יום הכיפורים: הוורט של הגאון רבי קלמן בריום הכיפורים: הוורט של הגאון רבי קלמן בר
ט' בתשרי תשפב | 15.09.21
רבה של העיר נתניה, הגאון רבי קלמן בר, בפינתו השבועית באתר "כיכר השבת" עם וורט מיוחד ליום הכיפורים - היום הקדוש, אותו אנו פותחים בתפילת "כל נדרי" • צפו (אקטואליה)
שנה חדשה לאיש חדש // הרב מנחם ישראלישנה חדשה לאיש חדש // הרב מנחם ישראליהרב מנחם ישראלי2
"ראש השנה" הוא התחלת השנה החדשה, זמן חדש. "יום הכיפורים" מביא את האדם להתחדשות בעצמו, והרי לנו אדם חדש. מהו הדבר הייחודי שלוקח "אדם ישן" והופך אותו ל"אדם חדש"? (טור)
יום כיפור הוא לא רק בעבור מי שחטא • צפויום כיפור הוא לא רק בעבור מי שחטא • צפומענדי קורטס1
הרב מנחם מענדל גלוכובסקי, חבר בית הדין של רבני חב"ד, בזווית חסידית מאלפת לקראת יום כיפור • על הדייג שלא דפק חשבון ועל צדיקים גמורים שצריכים לעשות תשובה (חסידות)
מה הדבר שהכי צריך לעשות ביום כיפור?מה הדבר שהכי צריך לעשות ביום כיפור?כיכר השבת
מהו הדבר שצריך הכי הרבה להתאמץ כדי לעשות אותו ביום הכיפורים? • ערב היום הגדול, הרב ישראל לורי עם התשובה שתכין אתכם לקראת היום הקדוש והנורא • צפו בפינה (יהדות)
הרב מיכאל שושןיום כיפור • וורט במרוקאית ובעבריתכיכר השבת
הרב מיכאל שושן, מרצה ויועץ ומטפל זוגי, מתארח מדי שבוע ב"כיכר השבת" ומגיש דבר תורה קצר בשפה המרוקאית ובעברית • צפו בוורט מיוחד לכבוד יום הכיפורים (יהדות)
יום הכיפורים עם הרב נחמיה רוטנברג • צפויום הכיפורים עם הרב נחמיה רוטנברג • צפוכיכר השבת
הרב נחמיה רוטנברג, רב בסביון, בפינה מיוחדת - "פרשת היום" - עם זווית מיוחדת לפרשת השבוע • צפו בפינה והצטיידו בפנינים יקרות לקראת היום הקדוש, יום הכיפורים (אקטואליה)
הרב משה רויטמאןהסוד מאחורי הדרמה ב'כל נדרי' • צפוכיכר השבת6
ראש ישיבת 'אגלי טל' ומשפיע ב'אש החסידות', הרב משה רויטמן, בשיעור מיוחד ליום כיפור • מה עומד מאחורי תפילת 'כל נדרי'? עניין ה'נעילה' וביאור "פתח לנו שער" • צפו (יהדות)
אריה ברונר שר ומדבר על יום הכיפוריםאריה ברונר שר ומדבר על יום הכיפוריםאריה ברונר1
אריה ברונר בפינתו השבועית מדבר על ענייני השבוע ומתבל אותם בטעם הניגון, והפעם יום כיפור בהתייחסות לקריאת התורה בשחרית על שני בני אהרון בקרבתם לפני השם וימותו והתיקון שאנו יכולים לעשות כשנבכה עליהם (יהדות)
כיצד מבלבלים את השטן? / הרב מנחם ישראליכיצד מבלבלים את השטן? / הרב מנחם ישראליהרב מנחם ישראלי
המנהג הוא שלא תוקעים בערב ראש השנה - בשופר, כדי לבלבל את השטן. שיחשוב שכבר עבר יום הדין השאלה המתבקשת: הרי השטן הוא מלאך, ואיך אפשר לבלבל אותו? (יהדות)
