איראן: לעג ליונה הנביא והוצא להורג בתלייה

אסיר איראני בן 37 שהשמיע אמירות נגד הדת, הוצא להורג על ידי הרשויות באיראן לאחר שנפסק כי "ביזה את יונה הנביא". כך דיווחו כלי תקשורת המזוהים עם האופוזיציה (אקטואליה)

יוני גבאי | כיכר השבת |
(צילום אילוסטרציה: shutterstock)

מוחמד אמיר אסלאני, אסיר בן 37 שהיה כלוא באיראן והשמיע אמירות אנטי דתיות בהן גם לעג לנביאים, הוצא להורג על ידי הרשויות באיראן. כך דיווחו כלי תקשורת המזוהים על האופוזיציה האיראנית.

לפי הדיווח, האסיר נידון למוות בשל כפירה בדת, ובגזר הדין שלו נאמר כי העליב את יונה הנביא.הוא הוצא להורג בתלייה בבית הכלא כראג' הסמוך לטהרן. ברשויות באיראן לא העניקו עד כה התייחסות רשמית לדיווח.

כזכור, לפני מספר חודשים השחיתו פעילי ארגון הטרור דאעש את מתחם קבר יונה הנביא בעיר מוסול שבעיראק. עדי ראייה סיפרו כי אחרי שהנוכחים במקום יצאו מהמתחם, סגרו פעילי הטרור את הרחוב המוביל אל המקום ובמשך יותר משעה הם פיזרו חומרי נפץ במקום, עד לפיצוץ שהחריב לחלוטין את המתחם הקדוש.

פעילי דאעש מחריבים את דבר יונה הנביא:

מקום קבורתו של יונה הנביא נמצא במחלוקת, ולפי אחת המסורות המוסלמיות, הקבר נמצא סמוך לעיר מוסול בצפון עיראק, במשך אלפי שנים נחשב המקום לאתר היסטורי המקודש הן לערביי המקום והן ליהודי עיראק וליהודי כורדיסטן, כמקום קברו של יונה.

הכתבה הייתה מעניינת?

תוכן שאסור לפספס

0 תגובות

אין לשלוח תגובות הכוללות דברי הסתה, לשון הרע ותוכן החורג מגבול הטעם הטוב.

טוען תגובות...
תוכן שאסור לפספס

עכשיו בכותרות
הנקראים ביותר
המדוברים ביותר