחד לא עובד בחלל ריק

לא תקלה שהשאירה אותו בשדה, אלא שליחות מיועדת לסייע לתפילות של 'העם שבשדות', אשר תפילותיהם, שלא היו מושלמות, קיבלו עכשיו מימד מרהיב של תפילת יום הכיפורים.

ביום הכיפורים מכפר בורא עולם על מצוות שבין אדם לבוראו. ויש כח מיוחד גם לתקן מצוות שבין אדם לחברו. הלבבות פתוחים וכולם מוכנים לקבל את בקשת הסליחה. וכשמגלים שכל אחד מקבל כח מחברו – הקרוב והרחוק, מיד מתמלא הלב אהבה יתירה לכלל ישראל. ולוואי ונתרומם טפחיים מהקרקע ונדע להישאר 'בין כוכבים' – כל השנה כולה.

הכתבה הייתה מעניינת?

תוכן שאסור לפספס

0 תגובות

אין לשלוח תגובות הכוללות דברי הסתה, לשון הרע ותוכן החורג מגבול הטעם הטוב.

טוען תגובות...
תוכן שאסור לפספס

עכשיו בכותרות
הנקראים ביותר
המדוברים ביותר