איך נכתיר את המלך? •  מיכאל וייגל על ר"האיך נכתיר את המלך? • מיכאל וייגל על ר"המיכאל ויגל1
מיכאל וייגל מגיש דבר תורה חסידי לקראת ראש השנה • והפעם: מי מנהל את הדברים העיקריים בבית? ומה כתב הרבי מליובאוויטש על לימוד משופר לתיקון אישי של האדם? (יהדות)
געגועים: האזינו לנוסח הגר"ש שבדרון זצ"לגעגועים: האזינו לנוסח הגר"ש שבדרון זצ"לכיכר השבת
נוסח התפילה של הגר"ש שבדרון השפיע רבות על נוסח התפילה הישיבתי המוכר לנו. ההקלטה הישנה שלו הועלתה לרשת בצורה מסודרת וכעת ניתן להאזין לה בשלמותה (ר"ה)
מהי מהות ראש השנה?  / הרב מנחם ישראלימהי מהות ראש השנה? / הרב מנחם ישראליהרב מנחם ישראלי
תמיד ידענו ש"ראש השנה" הוא "יום הדין", בא בעל התניא ומלמד שהדין בראש השנה זה רק הצד הטפל והחיצוני של ראש השנה. אז מהי מהותו של ראש השנה? (ראש השנה)
אחי בא לך לתפוס ראש // הרב בורודיאנסקיאחי בא לך לתפוס ראש // הרב בורודיאנסקיהרב אברהם בורודיאנסקי1
כאשר שמעתי לראשונה תלמיד שואל את חברו "בא לך לתפוס ראש?" חשבתי שהם יוצאים לציד ביערות אירופה, עד שהבנתי שלעשן סיגריה או לרקוד, זה נקרא "לתפוס ראש" (יהדות)
הרב יהושע פפרראש השנה: להחדיר את ניסן לתשרי • הרב יהושע פפרהרב יהושע פפר
מחפשים דבר תורה מיוחד לשולחן שבת? הדיין הרב יהושע פפר, העורך ראשי של אתר "צריך עיון" בוורט מיוחד על ענייני דיומא • והשבוע: ראש השנה (פרשת שבוע)
זמן תשובה: עושים סוף להלקאה העצמיתזמן תשובה: עושים סוף להלקאה העצמיתהרב ברוך שובקס2
המאמר שישנה לכם את ההסתכלות על תשובה, על עצמכם ועל ההכנות הרוחניות לקראת יום הכיפורים הבא עלינו לטובה. בהחלט לא קל לעיכול, אבל משחרר סתימות בנפש (אקטואלי)
הרב ישראל אסוליןמדריך חובה ליום כיפור / הרב ישראל אסוליןהרב ישראל אסולין5
מה הדין של חולה בצום יום הכיפורים? מה דינה של מעוברת ומיניקה ביום כיפור? מהן מצוות ערב יום הכיפורים ומהם המנהגים השונים? הרב ישראל אסולין מפרט (יהדות, יום כיפור)
כל מה שצריך לדעת על יום הכיפורים • צפוכל מה שצריך לדעת על יום הכיפורים • צפוכיכר השבת2
מתי אומרים 'כל נדרי'? מתי מדליקים נר נשמה? ולמה לובשים נעלי בד? כל מה שיהודי צריך לדעת על יום כיפור בסדרת סרטונים שצולמו עבור הציבור הכללי בישראל (יהדות, אקטואליה)
עבודת ימי כסה ועשור  – שנה טובה כמדרשו!עבודת ימי כסה ועשור – שנה טובה כמדרשו!הרב אברהם בורודיאנסקי
ימי הדין... רבים מפחדים נכנסים לחרדה ומפסידים. אלו ימים שיכולים לייצר טוב עוצמתי בעולם הפנימי והחיצוני, טור מבט שונה לימים שיכולים להפוך מעול למקור אנרגיה (ימי סליחות)
הסוד של יום הכיפורים // הרב ברוך שובקסהסוד של יום הכיפורים // הרב ברוך שובקסהרב ברוך שובקס5
