תעיפו מבט לשמים: רבבות שלדגונים נודדים בישראל

ימים אלו מהווים את שיא נדידת השלדגונים, ציפור מרהיבה ביופיה, הניזונה בעיקר מדגים. השלדגונים אוכלים את דגיגוני הפרא המצויים בבריכות הדגים. ולנו רק נשאר להרים עינינו לשמיים או להגיע למאגרי המים בהם השלדגונים נמצאים ולהנות משיא עונת הנדידה

חנה בורט | כיכר השבת |
שלדג (צילום: פלאש 90)

ימים אלו מהווים את שיא נדידת השלדגונים, ציפור מרהיבה ביופיה, הניזונה בעיקר מדגים. השלדגונים אוכלים את דגיגוני הפרא המצויים בבריכות הדגים.

השלדגון (שלדג גמדי), הוא ציפור יפיפיה בצבעים מרהיבים של כחול, טורקיז, צהוב וכתום. השלדגון נודד בימים אלו מארצות מזרח אירופה, רוסיה ואוקראינה לעבר הארצות החמות בצפון מזרח אפריקה, שם הוא יבלה את החורף.

בדרכו, כך מסבירים בחברה להגנת הטבע, הוא עוצר למנוחה קצרה בארץ וממלא את כרסו בדגיגונים בבריכות ובמאגרי המים בעמק צרעה, מעגן מיכאל ועמק החולה.

יוסף כיאט ממרכז הצפרות של החברה להגנת הטבע, מספר כי רק בישראל ניתן לראות ריכוז אדיר כל-כך של שלדגונים באותו זמן ובאותו שטח: "באירופה כל זוג תופס לעצמו טריטוריה לאורך הנחל ולכן לא ניתן לראותם כפי שאנו רואים אותם בישראל, בריכוז גבוה מלא בצבעים עזים ומרהיבים. כשכמות גדולה כל-כך של שלדגונים עוצרת אצלנו בארץ, זהו סימון טוב לכך שמערכת האקולוגית שלנו בריאה. הם ציידי דגים ונמצאים במקום גבוה בשרשרת המזון. אם הם מגיעים לכאן, זה אומר שהמים באיכות טובה מספיק כדי שהם יזהו את טרפם - הדגיגונים ויצודו אותם".

ולנו רק נשאר להרים עינינו לשמיים או להגיע למאגרי המים בהם השלדגונים נמצאים ולהנות משיא עונת הנדידה.

הכתבה הייתה מעניינת?

תוכן שאסור לפספס

0 תגובות

אין לשלוח תגובות הכוללות דברי הסתה, לשון הרע ותוכן החורג מגבול הטעם הטוב.

טוען תגובות...
תוכן שאסור לפספס

עכשיו בכותרות
הנקראים ביותר
המדוברים ביותר