משבר בריאותי

זה נגמר: פליטי המלחמה מאוקראינה אינם זכאים עוד לשירותי בריאות בישראל

אזרחי אוקראינה השוהים בישראל במעמד פליטי מלחמה אינם זכאים עוד לביטוח בריאות משום שהוא טרם חודש | המשמעות: 14,000 בני אדם שנתונים מעתה לחסדיהם של המוסדות הרפואיים (בריאות)

ישראל גראדווהל | כיכר השבת |
אזרח אוקראיני על רקע הריסות באודסה, אילוסטרציה (צילום: קוסטנטין ליברוב ולדה ליברובה / ערוץ הטלגרם של הנשיא זלנסקי)

אזרחי אוקראינה השוהים בישראל כפליטי מלחמה היו זכאים עד אמש (רביעי) לשירותי בריאות מיוחדים במסגרת תקציב שנקבע עבורם, נכון לכתיבת שורות אלו הביטוח לא חודש, והפליטים מוצאים את עצמם ללא ביטוח רפואי, כך נחשף ב'ynet'.

בכתבה צוין שלמרות שהמימון הסתיים, בקרב ההנהלות של חלק מבתי החולים הוחלט להמשיך לטפל בפליטים גם ללא מימון מטעמים "הומניטריים".

משרד הרווחה שמעורה בנושא פנה בעניין זה למשרד ראש הממשלה וקרא לו לעשות דבר בנידון לאחר שמשרד האוצר בראשות בצלאל סמוטריץ' לא העביר את התקציב לביטוח והמימון הרפואי: "לצערנו, הממשלה לא האריכה את תקצוב הביטוח הרפואי ואנו קוראים למשרד האוצר ולמשרד ראש הממשלה לפתור את הסוגיה לאלתר", נמסר ממשרד הרווחה.

לפי משרד הרווחה, במסגרת ההסדר שהתקיים במשך שנה וחצי מאז פרוץ המלחמה, תוקצב משרד הרווחה ב-100 מיליון שקלים ששימשו בין השאר לצורכי רפואה ודיור, של פליטי המלחמה. למרות שנכון להיום התקצוב הופסק, משרד הרווחה הודיע שימשיך לסייע לפליטים, אך לא ברור על חשבון מה יבוא הסיוע, בהתחשב בעובדה שאין תקציב לנושא ההומניטרי.

נכון להיום שוהים בישראל כ-34,000 אזרחי אוקראינה, ארבעה עשר אלף מתוכם ברחו לישראל מאימת המלחמה, ו-20 אלף נוספים שהו בישראל עוד לפני פרוץ המלחמה אך לא חזרו לארצם מאז פרץ העימות עם רוסיה. לציין כי אזרחים אלה אינם זכאי חוק השבות, ואין להם קשר משפחתי יהודי.

הכתבה הייתה מעניינת?

תוכן שאסור לפספס

0 תגובות

אין לשלוח תגובות הכוללות דברי הסתה, לשון הרע ותוכן החורג מגבול הטעם הטוב.

טוען תגובות...
תוכן שאסור לפספס

עכשיו בכותרות
הנקראים ביותר
המדוברים ביותר