בירוקרטיה איראנית או זלזול מופגן?

איראן עושה צחוק מארה"ב: "ייקח חודשיים לשחרר את האסירים האמריקנים" 

בהודעה שיצאה מטעם דובר משרד החוץ האיראני נאמר, כי שחרורם של האסירים האמריקנים שאמורים להיות משוחררים במסגרת העסקה עם וושינגטון צפוי לקחת עוד כחודשיים | ארה"ב מצידה קיימה את חלקה בעסקה והפשירה כספים איראניים בדרום קוריאה, בשווי של כ-6 מיליארד דולר, סכום העתק כבר הועבר לבנק בשוויץ (בעולם)

ישראל גראדווהל | כיכר השבת |
כור גרעיני באיראן (צילום: shutterstock)

לאחר הדיווחים בחודש האחרון על העסקה בין ארה"ב לאיראן, האחרונה הודיעה היום (שני) באמצעות דובר משרד החוץ, כי ייקח כחודשיים עד לשחרור מוחלט של האסירים האמריקאיים שעדיין מוחזקים בתנאי מעצר בבת מלון במדינה האסלאמית.

למרות שארה"ב כבר ביצעה את חלקה בעסקה והעבירה את הסכום המובטח של שישה מיליארד דולר מדרום קוריאה לחשבון בנק בשוויץ, נראה כי ביצוע החוזה מהצד האיראני נתון כעת לחסדיהם של מקבלי ההחלטות במדינת הטרור.

למרות שלא ברור אם מדובר בעיכוב או שכך היה הסיכום מלכתחילה, נראה כי האיראנים מקבלים מממשל ביידן מרחק תמרון גדול יחסית לקיום חלקם בעסקה.

כזכור לפני כשבוע חצי דווח כי ארבעה אמריקנים שהיו כלואים באיראן שוחררו למעצר בית במסגרת עסקה מול ממשל ביידן בארצות הברית.

בתמורה לשחרור האסירים קיבלה איראן 6 מיליארד דולר מכספים שהיו קפואים בחשבונות בדרום קוריאה. מדובר, לפי בכיר לשעבר במחלקת המדינה של ארצות הברית, בסכום שהוא כמעט כמו התקציב השני של הצבא של איראן.

עם האזרחים שישוחררו, לפי הדיווחים, נמנה איש עסקים שכלוא כבר 3 שנים בשם אמאד שהרגי, פעיל סביבתי בשם מוראד טהבאז ושניים נוספים. האסירים נכלאו לאחר שהואשמו בעבירת ריגול.

הכתבה הייתה מעניינת?

תוכן שאסור לפספס

0 תגובות

אין לשלוח תגובות הכוללות דברי הסתה, לשון הרע ותוכן החורג מגבול הטעם הטוב.

טוען תגובות...
תוכן שאסור לפספס

עכשיו בכותרות
הנקראים ביותר
המדוברים ביותר