קידוש השם

הזמר איתי לוי חשף | מתייעץ עם רב באופן קבוע: "סדר בחיים"

הזמר הישראלי איתי לוי חושף שהוא מרבה להתייעץ עם רב באופן קבוע על כל מהלך ופעולה בחייו: "הזמינות שלו אליי מעוררת הערצה. הוא בא לי בזמן מושלם, הרב עשה לי המון סדר בחיים" (ברנז'ה)

איציק אוחנה | כיכר השבת |
איתי לוי (צילום: א לבייב)

הזמר הישראלי, איתי לוי, חשף בסוף השבוע שהוא מרבה להתייעץ עם רב באופן קבוע על כל מהלך ופעולה בחייו.

בראיון לרז שכניק במגזין '7 לילות' של 'ידיעות אחרונות' סיפר איתי לוי: "עזוב שם של הרב. משתדל מאוד להתייעץ איתו. הכרנו קצת לפני הקורונה. מאוד התחזקתי אז באמונה שלי. הרי הייתי עם כיפה עד גיל 21, עד אחרי הצבא, ובהמשך הורדתי, אבל הקשר עם היהדות תמיד חזק אצלי. מאז הקורונה הרב הוא סוג של מדריך שלי בחיים. תמיד אני אומר אין ילד לא מוצלח, יש ילד לא מודרך. אפרופו פסיכולוגים, שאני לא הולך אליהם, אז הוא הפסיכולוג שלי".

מתי אתם נפגשים?

"אני כמעט לא נפגש איתו, רק פעם בכמה זמן, אבל מדבר איתו בטלפון. הזמינות שלו אליי מעוררת הערצה. הוא בא לי בזמן מושלם, אחרי כל מה שקרה בקורונה עם סגירת ההופעות, את האדם שידבר לרציונל, לילד שבי לפעמים. הרב עשה לי המון סדר בחיים".

דוגמאות?

אני מדבר איתו לפני החלטות חשובות בחיים, גם בהחלטות עסקיות שאני עושה. המוזיקה שלי היא שלי כמובן, אבל אני לפעמים שואל את הרב מתי להוציא את האלבום הזה, מה אתה אומר על ההופעה בתאריך ההוא. חשוב להכניס דעת תורה בעולם שאנחנו נמצאים בו".

והטיפים שהוא נותן טובים?

"אם אתה מראיין אותי לכתבת שער ב'7 לילות' אחרי עשר שנים, אז ההצעות שלו מעולות, לא? תשמע, אני מאוד סומך על עצמי ועל ההחלטות שלי ועל הבטן הרכה שלי. כן מאמין בלשמוע דעה. בסוף כולם הולכים למישהו, זה הסיפור. התייעצתי עם הרב לגבי התאריך של האלבום הנוכחי. אני מגיע אליו עם ההחלטה, והוא אומר לי, תן כמה שעות, אני רוצה לחשוב. ואז הוא חוזר ואומר לי, שמע, עדיף ככה וככה. אף פעם לא אמר לי 'לא' נחרץ, וזה עוד קסם שאני אוהב אצלו. הוא אומר, בסוף זה שלך, אתה מחליט".

לסיום אמר: "זה כל העניין, אנחנו לא מדברים על דת. מעולם לא עבדתי בשבת ואני איש אמונה, ובאתי ממוסדות דתיים וגדלתי בבית נורא מסורתי. הוא לא דיבר עם בן אדם שאין לו עבר ולוט בערפל".

הזמר איתי לוי נחשב לאחד מכוכבי הזמר הישראלים הבולטים ביותר בשנים האחרונות. הוא מחובר לחסידות חב"ד, כך שבחדר השינה שלו תלויה על הקיר תמונה של הרבי מליובאוויטש.

לוי, מקורב למסורת היהודית, מקפיד להניח תפילין ולהתפלל מידי יום. בעבר הוא תרם ספר תורה לעילוי נשמת אביו, אותו הכניס לבית כנסת ברוב פאר והדר.

בעבר אף פורסם ב'כיכר השבת' תיעוד וידאו בו נראה הזמר הישראלי שמקפיד לא להופיע בשבת קודש, מתברך ממרן שר התורה הגאון רבי חיים קנייבסקי זצ"ל.

הכתבה הייתה מעניינת?

תוכן שאסור לפספס

0 תגובות

אין לשלוח תגובות הכוללות דברי הסתה, לשון הרע ותוכן החורג מגבול הטעם הטוב.

טוען תגובות...
תוכן שאסור לפספס

עכשיו בכותרות
הנקראים ביותר
המדוברים ביותר