כיכר השבת
ישראל במלחמהישראל במלחמה
התקדמות במו"מ?

רוסיה אישרה מעברים הומניטריים בין הערים

אחרי שלוש שעות הסתיים סביב השיחות השני בין רוסיה לאוקראינה. האוקריאנים מסרו כי לא הושגה פריצת דרך כלל. נמסר כי הרוסים יאפשרו פינויים המוניטריים מהערים (בעולם)

ציקי ברנדוין | כיכר השבת |
(צילום: ללא קרדיט)

אחרי כשלוש שעות הסתיים סבב השיחות השני בין רוסיה לאוקראינה על הפסקת אש כשהלחימה בינתיים נמשכת במלוא עוזה. הצד האוקראיני הודיע כי מבחינתו לא הושגה התוצאה לה קיווה וכי לא הושגה פריצת דרך.

על פי הדיווחים, בכירים המעורים במגעים בין רוסיה לאוקראינה מוסרים כי רוסיה הסכימה לפתוח נתיבים בין ערים ל״צרכים הומניטריים״ בצירוף הפסקות אש זמניות במהלך הפינוי הזה.

עוד סוכם בין הצדדים לקיים בקרוב סבב שיחות שלישי.

במקביל ל"שיחות השלום", עלה ל-33 מניין ההרוגים בהפגזה הרוסית בעיר צ'רנייב בצפון אוקראינה, הפגזה שנערכה בעת השיחות, כך מסרו גורמי החירום המקומיים. בהפגזה נפגעו שני בתי ספר ובתי מגורים.

זירת ההרג בצ'רנייב

צבא אוקראינה מסר מוקדם יותר, כי הוא מעריך שהחיילים הבלארוסים כבר קיבלו פקודה לחצות את הגבול ולהיכנס לתוך אוקראינה.

השר נחמן שי הודיע על חבילת סיוע לאוקראינה: "חבילת סיוע נוספת בשווי 10 מיליון שח ליהודי אוקראינה! סיכמתי עם ידידי שר האוצר אביגדור ליברמן על הקצאת סיוע בסך 5 מיליון ש״ח, סכום זהה ייתרם ע״י קרן פילנטרופית אוסטרלית, שהתרשמו מהפעולה המהירה של ישראל והחליטו להצטרף אליה. אחינו ואחיותינו באוקראינה,נמשיך לסייע ככל שידרש. הלב איתכם".

בכתבה זו נעשה שימוש בצילומים אשר בעל הזכויות בהם לא נודע או לא אותר, בהתאם להוראות סעיף 27א לחוק זכות יוצרים. אם הנכם בעלי הזכויות שלחו הודעה על כך בצירוף הצילום המקורי לדוא''ל desk@kikar.co.il.

הכתבה הייתה מעניינת?

כיכר השבת מובילים גם ברשתות החברתיות.

תוכן שאסור לפספס

0 תגובות

אין לשלוח תגובות הכוללות דברי הסתה, לשון הרע ותוכן החורג מגבול הטעם הטוב.

טוען תגובות...
תוכן שאסור לפספס

עכשיו בכותרות
הנקראים ביותר
המדוברים ביותר