כיכר השבת
ישראל במלחמהישראל במלחמה
החשש היה מוצדק? 

סבא"א מאשרת: נמצאו מטענים סמוך לתחנת הכוח הגרעינית

לאחר ספקולציות והאשמות הדדיות בין רוסיה לאוקראינה, בסבא"א מאשרים כי אכן נמצאו מטענים נפץ בחלק החיצוני של התחנה ובסמוך לה | כזכור, בחודשים האחרונים עלו דיווחים שונים אודות תחנת הכוח כאשר רוסיה ואוקראינה מאשימות אחת את השנייה על הכוונה לפוצץ את הכור (בעולם) 

ישראל גראדווהל | כיכר השבת |
מתקני הגרעין בז'פוריז'יה (צילום: שאטרסטוק)

הסוכנות הבינלאומית לאנרגיה אטומית (סבא"א) אישרה אמש (שני) על קיומם של מטעני נפץ באזור הכור הגרעיני בז'פוריז'יה - אזור באוקראינה שנמצא כרגע בשליטת הרוסים.

סבא"א הודיעה כי גילתה "מספר מטעני נפץ" באזור הנושק לכור הגרעיני, אולם דיווחה כי לא גילתה ממצאים בשטח הפנימי של הכור עצמו וכי המטענים עצמם שנמצאו אינם מסכנים בפועל את הכור באסון גרעיני.

מטעני הנפץ נמצאים באזור שאסור לכניסת זרים בגלל סמיכותו לכור והימצאותם במקום נוגד את נהלי הבטיחות הבינלאומיים בכורים גרעיניים. הסוכנות לא דיווחה על מספר המטענים שנמצאו באזור הכור.

בהודעה של המנכ"ל גרוסי נאמר: "סבא"א מודעת להנחת מוקשים בעבר מחוץ להיקף האתר וגם במקומות מסוימים בתוכו (שלו). נוכחותם של חומרי נפץ כאלה באתר אינה עומדת בתקני הבטיחות של סבא"א ובהנחיות האבטחה הגרעינית", אמר ראש הסוכנות, שהמטה שלה נמצא בווינה.

כזכור, זה תקופה שרוסיה ואוקראינה מאשימות אחת את השנייה בכוונה לתקוף באופן מיידי את הכור הגרעיני, ואף עלו תמונות שונות ברחבי הרשת של חפצים לבנים על גג הכורים, דבר שנחשד כמטעני נפץ.

במידה והכור - הנמצא כרגע בשטח כבוש על ידי הרוסים - אכן היה מותקף, עלול היה הדבר להביא לאסון גרעיני כמותו לא ראה העולם מאז אסון צ'רנוביל, ולפי מומחים אף גרוע מכך.

הכתבה הייתה מעניינת?

כיכר השבת מובילים גם ברשתות החברתיות.

תוכן שאסור לפספס

0 תגובות

אין לשלוח תגובות הכוללות דברי הסתה, לשון הרע ותוכן החורג מגבול הטעם הטוב.

טוען תגובות...
תוכן שאסור לפספס

עכשיו בכותרות
הנקראים ביותר
המדוברים ביותר