זה מה שנמצא עליו 

סיפור הזוי: מתנגד משטר סיני ברח לדרום קוריאה בדרך מקורית במיוחד 

מתנגד המשטר הצליח לברוח לדרום קוריאה לאחר שככל הנראה חש בסכנה לחייו | המתנגד שלפי ההערכות לא יכל למצוא דרך אחרת לעזוב את המדינה, עשה זאת בדרך מפתיעה אך גם מסוכנת במיוחד (בעולם) 

ישראל גראדווהל | כיכר השבת |
גדרות תיל (צילום אילוסטרציה: shutterstock)

מתנגד משטר בולט בסין הצליח לברוח מהמדינה הקומוניסטית באמצעות אופנוע ים לאחר שרכב מאות קילומטרים מסין לדרום קוריאה, כך מדווח היום (רביעי) ברשת CNN.

הסיפור ההזוי התרחש לפני שבוע. בתאריך 16 באוגוסט הוא נתפס על ידי משמר החופים של דרום קוריאה, לאחר שחצה את הים באופן המקורי. משמר החופים של דרום קוריאה מסר בהצהרה לעיתונות שהחשוד נתפס עם "אופנוע ים, קסדה, משקפת ומצפן" בלבד, בנוסף לחמישה מיכלי דלק שנשאו עשרים וחמישה ליטרים בסך הכול.

אופנוע ים (צילום: shutterstock)

מדובר לפי הדיווחים באדם בשנות השלושים לחייו בשם קוון פיונג, שהתבטא בעבר נגד הממשל הסיני לאחר שחזר מלימודים בארה"ב. בדבריו לאורך השנים הוא מתח ביקורת גלויה על השלטון האוטוריטרי והצנזורה הנוקשה של הממשלה. 

בנוסף הוא נהג להתבטא נגד הפרות זכויות אדם ברשתות החברתיות, והשתתף במחאות הפרו-דמוקרטיות של הונג קונג ב-2014, על פי ארגון זכויות אדם.

בשנת 2016, צייץ ברשת הטוויטר תמונות שלו עם חולצה שנשאה שמות מלגלגים על שליט סין שי ג'ינפינג כולל אחד מהם שנשא את השם "קסיטלר", עם הקשר ברור. חודש לאחר מכן הוא נעצר ונשפט זמן קצר לאחר מכן על סעיף של "בגידה וחתירה". בשנת 2019 הוא שוחרר ומאז הוא תכנן את מסע בריחתו לדרום קוריאה, בשבוע שעבר כאמור המשימה הושלמה "בהצלחה" בתקווה שהשלטונות בדרום קוריאה לא יסגירו אותו בחזרה למדינה הקומוניסטית.

הכתבה הייתה מעניינת?

תהילים להצלחת ולרפואת חיילי צה״ל ולהשבת החטופים

-נקראים כעת
-פרקים נקראו
-ספרים נקראו
לקריאת תהילים והוספת שמות לתפילה

תהילים להצלחת ולרפואת חיילי צה״ל ולהשבת החטופים

-נקראים כעת
-פרקים נקראו
-ספרים נקראו
לקריאת תהילים והוספת שמות לתפילה
עכשיו בכותרות