פרס כספי מובטח

אזרחי סין נקראים מעתה לסכל ריגול נגדי | וזה הסכום שיקבל חושף מרגלים 

חוק ריגול חדש שיצא לאחרונה בסין קורא לאזרחים לדווח על פעילות חשודה על מנת לסכל מרגלים ממדינות אחרות | פרס כספי מוצע לכל מי שיביא "ראשים" של סוכנים, רשתות ריגול או אפילו טיפים מוצלחים | קיים חשש כי הדבר יעורר גל של דיווחים שקריים על מנת לחסל חשבונות בין אזרחים או לקבל את הפרס הכספי (בעולם) 

ישראל גראדווהל | כיכר השבת |
נשיא סין שי ג'ינפינג (צילום: shutterstock)

סעיף אחד בחוק ריגול חדש שיצא בסין לפני מספר חודשים, קובע כי אזרחים נקראים לסייע בחשיפתם של תאי ריגול וסוכנים מערביים זרים, תמורת פרס כספי שמובטח לכל מידע רלוונטי.

בנוסף לדיווחים שמתרבים על חשיפה של "מרגלים" בעיקר עבור האמריקאיים - שפעלו בסין, מתברר שהממשל איתן בדעתו לערב את האוכלוסייה המקומית במלחמתה במערב.

הממשלה הקומוניסטית פתחה אפילו בקמפיין נרחב שמעודד את האזרחים לדווח על חשדות לריגול כנגד האומה. בקמפיין תחת הכותרת "האחריות של כולם לשמור על הביטחון הלאומי" נכתב: "גילית ריגול? חייג 12339".

ברשתות החברתיות הסגורות של סין שותף ה'האשטאג' הנ"ל יותר מ-310 מיליון פעמים. בתגובות הדגישו האזרחים את הפרס הכספי הנחשק העומד על לא פחות מ-$13,700.

לקמפיין המקורי לוו תמונות אילוסטרציה של אדם המצלם בטלפון פעילות צבאית, או כרטיס זיכרון אלקטרוני העובד מיד ליד. על הכרזה נכתב 'תחביב צבאי או עמדת תצפית ריגול?' כלומר: כל מי שמצלם פעילות צבאית לדוגמא, הוא בגדול חשוד ויש לדווח עליו.

פוסטר אחר מראה 'יועץ' שנותן כרטיס ביקור שעליו מודפס 'פיטר' - שם מערבי מובהק, ונראה שהוא מציע לאדם כסף בתמורה למידע על תעשיית התעופה והחלל של סין. 

בדיווח שהובא ב'פוקס ניוז' מצוין כי חוק הריגול החדש אינו נוגע רק למבוגרים. במסגרת החוק החדש נקראים בתי הספר לסגל לילדים מידע התנהגותי לצורך ההגנה על הרפובליקה העממית של סין: "אזורים מרובים ברחבי המדינה חיזקו את החינוך לחוק ריגול נגדבצורות שונות, כולל חינוך לתיאוריה של ביטחון לאומי ודרכים אחרות לתת לציבור להבין את חשיבות הריגול הנגדי", נמסר בתקשורת המקומית.

הכתבה הייתה מעניינת?

תוכן שאסור לפספס

0 תגובות

אין לשלוח תגובות הכוללות דברי הסתה, לשון הרע ותוכן החורג מגבול הטעם הטוב.

טוען תגובות...
תוכן שאסור לפספס

עכשיו בכותרות
הנקראים ביותר
המדוברים ביותר