דו"ח: עלייה של 400% באנטישמיות בבריטניה בעקבות "צוק איתן"

מדו"ח 'הליגה נגד השמצה' עולה כי חלה עלייה דרמטית באנטישמיות בעקבות 'צוק איתן'. מהדו"ח עולה כי נרשמה עלייה של 400 אחוז במקרי האנטישמיות בבריטניה (חדשות, בעולם)

יוסי נכטיגל | כיכר השבת |
אילוסטרציה (צילום: shutterstock)

'הליגה נגד השמצה' הגישה דו"ח חמור ממנו עולה כי חלה עלייה דרמטית במקרי האנטישמיות ברחבי העולם בעקבות מבצע "צוק איתן".

הדו"ח סוקר שורה של תקריות אנטישמיות שאירעו בחודשים יולי-אוגוסט - תקופת המבצע בעזה. לדברי חוקרים מטעם הליגה נגד השמצה, "הדו"ח מוכיח שאמירות אנטישמיות מתורגמות מהר מאוד לפגיעה ביהודים ובקהילות יהודיות. מפחיד להיות היום יהודי בעולם, ואנחנו עוקבים אחרי הגל הנוכחי בדאגה רבה מאוד".

על פי הדו"ח, בחודש יולי נרשמה עלייה של 400 אחוז(!) במספר התקריות האנטישמיות בבריטניה, זאת בהשוואה לתקופה המקבילה אשתקד - 302 אירועים אנטישמיים, לעומת 59 בלבד בתקופה המקבילה.

ב-51 אחוז מהאירועים האנטישמיים בחודש יולי, התגלה יחס ישיר בין התקרית לבין המצבע הצבאי בעזה.

לדברי החוקרים, מהלך "צוק איתן" נרשמו מאות הפגנות נגד מדיניות ישראל ברחבי ארצות הברית, מחאות שהידרדרו לנאומי שנאה כנגד יהודים. לדבריהם, "מוקדים נוספים צצים בכל העולם. מדינות שבהן לא היו בעבר סממנים אנטישמיים, הופכים למוקדים חמים. גם חומרת התקריות והיקפן עולות בהתמדה. זה בפירוש לא רק מדיניות אנטי-ישראלית. גלי השנאה וכמויות האלימות כלפי יהודים, מעידים כי מעבר למחלוקת מדינית, יש כאן אנטישמיות מושרשת היטב".

כזכור, בסקר האחרון של הליגה נגד השמצה נחשף כי רבע מאוכלוסיית העולם מחזיקה ברגשות או עמדות ותפיסות אנטישמיות.

הכתבה הייתה מעניינת?

תוכן שאסור לפספס

0 תגובות

אין לשלוח תגובות הכוללות דברי הסתה, לשון הרע ותוכן החורג מגבול הטעם הטוב.

טוען תגובות...
תוכן שאסור לפספס

עכשיו בכותרות
הנקראים ביותר
המדוברים ביותר