כיכר השבת
ישראל במלחמהישראל במלחמה
פרסום ראשון

חבר הפרלמנט היהודי בבלגיה סיים ביקור רשמי באזרבייג'ן • תיעוד

מיכאל פרייליך הוא חבר בפרלמנט הפדרלי בבלגיה וגם היהודי היחיד במדינה שמשמש בתפקיד זה | במהלך ביקור במדינת אזרבייג'ן המוסלמית ביקר מר פרייליך את הקהילה היהודית הגדולה במדינה והודה לרשויות  על תמיכתם בעם היהודי | "מאוד התרשמתי מהביקור שלי", סיכם חבר הפרלמנט היהודי (בעולם) 

ישראל גראדווהל | כיכר השבת |
חבר הפרלמנט עם רב הקהילה האשכנזית באזרבייג'ן (צילום: באדיבות המצלם)

"עם ישראל חי"- גם במדינה מוסלמית: חבר הפרלמנט היהודי בבלגיה מר מיכאל פרייליך, סיים ביום שישי האחרון ביקור חשוב במדינת אזרבייג'ן.

במהלך הביקור, פגש מר פרייליך גורמים רשמיים במדינה, והודה להם על תמיכתם בקהילה היהודית המקומית בראשות הרב זמיר איסייב. כמו-כן הזכיר לאותם גורמים את האיום האיראני המרחף על המערב בכלל וישראל בפרט.

חבר הפרלמנט אמר ל'כיכר השבת', כי הוא מודע לתמיכה הכספית המשמעותית שקיבלה הקהילה היהודית בבאקו בירת אזרבייג'ן, תמיכה שסייעה לה לשקם את בתי הכנסת והמרכזים הקהילתיים לאחר שנשבר מסך הברזל.

בבית כנסת במדינה

מר פרייליך פגש בביקורו נציגים של קהילות יהודיות שונות, בהם רב הקהילה האשכנזית בבאקו ושליח חב"ד הרב שניאור סג"ל, ורב הקהילה הגיאורגית ספרדית הרב זמיר איסייב.

מיכאל פרייליך התבטא לאחר פגישתו עם חבר הפרלמנט היהודי במדינה מר אנטולי רפאילוב חיימוביץ': "אני תמיד שמח להיפגש עם חברי פרלמנט יהודים כי אני יודע מה זה להיות מיעוט בתפקיד כה חשוב".

נושא עיקרי נוסף בו עסק חבר הפרלמנט בביקורו, הוא האיום המתמשך מצד השכנה האיראנית. גם מדינת אזרבייג'ן שלה יחסים דיפלומטיים עם שכנתה הפרסית הזהירה בשנה שעברה מנסיעה לאיראן, לאחר פיגוע שהתרחש כנגד שגרירות אזרבייג'ן בטהראן. בפגישות הרשמיות הזכיר חבר הפרלמנט את פעילותו בפרלמנט הבלגי למען הטלת סנקציות על המשטר בטהראן וחיזבאללה.

מיכאל פרייליך סיכם את הנסיעה למדינה בשיחה עם 'כיכר השבת': "מאוד התרשמתי מהביקור שלי. בכל השיחות שלי שמעתי איך יהודים מתקבלים באזרבייג'ן ואיך הם מרגישים חלק בלתי נפרד מהחברה. ראיתי גם את האנדרטה של ​​אלברט אגרונוב, מנהיג טנקים יהודי בצבא אזרבייג'ן שנהרג בקרב עם ארמניה. אגרונוב הוא גיבור לאומי שיש לו פסל משלו במרכז העיר. זה אולי נשמע מנוגד לאינטואיציה, אבל מדינות רבות באירופה יכולות למעשה ללמוד מהדוגמה הזו על איך לחיות ולקיים את הקהילות היהודיות שלהן".

מיכאל פרייליך על רקע הפסל

סיפור מעניין אירע במהלך הביקור, כאשר מר פרויליך פגש קבוצה גדולה של תיירים מישראל בכפר יהודי עתיק. "הקבוצה שאלה אם נוכל להצטלם יחד על מדרגות בית הכנסת העתיק. כמובן שהסכמתי ולאחר הצילום, הקבוצה פרצה באופן ספונטני בשירה ובריקוד של "עם ישראל חי".

"זה היה אחד הרגעים המרגשים ביותר בביקור שלי", אומר חבר הפרלמנט בבלגיה, מיכאל פרייליך.

חבר הפרלמנט עם רב הקהילה האשכנזית באזרבייג'ן (צילום: באדיבות המצלם)

הכתבה הייתה מעניינת?

כיכר השבת מובילים גם ברשתות החברתיות.

תוכן שאסור לפספס

0 תגובות

אין לשלוח תגובות הכוללות דברי הסתה, לשון הרע ותוכן החורג מגבול הטעם הטוב.

טוען תגובות...
תוכן שאסור לפספס

עכשיו בכותרות
הנקראים ביותר
המדוברים ביותר