כיכר השבת
ישראל במלחמהישראל במלחמה
בעט ודרך | צפו

תיעוד: הפרובקטור העירקי משחית את הקוראן בפעם השניה

הרשויות בשבדיה נתנו אישור בפעם השנייה לשרוף היום את הקוראן, הפעם אל מול שגרירות עיראק בשבדיה | בתיעוד נראה סלוואן מומיקה דורך על הספר ומעיף אותו כמו כדור |  בתגובה שגריר שבדיה בעיראק גורש מהמדינה (בעולם)

ישראל גראדווהל | כיכר השבת |
ביזוי הקוראן (צילום: לפי סעיף 27א)

כפי שדווח, הבוקר (חמישי) פרצו המונים אל תוך השגרירות השבדית בבגדד והציתו אותה לאות מחאה על שריפת הקוראן שהתקיימה בהמשך היום בסמוך לשגרירות עיראק בשטוקהולם.

המפגין הפרובוקטור דרך על הקוראן והעיף אותו ברגליו, כמו כן קרע והשחית תמונה של דגל עיראק ותמונה נוספת של מנהיג מוסלמי שיעי בעיראק שחסידיו ביצעו את ההצתה הבוקר.

כזכור, בתחילת החודש ביצע הצעיר העיראקי טקס דומה בסמוך למסגד הגדול בשטוקהולם ונצפה כורך בשר חזיר בין דפי הקוראן ובועט בו לכל עבר.

בעט ודרך על הקוראן (צילום: לפי סעיף 27א)

במכתב של הגאון הרב יצחק יוסף למלך שבדיה, נכתב גינוי אודות ביזוי הקוראן ונאמר בין השאר: "שתי טעויות לא עושות אמת אחת", ובקשה למנוע את שריפת התנ"ך המתוכננת שכזכור בחסדי שמיים לא התקיימה לבסוף.

לא ברור אם אכן הספר נשרף או רק חולל, אך ברשתות החברתיות נראה בעיקר המתואר לעיל ולא שריפה, כך או כך מדובר בביזוי והשחתה מכוונת של הספר.

בתגובה להשחתת הספר על ידי הפליט העיראקי, גינתה עיראק את המעשה והודיעה על גירוש השגריר השבדי כמו גם על החזרת השגריר שלה משבדיה.

בכתבה זו נעשה שימוש בצילומים אשר בעל הזכויות בהם לא נודע או לא אותר, בהתאם להוראות סעיף 27א לחוק זכות יוצרים. אם הנכם בעלי הזכויות שלחו הודעה על כך בצירוף הצילום המקורי לדוא"ל desk@kikar.co.il.

הכתבה הייתה מעניינת?

כיכר השבת מובילים גם ברשתות החברתיות.

תוכן שאסור לפספס

0 תגובות

אין לשלוח תגובות הכוללות דברי הסתה, לשון הרע ותוכן החורג מגבול הטעם הטוב.

טוען תגובות...
תוכן שאסור לפספס

עכשיו בכותרות
הנקראים ביותר
המדוברים ביותר