פרטים חדשים

ההפיכה ברוסיה תוכננה לפני שבועות; ה-CIA ידע ושתק

לפי דיווח בארה"ב מתברר שההפיכה של פריגוז'ין שנבלמה ברגע האחרון תוכננה לפרטי פרטים כבר לפני מספר שבועות | המודיעין האמריקאי ידע על ההתארגנות החריגה - ושתק | הדיווח הועבר לגורמים בפנטגון ולבית הלבן (בעולם) 

ישראל גראדווהל | כיכר השבת |
יבגני פריגוז'ין

ניסיון ההפיכה ברוסיה על ידי כח וגנר היה צפוי על ידי המודיעין האמריקאי, כך עולה מדיווח ברשת CNN וה"וושינגטון פוסט".

העיתונים הנחשבים אומרים, כי כבר לפני כשבועיים זיהה המודיעין האמריקאי התארגנות שרמזה על כך שיבגני פריגוז'ין מתכנן מהלך צבאי לא צפוי כנגד הממשל במוסקבה.

על פי הדיווח, המודיעין האמריקאי זיהה מאמצע החודש הנוכחי שכח ווגנר אוגר כלי נשק ותחמושת באופן לא אופייני, מה שהיה עלול לרמוז על אפשרות של ניסיון הפיכה כנגד הממשל הרוסי.

ה-CIA שזיהה את ההתנהלות החריגה, העביר את הדיווח לפנטגון, לבית הלבן, למחלקת המדינה ולקונגרס האמריקאי. כל אותם גופי ממשל ראשיים בארה"ב בחרו שלא להתערב בענייניה הפנימיים של רוסיה, והידיעה לא דלפה החוצה עד לתחילת ניסיון ההפיכה בליל שבת האחרון.

הפנטגון (שאטרסטוק)

ה"וושינגטון פוסט" מדווח, שלמרות שבארה"ב בחרו שלא להתערב, בצמרת הממשל האמריקאי היה חשש גדול מאבדן שליטה וממלחמת אזרחים ברוסיה מה שהיה עלול להביא את פוטין "לקצה" ולנקוט בצעדים קיצוניים.

גם כיום לא ברור מתי בדיוק החלה ההתארגנות של כח ווגנר במרד נגד מוסקבה, אבל כעת מתברר כי מדובר באירוע שהיה צפוי לפחות מספר שבועות.

הכתבה הייתה מעניינת?

תוכן שאסור לפספס

0 תגובות

אין לשלוח תגובות הכוללות דברי הסתה, לשון הרע ותוכן החורג מגבול הטעם הטוב.

טוען תגובות...
תוכן שאסור לפספס

עכשיו בכותרות
הנקראים ביותר
המדוברים ביותר