כיכר השבת
ישראל במלחמהישראל במלחמה
צניחה חופשית - ופיצוץ

"הם היו מודעים לכך שסופם קרב" | כך נראו רגעיהם האחרונים של נוסעי הצוללת 

הצוללת הזעירה שהתפוצצה במימי האוקיינוס ממשיכה לעורר כתבות ברחבי העולם זמן רב לאחר האסון | הרשויות ממשיכות לחקור את הגורם לטרגדיה ומנסים להבין איך היו הרגעים האחרונים של הנוסעים | חוקר ספרדי מביא את התשובות לשאלות הרבות (בעולם)

ישראל גראדווהל | כיכר השבת |
הצוללת שהתפוצצה (Oceangate)

"הצוללת צנחה במשך קרוב לדקה שלימה, עד הפיצוץ", כך מסר חוקר ספרדי לאתר החדשות NIUS לאחר שבדק את הנתונים מפיצוץ הצוללת לפני מספר שבועות.

חוסה לואיס מרטין הוא חוקר ספרדי ומומחה לצוללות. לאחר האירוע הקשה ביצע המומחה ניתוח וחישוב מתמטי של הנתונים הידועים אודות פיצוץ הצוללת והגיע לתובנות מצמררות.

החוקר הצליח לחשב את הזמן המדויק של הנפילה החופשית לפני ההתפרקות בהתבסס על משקל הצוללת, הדחף, המסה, התאוצה, מהירות הנפילה של גוף חופשי ומקדם החיכוך שמפעילים מים על גוף נופל.

לפי הבדיקה שביצע, הנוסעים בצוללת צנחו לעומק האוקיינוס במשך זמן שהוא מעריך בין 48 שניות לדקה שלימה, ללא יכולת שליטה. בסיום הצניחה הצוללת התפוצצה לחלוטין. החוקר גם הצליח לשחזר את המרחק שהצוללת עשתה לטענתו בזמן הצניחה שהוא מתאר.

לדבריו, בעומק של 1700 מטרים מתחת לפני הים, נתקלה הצוללת בבעיית חשמל שגרמה לכך שהמנועים כבו והצוללת הכבדה יחד עם נוסעיה צנחה מהופכת על צידה במאונך ללא שליטה במשך הזמן המתואר, לאורך מרחק שהוא מעריך בכ-900 מטר. בהגיעה לעומק של בין 2500-2700 מטר התפרקה הצוללת. "זה כמו אבן שנופלת במים עמוקים" הוא מתאר לאתר NIUS.

מרטין מתאר בפירוט: "בשעה 09:45 אירעה תקלה חשמלית ששללה הנעה מהצוללת. ובהיעדר הנעה, משקלם של הנוסעים והמשיט (כ-400 קילו), שהיו מרוכזים בחלק הקדמי ליד "החלון", לא איזנו את היציבות האורכית".

המומחה הספרדי מנסה לשחזר את מה שהרגישו הנוסעים: "הרגע הזה בטח היה קשה מאוד לכולם כי הם יצאו משליטה והם היו מודעים לכך שסופם קרוב. זה בהחלט היה הכי גרוע, כי אחרי זה הכול קרה מהר מאוד. זו הייתה התכווצות מיידית. ההתפוצצות דמתה להתפוצצות של בלון, המוות היה מיידי", מתאר המומחה.

הכתבה הייתה מעניינת?

כיכר השבת מובילים גם ברשתות החברתיות.

תוכן שאסור לפספס

0 תגובות

אין לשלוח תגובות הכוללות דברי הסתה, לשון הרע ותוכן החורג מגבול הטעם הטוב.

טוען תגובות...
תוכן שאסור לפספס

עכשיו בכותרות
הנקראים ביותר
המדוברים ביותר