ה-FBI חושף

הדוקר בטיש של האדמו"ר - דקר יהודי נוסף

בביתו של גרפטון תומאס, שתקף במצ'טה את המשתתפים בהדלקת נר חנוכה בביתו של האדמו"ר מקאסאן, נמצא סכין עם דם, איתו דקר ככל הנראה יהודי נוסף, באירוע אחר (עולם)

יוסי נכטיגל | כיכר השבת |

ה-FBI חושד כי גרפטון תומאס, שדקר במצ'טה במהלך הדלקת נרות חנוכה בבית האדמו"ר מקאסאן, דקר אדם נוסף לפני כחודש וחצי ליד בית כנסת בעיירה מונסי.

באירוע הדקירה הראשון, נפצע יהודי בשם מרדכי שלזינגר באופן קשה. מצלמות האבטחה במקום תיעדו את רכב ההונדה של תומאס בסביבה.

כאשר ביצעו חיפוש בביתו, מצאן סכין עם סימני דם. הסכין נשלחה לבדיקה כדי לזהות האם מדובר ב-DNA של מרדכי שלזינגר.

בכתב האישום שהוגש נגדו מתואר כי תומאס כיסה את פניו באמצעות צעיף, נכנס לביתו של הרב ואמר, "אף אחד לא עוזב". אחר כך הוא הוציא מצ'טה והחל לדקור את הנוכחים במעמד הדלקת נרות חנוכה.

התביעה מאשימה אותו בחמישה סעיפי פגיעה בחופש הדת על ידי ניסיון להרוג וגרימת חבלות, אך בבית המשפט הוא אמר כי הוא כופר באשמה, ובני משפחתו מסרו כי הוא סובל מבעיות נפשיות.

המשטרה המקומית בניו יורק פרסמה כי מצאו כתבי יד של הדוקר עם רישומים אנטישמים ואיור של צלב קרס. בנוסף, חיפש בגוגל "למה היטלר שנא את היהודים?" ומיקומים של בתי כנסת.

בני משפחתו של החשוד טענו כי הדוקר לא היה אחראי למעשיו. לדבריהם, יש לו בעיות נפשיות, וכתוצאה הוא אינו כשיר לעמוד לדין. "לתומאס יש היסטוריה ארוכה של מחלות נפש ואשפוזים בבית החולים" טענו בני המשפחה.

לדבריהם, "אין לו שום עבר פלילי, והוא מעולם לא ביצע מעשים אלימים כאלה בעבר. אין לו היסטוריה של דעות אנטישמיות או קשר לארגוני שנאה, והוא גודל בבית שכיבד את כל הדתות והגזעים".

הכתבה הייתה מעניינת?

תהילים להצלחת ולרפואת חיילי צה״ל ולהשבת החטופים

-נקראים כעת
-פרקים נקראו
-ספרים נקראו
לקריאת תהילים והוספת שמות לתפילה

תהילים להצלחת ולרפואת חיילי צה״ל ולהשבת החטופים

-נקראים כעת
-פרקים נקראו
-ספרים נקראו
לקריאת תהילים והוספת שמות לתפילה
עכשיו בכותרות