"אירוע משמעותי"

דרמה: אוקראינה פרצה את קו ההגנה המשמעותי של הרוסים בזפרוז'יה

לפי הדיווח בגרדיאן הבריטי, מדובר בקו ההגנה החזק והמשמעותי ביותר של הרוסים מתוך 3 קווי הגנה | מפקד החזית בזפוריז'יה אלכסנדר טרנבסקי:  "הרוסים האמינו שהאוקראינים לא יעברו את קו ההגנה הזה" (בעולם)

ישראל גראדווהל | כיכר השבת |
זירת הקרב במזרח אוקראינה (צילום: שאטרסטוק)

צבא אוקראינה הצליח לפרוץ את קו הביצורים המשמעותי ביותר של הרוסים בזירת הקרב סמוך לזפוריז'יה במזרח אוקראינה. מדובר בקו ממוקש וממולכד שהצבא הרוסי עמל עליו במשך שנה לפחות.

לפי דבריו של מפקד הכוחות לשחרור חרסון והסביבה תת-גנרל אולכסנדר טרנבסקי, זהו קו הגנה אחד ועיקרי מבין 3 קווים מבוצרים, ו-60% מסך ההגנה הרוסית על זפוריז'יה. לדבריו, נותרו עוד 2 קווי הגנה שהתגברות הצבא האוקראיני עליהם הוא עניין של ימים.

"אנחנו נמצאים כעת בין קו ההגנה הראשון והשני. כוחות אוקראינים דוחפים כעת החוצה משני הצדדים של הפרצה ומגבשים את אחיזתם בשטח שנתפס בלחימה האחרונה" טען טרנבסקי.

הוא הוסיף כי הכוחות הרוסים בנסיגה, וזה הזמן לתקוף אותם: "במרכז המתקפה, אנו משלימים כעת את השמדת יחידות האויב המספקות מחסה לנסיגת החיילים הרוסים מאחורי קו ההגנה השני שלהם".

טרנבסקי טען, כי חרף האבדות הכבדות בתקופה האחרונה של הכוחות האוקראינים, מצבם טוב ביחס לרוסים: "אנחנו איבדנו את הלוחמים החזקים, אבל הם עסוקים בנסיגה והגנה ואין להם זמן לתקוף".

לדבריו, עיקר קו הביצורים היה בנוי ומבוסס על מיקוש מאסיבי והצבא האוקראיני ספג אבדות כבדות במהלך נטרול המוקשים אולם "בסוף זה הצליח. הם ברחו".

בעולם מדווחים בעניין על הפריצה ומגדירים אותה משמעותית. במקביל, משלוחי הנשק החדשניים מהמערב לאוקראינה ממשיכים לזרום ומהווים גורם מכריע במערכה העקובה מדם.

הכתבה הייתה מעניינת?

תוכן שאסור לפספס

0 תגובות

אין לשלוח תגובות הכוללות דברי הסתה, לשון הרע ותוכן החורג מגבול הטעם הטוב.

טוען תגובות...
תוכן שאסור לפספס

עכשיו בכותרות
הנקראים ביותר
המדוברים ביותר