משפט טבח פיטסבורג

המשטרה עצרה אדם שאיים על המושבעים במשפט רוצח היהודים מפיטסבורג 

לפני קרוב לשבועיים חרץ בית המשפט את גזר דינו של טובח היהודים בפיטסבורג לעונש מוות | ביום חמישי האחרון נעצר אדם שעל פי החשד הילך איימים על חבר המושבעים והתובעים במשפט (בעולם)

ישראל גראדווהל | כיכר השבת |
חבר מושבעים בארה"ב (צילום: shutterstock)

"תומך בעליונות לבנה": אמריקאי ממערב וירג'יניה נעצר ביום חמישי האחרון, לאחר שעל פי החשד איים על חבר המושבעים והתובעים במשפטו של רוברט באוורס - רוצח היהודים.

לפי הדיווח אדם בשם הרדי קרול לויד בן 45 נעצר על עבירות של שיבוש הליכי משפט ואיומים על עדים. לפי משרד התובע של ארה"ב לויד הכריז על עצמו כ"כומר התומך בעליונות לבנה".

לפי ההצהרה שפורסמה על ידי משרד התובע של ארה"ב, במהלך המשפט פרסם הרדי ברשתות החברתיות פוסטים מאיימים הנוגעים להליך המשפטי כנגד הרוצח ואף שלח מיילים אישיים לחברי חבר המושבעים והתובעים במשפט.

הפוסטים המאיימם החלו במאי השנה, טרם החל המשפט אך לאחר שכבר נבחר חבר המושבעים. בחלק מהם אף כתב מילות תמיכה למסע ההרג המזעזע שהתבצע במרכז הקונסרבטיבי "עץ חיים" בעיר פיטסבורג.

הודעת התובע של ארה"ב (צילום מסך מתוך הודעת התובע הכללי של ארה"ב במערב וירג'יניה)

לפי הודעת התובע של ארה"ב, בהזדמנויות שונות שלח לויד הודעת אימייל ובה ידיעה חדשותית על חבר מושבעים שנהרג לאחר שחרץ לאשמה את דינו של נאשם בתיק אחר, כאשר הוא רומז על סכנה לחייהם של חבר המושבעים אם יחרצו את דינו של באוורס למוות.

בעמוד שקרא בשם "אויבים" העלה לויד את תמונתו של אחד העדים במשפט הרוצח מפיטסבורג. העד המאוים עלה לדוכן ומסר את עדותו מספר ימים לאחר מכן, למרות ההודעה שנמסר לו ממשרד התובע אודות האיום.

בנוסף לאיומים, מתברר שלויד בעצמו נסע לעיר פיטסבורג שלוש פעמים לפחות לאחר הרצח ובמהלך המשפט, לפי בדיקת המשטרה של לוחיות הרישוי של לויד ואיכון סלולארי שביצעה. במהלך אותן גיחות לעיר פיזר החשוד סטיקרים ועלונים באזורים יהודיים, המקדמים את אתר האינטרנט שלו ובו תכנים אנטישמיים.

"משפטי חבר מושבעים הם סימן היכר של מערכת המשפט האמריקאית וניסיונות להפחיד עדים או מושבעים יתקבלו בתגובה חזקה", אמר התובע של ארצות הברית וויליאם אילנפלד. "השימוש באיומי שנאה במאמץ לערער משפט מטריד במיוחד".

החשוד נעצר ויעמוד לדין על מעשיו. כנגד כלל האישומים העומדים כנגדו אם יורשע, הוא צפוי להישלח לכלא לתקופה של עד 35 שנות מאסר.

הכתבה הייתה מעניינת?

תוכן שאסור לפספס

0 תגובות

אין לשלוח תגובות הכוללות דברי הסתה, לשון הרע ותוכן החורג מגבול הטעם הטוב.

טוען תגובות...
תוכן שאסור לפספס

עכשיו בכותרות
הנקראים ביותר
המדוברים ביותר