הפלישה לאוקראינה

זלנסקי משיב מלחמה: נכבוש חזרה גם את חצי האי קרים

נשיא אוקראינה מצהיר כי ארצו תשיב לעצמה את השטחים הכבושים בידי רוסיה כולל אלו שרוסיה סיפחה לעצמה גם בסבב הקודם (חדשות בעולם)

ציקי ברנדוין | כיכר השבת |
(צילום: לשכת נשיא אוקראינה)
נשיא אוקראינה, וולודימיר זלנסקי, אמר אמש (שלישי), כי הוא מתכוון להשיב לארצו את כל השטחים שסופחו בידי רוסיה כולל החצי האי קרים שסופח כבר בשנת 2014 בידי הרוסים.
"אנחנו נכבוש את חצי האי קרים. אנחנו נשיב את החלק הזה של מדינתנו לא רק למרחב הכול-אוקראיני, אלא גם למרחב הכול-אירופי", אמר זלנסקי בסרטון שהעלה לחשבון הטלגרם שלו.
זלנסקי הוסיף, כי הוא "אסיר תודה לכל מי שמסייע לאוקראינה להילחם למען חופש וניצחון".
כזכור, סיפחה רוסיה את חצי האי קרים לאחר שפלשה אליו לטענתה לדרישת הבדלנים הרוסים שגרים באזורים אלו וטוענים כי מדובר בשטח רוסי. כעת לאחר שהרוסים מאבדים שטחים בעקבות מתקפת הנגד האוקראינית, כיבוש מחדש של חצי האי קרים נראה כבר כמו הישג מדיני וצבאי אפשרי בהחלט.
כזכור, בנאומו השבוע בוועידת הארץ, באמצעות וידאו שצולם בלשכתו תקף זלנסקי את אי הסיוע הישראלי לקייב ואמר כי הוא "שב ומדגיש, ביקשנו מישראל לעזרה מאז שנת 2014".
"אם היינו מסוגלים להגן על השמיים שלנו ביעילות, רוסיה לא הייתה פונה כעת לאיראן ומבקשת ממנה סיוע בטרור ולא מציעה לה תמורה."
הנשיא האוקראיני אומר כי זהו לא המצב: "זה מה שקרה. כעת אני סבור שעדיין ניתן להפוך את הברית הזו בין רוסיה לאיראן לחסרת משמעות. אם נפעל ביחד אתכם, כמו שעשינו עם דמוקרטיות אחרות".
"שימו לב - הנוכחות הרוסית בסוריה הצטמצמה משמעותית בזכות כוחות ההגנה שלנו. אבל, למרבה הצער, אין לנו 'כיפת ברזל' משלנו. עדיין אין לנו מערכת הגנה אווירית והגנה מפני טילים מודרנית ויעילה שיכולה לאבטח את השמיים שלנו, ורוסיה מנצלת את זה כדי לפצות על הפסדיה בשדה הקרב" הוסיף.
בתקופה האחרונה המתקפה האוקראינית על ישראל גוברת לאחר סירובו של שר הביטחון בני גנץ לשלוח סיוע בנשק התקפי. במהלך היום, לאחר דחיות רבות, שוחח עם עמיתו האוקראיני בקשר לתמיכה נוספת אפשרית של ישראל באוקראינה.
בסיום נאומו הודה לאלו שמפגינים לטובת אוקראינה ואמר: "תודה לכל האנשים שיצאו לרחובות לאחר תחילת המלחמה המלאה, וראינו שהם תומכים בנו בארץ המובטחת".

הכתבה הייתה מעניינת?

תוכן שאסור לפספס

0 תגובות

אין לשלוח תגובות הכוללות דברי הסתה, לשון הרע ותוכן החורג מגבול הטעם הטוב.

טוען תגובות...
תוכן שאסור לפספס

עכשיו בכותרות
הנקראים ביותר
המדוברים ביותר