"רוצים שישראל תפורק"

דו"ח חמור על האנטישמיות השמאלנית באירופה | מתומכי BDS ועד לאנטישמים במסווה

מצב האנטישמיות בעולם ידוע לכל, אך דו"ח חמור של הליגה נגד השמצה מגלה את האנטישמיות החדשה של השמאל באירופה המבוסס על אנטי ציונות ושנאת ישראל | זה המצב נכון להיום באירופה (בעולם)

ישראל גראדווהל | כיכר השבת |
הפגנת שמאל נגד ישראל בוושינגטון (צילום: shutterstock)

הליגה נגד השמצה ADL הפועלת ברחבי העולם נגד אנטישמיות, פרסמה בימים האחרונים דו"ח חמור בו היא מתארת עלייה משמעותית באנטישמיות השמאלנית ברחבי אירופה כולה.

>> למגזין המלא - כנסו

הדו"ח, כאמור, מתייחס באופן ספציפי לאנטישמיות השמאל הפועלת בין השאר במסווה של אנטי ציונות ותמיכה בפלסטינים, אך פעמים ש"זה בורח להם", והשנאה ההיסטורית נגד העם היהודי עולה אל פני השטח, הדיווח הובא בעיתון הצרפתי-יהודי LPH.

צרפת

לפי הדו"ח, המצב בצרפת הוא מהחמורים ביותר, והיהודים במדינה נאלצים להתמודד עם אנטישמיות שמאלנית מובהקת. בהפגנות נגד הממשלה האחרונות לאחר מותו של הנער הערבי-צרפתי נאהל, נשמעו לא אחת קריאות מוות ליהודים ברחוב, בחסות ארגוני שמאל ופוליטיקאים מהשמאל שנתנו גיבוי לפרעות הערביות במדינה.

הליגה נגד השמצה מדגישה את העובדה שבשנים האחרונות ניכרת עלייה במספר המהגרים ממדינות ערביות לצרפת, אליהם מתחברים גורמי שמאל קומוניסטים אנטי-ציוניים, הסבורים שישראל היא "ראש הנחש" של האימפריאליזם.

בדו"ח הוזכר שמו של מנהיג השמאל הרדיקלי בצרפת ז'אן לוק מלנשון המתואר כ"אישיות הסמלת את השמאל האנטישמי" שפלט בעבר מספר עמומות בנוגע ליהודים וישראל שפורשו כאנטישמיות.

שוטרים בצרפת | ארכיון (צילום: שאטרסטוק)

ספרד

בדו"ח מצוין שספרד בעבר לא הייתה ידועה כמדינה שמתנגדת לישראל, ופוליטיקאים ואישי ציבור לא התבטאו במפורש נגד המדינה היהודית או נגד יהודים. כל זה השתנה כאשר מפלגת 'פודמוס' שמשוייכת לשמאל הקיצוני נכנסה לממשלה הספרדית.

לפי הדו"ח, בלב הקואליציה הספרדית קיימים גורמים שלא רק שהם מתנגדים לישראל, בפועל הם תומכים בפירוקה של מדינת ישראל בפומבי, ומתחברים ל"גדולי האויבים" של ישראל בעולם.

אנגליה וה'לייבור'

לפי הדו"ח של הליגה נגד השמצה, בין השנים 2015-2020 ניכרה עלייה משמעותית באנטישמיות אותנטית בתוך מפלגת השמאל הקיצונית בהנהגתו של מי שהדו"ח קורא אנטישמי - ג'רמי קורביין שנאסר מאז להתמודד במפלגה בגלל דעותיו.

לפי הדו"ח המתקפות של גורמים במפלגה היו מכוונות לא רק כנגד מדינת ישראל, אלא גם כנגד יהודים בכלל - כולל חברי מפלגה יהודים.

עם זאת, מצוין כי היו"ר החדש של המפלגה, קיר סטארמר, פועל לניקוי מפלגתו מכל אנטישמיות ומנסה לבנות מחדש את האמון בין העם היהודי למפלגה. המפלגה כאמור אסרה על קורבין להתמודד לתפקיד תחת התווית שלו והפסיקה את פעילותם של כמה גופים במפלגה.

ג'רמי קורביין. עף מהמפלגה בגלל דעותיו (צילום: shutterstock)

גרמניה

למרות שגם בגרמניה ישנן מפלגות שמאל קיצוניות, לפי הדו"ח של הליגה נגד השמצה "כמעט כל הזרמים הפוליטיים" בגרמניה דוחים אנטישמיות. למרות שאנטישמיות נחשבת לדבר מתועב על ידי הממסד בגלל העבר הנאצי של המדינה, יש בכל זאת גורמים אנטי ישראליים גם בפוליטיקה הגרמנית, כולל בעלי דעות קונספירטיביות אודות ישראל ואחרים שמחשיבים את המדינה היהודית לניאו-נאצית.

גם אם אותן מפלגות שמאל גרמניות מכחישות כל קשר לאנטישמיות, בקרב אותן מפלגות נמצאים גם לא מעט תומכי BDS, לפי הדו"ח החמור.

הכתבה הייתה מעניינת?

תוכן שאסור לפספס

0 תגובות

אין לשלוח תגובות הכוללות דברי הסתה, לשון הרע ותוכן החורג מגבול הטעם הטוב.

טוען תגובות...
תוכן שאסור לפספס

עכשיו בכותרות
הנקראים ביותר
המדוברים ביותר