ארגנטינה: ארגון יהודי סירב לשתף פעולה עם איראן

מנהיגיו של ארגון יהודי סירבו לשתף פעולה עם איראן בחקירת הפיגוע בקהילה היהודית בארגנטינה בשנת 1994. בעקבות כך, שר החוץ הארגנטינאי עוז את הארגון (אקטואליה)

צביקה גרוניך | כיכר השבת |
נשיאת ארגנטינה (CC BY 2.0 - Maximus0970)

מנהיגיו של ארגון יהודי סירבו לשתף פעולה עם איראן בחקירת התרחשות הפיגוע בקהילה היהודית בארגנטינה שהתרחש בשנת 1994, וגבה את חייהם של 85 בני אדם.

בעקבות כך החליט שר החוץ הארגנטיני הקטור טימרמן לעזוב את הארגון אליו השתייך וזאת במחאה על סירוב המנהגים היהודיים לשתף פעולה עם החקירה האיראנית.

הפיגוע המדובר התרחש בשנת 1994, אז נכנס טרוריסט לבנוני לבניין הקהילה, ופוצץ מטען חבלה שהטמין קודם לכן במכונית תופת. הפיצוץ גרם למותם של שמונים וחמישה בני אדם ולפציעתם של מאות.

לפני כמה שבועות החליט התובע הכללי בארגנטינה, האמון על בחינת הפרשה שבמסגרתה נחשד כי הנשיאה כריסטינה פרננדס קירשנר ניסתה לטייח את מעורבות איראן בפיגוע במבנה בקהילה היהודית ב-1994, לסגור את התיק בעניינה של הנשיאה.

התובע חביאר דה לוקה, אמר עם החלטתו, כי הנשיאה לא ביצעה אף פשע בפרשה "לא היה שום פשע", אמר.

התובע היהודי אלברטו ניסמן טען כי הנשיאה פתחה ערוץ חשאי עם איראן כדי לקדם את זיכויים של מחבלים איראנים שהיו שותפים לפיגוע ולפטור אותם מעונש וזאת במטרה לקדם את היחסים המסחריים עם איראן.בממשלת ארגנטינה האשימו אותו בשקרים והיו מי שטענו כי הוא משרתם של ישראל וארצות הברית בחקירה המדוברת שנמשכת שנים רבות. ניסמן נמצא מת בביתו יום לפני שהציג את ראיותיו.

הכתבה הייתה מעניינת?

תוכן שאסור לפספס

0 תגובות

אין לשלוח תגובות הכוללות דברי הסתה, לשון הרע ותוכן החורג מגבול הטעם הטוב.

טוען תגובות...
תוכן שאסור לפספס

עכשיו בכותרות
הנקראים ביותר
המדוברים ביותר