מתיחות עולמית

זעם באיראן: "טראמפ במתנת בחירות לביבי"

שר החוץ האיראני תקף את החלטת נשיא ארה"ב להכריז על משמרות המפכה כארגון טרור. בתגובה, הרפובליקה האסלאמית הכניסה את צבא ארה"ב לרשימה השחורה (עולם)

יוסי נכטיגל | כיכר השבת |
(צילום: Avi Ohayon/GPO)

באיראן זועמים על החלטת נשיא ארצות הברית, דונלד טראמפ, להכריז על משמרות המהפכה כעל ארגון טרור. ההחלטה התקדימית של טראמפ תיכנס לתוקפה כבר בשבוע הבא.

בתגובה, הודיעו ברפובליקה האסלאמית כי החליטו להכניס את צבא ארה"ב במזרח התיכון לרשימה השחורה שלהם.

שר החוץ האיראני, מוחמד זריף, צייץ בטוויטר כי מדובר ב"עוד מתנה מסוכנת של טראמפ לנתניהו ערב הבחירות בישראל במסגרת ההרפתקה המסוכנת שלו באזור".

ראש הממשלה בנימין נתניהו אמר בתגובה להודעת טראמפ: "תודה לך ידידי היקר, נשיא ארה"ב דונלד טראמפ, על כך שהחלטת להכריז על משמרות המהפכה של איראן כעל ארגון טרור".

"תודה על שנענית לעוד בקשה חשובה שלי, שמשרתת את האינטרס של מדינותינו ושל מדינות האזור. נמשיך לפעול יחד בכל דרך נגד המשטר האיראני שמאיים על מדינת ישראל, על ארה"ב ועל שלום העולם", הוסיף נתניהו.

טראמפ עצמו אמר שמדובר ב"צעד חסר תקדים שמכיר במציאות שבה איראן היא לא רק מדינה שמעניקה חסות לטרור, אלא שמשמרות המהפכה שלה משתתפות באופן פעיל בפעולות טרור, במימון ובקידום הטרור".

בהודעת הנשיא נכתב כי משמרות המהפכה הוא הגוף המסייע בפועל למשטר האיראני לייצא את הטרור ברחבי העולם, והוסיף כי ארה"ב תמשיך להפעיל לחץ כלכלי נגד איראן, כדי להעניש אותה על פעילות הטרור שהיא מממנת.

"אם אתם עושים עסקים עם משמרות המהפכה אתם מממנים טרור", הזהיר היום טראמפ. גם מזכיר המדינה האמריקני, מייק פומפאו, הזהיר בנקים ועסקים והורה לסיים שיתופי פעולה עם הארגון, לאחר שזה הוכרז כארגון טרור.

הכתבה הייתה מעניינת?

תהילים להצלחת ולרפואת חיילי צה״ל ולהשבת החטופים

-נקראים כעת
-פרקים נקראו
-ספרים נקראו
לקריאת תהילים והוספת שמות לתפילה

תהילים להצלחת ולרפואת חיילי צה״ל ולהשבת החטופים

-נקראים כעת
-פרקים נקראו
-ספרים נקראו
לקריאת תהילים והוספת שמות לתפילה
עכשיו בכותרות