כמו חתול 

מטורף: כך נראתה בריחתו של אסיר מסוכן מכלא בארה"ב

אסיר מסוכן שנכלא במדינת פנסילבניה מצא דרך מקורית במיוחד כדי להימלט מהכלא - הדבר תועד במצלמות האבטחה וחרך את הרשת | האסיר, רוצח מסוכן מברזיל במקור - טרם נתפס | "התקנו גדר תיל אבל זה כנראה לא עבד", אמר גורם מטעם בית הכלא (בעולם) 

ישראל גראדווהל | כיכר השבת |
כך נראתה הבריחה לפני כשבוע (צילום: לפי סעיף 27א)

אסיר מסוכן שמואשם ברצח מחריד הצליח בשבוע שעבר לברוח בדרך מקורית מכותלי בית הכלא במדינת פנסילבניה, ארה"ב.

האסיר דנאלו קאבלקנטה בן ה-34 ששהה במקום שאמור להיות "מאובטח ביותר" הצליח לצאת מהמתחם בו שהה דרך הגג אליו טיפס על ידי "הליכה" על קיר.

בתיעוד ממצלמות האבטחה נראה הרוצח ניגש למסדרון צר באורך של כמטר וחצי ומביט לאחוריו לוודא שאיש אינו רואה. במקביל נראה פושע אחר עומד בסמוך - ככל הנראה על מנת להזהירו במקרה שיבוא איש ביטחון.

לאחר כמה שניות נראה האסיר מטפס על הקיר כשידיו נתמכות מצד אחד של המסדרון ורגליו עולות בצד השני, הוא נעלם מהמסך תוך שניות בודדות. האירוע התרחש בסביבות השעה 9:00 בבוקר לפי רשויות הכלא.

לאחר מכן, לפי הדיווח של הרשויות המקומיות הוא הגיע לגג וירד משם על ידי סולם למקום בעל אבטחה נמוכה. למרות סוהרים שנמצאים מסביב לשעון על מגדל תצפית הצופה על הגג, איש לא ראה את בריחתו בזמן אמת, והוא טרם נתפס.

בעקבות האירוע החריג, הסוהר שהיה אחראי על פיקוח החצר בשעת הבריחה הוצא ל"חופשה מנהלית" על ידי המחוז, ואף נפתחה נגדו חקירה על ידי התובע הכללי של המדינה.

יצוין כי זאת אינה הפעם הראשונה בה מצליח אסיר לברוח מאותו בית הכלא בדרך דומה. רק בחודש מאי האחרון הצליח אסיר להימלט לאחר שטיפס על קירות בית הכלא, מסיבה זו התקינו מנהלי מתקן הכליאה גדר תיל שהייתה אמורה למנוע את הישנות המקרה.

הרשויות שנשאלו על דבר הבריחה הגיבו כי הם היו סבורים שהתקנת גדר התיל הייתה מספיקה כדי למנוע בריחת אסירים: "חשבנו שנקטנו מאמצים מתאימים כדי למנוע זאת באמצעות גדר התיל, אבל לא הצלחנו לטפל באלמנט האנושי", תיאר.

הרשויות מנהלות כעת מרדף אחר קאבלקנטה ומתמקדים בעיקר מסביב לבית הכלא מאחר שמדובר באזור מיוער וקשה לניווט. ביום שני החלו הרשויות להשתמש במסוקים ובניידות סיור כדי להשמיע בקול הודעת שמע שהוקלטה על ידי אמו של קוולקנטה בברזיל, בה היא קוראת לו להיכנע.

בכתבה זו נעשה שימוש בצילומים אשר בעל הזכויות בהם לא נודע או לא אותר, בהתאם להוראות סעיף 27א לחוק זכות יוצרים. אם הנכם בעלי הזכויות שלחו הודעה על כך בצירוף הצילום המקורי לדוא"ל desk@kikar.co.il.

הכתבה הייתה מעניינת?

תוכן שאסור לפספס

0 תגובות

אין לשלוח תגובות הכוללות דברי הסתה, לשון הרע ותוכן החורג מגבול הטעם הטוב.

טוען תגובות...
תוכן שאסור לפספס

עכשיו בכותרות
הנקראים ביותר
המדוברים ביותר