איך אתם מרגישים ביום כיפור? גם אתם מחכים שזה ייגמר? מתקשים לעשות תשובה? מרגישים שזה רק סבל? הרב ברוך שובקס מגלה את הסוד שישנה לכם את יום כיפור (ימי סליחות)
"יהודי של יום כיפור" // הרב אבי אברהם"יהודי של יום כיפור" // הרב אבי אברהםהרב אבי אברהם6
מה כוחה המתקן של העברה רגשית במקום שכלו כל הקיצין? למה אנחנו ממשיכים לעשות טעויות ואיך ניתן למנף אותן לטובה? הרב אבי אברהם בטור מיוחד לערב יום כיפור (יהדות)
האם יש אדם שלא יכול לשוב בתשובה? צפוהאם יש אדם שלא יכול לשוב בתשובה? צפוכיכר השבת7
יום כיפור בפרדס, עם הרב יוסף יצחק ג'ייקובסון: הטעות של אלישע בן אבויה - בת הקול שנשמעה משמיים לא אמרה שאין לו הזדמנות לעשות תשובה. צפו בסרטון ליום הכיפורים (וידאו)
סובל ממועקה? מפחד מה"ימים הנוראים"?סובל ממועקה? מפחד מה"ימים הנוראים"?ר. בן דוד6
האם הפחד מהימים הנוראים ומימי הדין והסליחה זה מה שהקב"ה רוצה מאיתנו? האם צריך להיראות מודאג ומוטרד ומפוחד מפני הדין? ומה כתב הסטייפלר בתוך המחזור? (יהדות)
החזן יחיאל נהריתפילות ראש השנה עם החזן יחיאל נהריכיכר השבת3
בעוד שעות ספורות יתכנס העם היהודי בבתי הכנסיות לקראת יום הדין, בתפילה ותחינה לשנה טובה ומבורכת. צפו בתיעוד מיוחד מתפילות ראש השנה עם החזן יחיאל נהרי (יהדות)
הזדמנויות חדשות נפתחות בראש השנההזדמנויות חדשות נפתחות בראש השנהכיכר השבת2
הרב יוסף יצחק ג'ייקובסון במסר קצר ומעורר לקראת ראש השנה כיצד לפתוח את השנה החדשה בהתחדשות ומתוך תפיסה שההתחלה היא היכולת להתחיל מחדש (ראש השנה)
תקיעת שופר ראשונה בכותל המערבי • צפותקיעת שופר ראשונה בכותל המערבי • צפוכיכר השבת1
הבוקר (ראשון), בני אשכנז החלו לתקוע בשופר לאחר תפילת שחרית, והלילה יחלו בני עדות המזרח באמירת הסליחות • צפו בתקיעת השופר הראשונה, הבוקר, בכותל המערבי (יהדות)
מדד הבכי ומקדש הדמעות / יהודה צבימדד הבכי ומקדש הדמעות / יהודה צבייהודה צבי
ישנו מן פולחן מקודש כזה, שעובר באורח פלא מדור לדור סביב הדמעות. כמעט עוד ענף של ספורט. תחום אולימפי לכל דבר, שעיקרו מדד אחד: "כמה דמעות הצלחתי להזיל?" (יהדות)

עוד כתבות

ימי סליחות

כיכר השבת מלווה את ימי הרחמים והסליחות מידי שנה בחודש אלול, לקראת ראש השנה ויום הכיפורים. סיקור נרחב: סליחות בכותל, מאמרי חיזוק ושידורים חיים מן הסליחות.

כיכר facebook
מני צור
מני צור
על חטא שחטאנו לפניך...
ט' בתשרי תשעו6
הרב אלכסנדר ליפשיץ
הרב אלכסנדר ליפשיץ
וכל מאמינים - האמנם? סיפור ליום הכיפורים
ח' בתשרי תשעו17
הרב עמיהוד סלומון
הרב עמיהוד סלומון
שיחה שלא נענתה
ח' בתשרי תשעו6
הכי פופולריים