מתערבת בפוליטיקה הישראלית

סגנית הנשיא ביידן: "ישראל צריכה מערכת משפט עצמאית"

סגנית הנשיא קמלה האריס השתתפה בטקס לכבוד יום העצמאות ה-75 בנוכחות כ-2000 איש | בדבריה אמרה שישראל צריכה מערכת משפט עצמאית ושיחסיה של ארה"ב עם ישראל מבוססים על כך | כמו-כן התייחסה בדבריה לעובדה שבעלה יהודי ושמזוזה תלויה בפתח ביתה (בעולם) 

ישראל גרינוולד | כיכר השבת |
קמלה האריס (צילום: shutterstock)

במהלך טקס שהתקיים הלילה (בין שלישי לרביעי) בשגרירות ישראל בוושינגטון לציון יום העצמאות ה-75 למדינת ישראל, אמרה סגנית הנשיא קמלה האריס בנאומה בין היתר כי "ישראל צריכה מערכת משפט עצמאית".

הדברים נאמרו בנוכחות של כ-2000 איש שהגיעו לכבוד המאורע ואף יו"ר ועדת החוקה חבר הכנסת שמחה רוטמן היה נוכח במקום אף שלפי הדיווחים לא היה ברשימת המוזמנים.

קמלה האריס דיברה בין השאר על מחויבותו של ממשל ביידן לביטחון ישראל אך הדגישה את כך שהיחסים של ארה"ב וישראל בנויים על ערכי הדמוקרטיה.

בהתייחסות לרפורמה המשפטית אמרה האריס בין היתר כי "שתי הדמוקרטיות שלנו בנויות על ממסדים חזקים, איזונים ובלמים ומערכת משפט עצמאית".

הפגנות השמאל (Noam Revkin Fenton/Flash90)

"היום אנחנו מציינים 75 שנה למדינת ישראל, בהחלט אבן דרך חשובה", אמרה האריס, "מדינת מולדת לעם היהודי היתה חלום בלב אלפים במשך דורות רבים".

סגנית הנשיא חשפה בדבריה כי בתור ילדה קטנה הייתה אוספת תרומות עבור מדינת ישראל "היינו אוספים כסף בקופסאות כחולות וקטנות של קק"ל, כדי שישתלו עצים בישראל".

קמלה האריס אמרה שלארה"ב ברית בלתי ניתנת לפירוד עם מדינת ישראל "המחויבות של ארה"ב לביטחון ישראל אינה רק משום אינטרס אמריקני אלא משום שזה הדבר הנכון לעשות".

לאחר מכן התייחסה למדיניות של ממשל ביידן שמאמין בפתרון שתי המדינות שיפתור לדבריה את הסכסוך הישראלי פלסטיני.

בתחילת דבריה של סגנית הנשיאה נרשם אירוע מעניין כאשר ציינה את נוכחותו של בעלה ואמרה שהוא "היהודי הראשון שהוא בעלה של נשיאה או סגנית נשיא בהיסטוריה של ארה"ב. המציאות הזאת הביאה לתקדימים נוספים כמו המזוזה הראשונה בהיסטוריה של ארה"ב שנתלתה על הדלת הראשית של משכן סגן הנשיא, המנורה הראשונה שהודלקה בבית סגן הנשיא וליל הסדר הראשון שנחגג אי פעם בבית סגנית נשיא ארה"ב".

הכתבה הייתה מעניינת?

תוכן שאסור לפספס

0 תגובות

אין לשלוח תגובות הכוללות דברי הסתה, לשון הרע ותוכן החורג מגבול הטעם הטוב.

טוען תגובות...
תוכן שאסור לפספס

עכשיו בכותרות
הנקראים ביותר
המדוברים ביותר