כיכר השבת
ישראל במלחמהישראל במלחמה
"פריצה מתוחכמת"

מחלקת המדינה בין המטרות: סין מואשמת בפריצה לאימייל של ממשלת ארה"ב 

ממשלת סין פרצה לכאורה לחשבונות אימייל השייכים לממשלת ארצות הברית | מייקרוסופט הודיעה על כך לגורמים הרשמיים ועצרה את התקיפה |  סין כמובן מכחישה: "ארה"ב היא גנבת הסייבר העולמית" | הפריצה בוצעה על ידי זיוף 'טוקנים דיגיטליים' (בעולם) 

ישראל גראדווהל | כיכר השבת |
בין המטרות. סמל מחלקת המדינה של ארה"ב (צילום: shutterstock)

סין שוב מואשמת בהאקינג: מייקרוסופט הודיעה לפני יומיים שגילתה פריצה שבוצעה על ידי האקרים מסין ביותר מ-25 חשבונות, בהם גם אימיילים השייכים לממשלת ארה"ב, כך דווח ברשתות התקשורת בעולם.

על פי התיאור של מייקרוסופט, ההאקרים מסין שמכנים את עצמם 'STORM 0058' הצליחו לפרוץ לחשבונות 'מייקרוסופט 365', בהם גם לחשבון האימייל של מחלקת המדינה בארה"ב (משרד החוץ) כמו גם לחשבונה של מזכירת המסחר בממשלת ארה"ב - ג'ינה ריימונדו.

השיטה המתוחכמת שבה בוצעה הפריצה היא על ידי "זיוף של טוקנים דיגיטליים שמשמשים לאימות המשתמש", כך על פי מייקרוסופט.

עם זאת, החברה דיווחה שיצרה קשר מיד עם כל הגורמים שחשבונם נפרץ, וביצעה פעולות שהפסיקו את התקיפה. לאחר מכן לא נמצאו פריצות נוספות, מסרה החברה.

שגרירות סין בלונדון אמרה לסוכנות הידיעות רויטרס שהאשמה היא "דיסאינפורמציה" וכינתה את ממשלת ארה"ב "אימפריית הפריצה הגדולה בעולם וגנב הסייבר העולמי".

ממשלת סין הגיבה לדו"ח הרשמי של מייקרוסופט ואמרה עליו שמדובר בדיסאינפורמציה ו"דיווח מאוד לא מקצועי".

זאת לא הפעם הראשונה שסין מואשמת בפריצה לתשתיות דיגיטליות של ארה"ב. במאי האחרון דווח שהסינים עשו שימוש בתוכנה זדונית 'חמקנית', פרצו למסד הנתונים של בסיסי צבא ארה"ב בגואם, ותקפו "תשתיות קריטיות". הסינים מצידם מכחישים באופן קבוע את הדיווחים.

הכתבה הייתה מעניינת?

כיכר השבת מובילים גם ברשתות החברתיות.

תוכן שאסור לפספס

0 תגובות

אין לשלוח תגובות הכוללות דברי הסתה, לשון הרע ותוכן החורג מגבול הטעם הטוב.

טוען תגובות...
תוכן שאסור לפספס

עכשיו בכותרות
הנקראים ביותר
המדוברים ביותר