פונו במגלשות החירום

דרמה בטיסה: תא הנוסעים התמלא עשן לאחר התלקחות מסוכנת של מנוע | תיעוד 

אירוע חריג התרחש היום בטיסת 'אייר צ'יינה' מסין לסינגפור לאחר שאחד המנועים התלקח דקות ספורות טרם הנחיתה | המטוס פונה מיושביו באמצעות מגלשות החירום הייעודיות וכלל הנוסעים יצאו בשלום מהמטוס | תיעוד מרגעי הבהלה במטוס ופינוי החירום (בעולם)

ישראל גראדווהל | כיכר השבת |
רגעי הדרמה במטוס (צילום: לפי סעיף 27א)

בהלה בטיסה: מטוס מדגם איירבוס A320 של חברת 'אייר צ'יינה' שעשה את דרכו מסין לסינגפור, נאלץ היום (ראשון) לבצע נחיתת חירום בנמל התעופה צ'אנגי לאחר שאחד המנועים התלקח טרם הנחיתה.

האירוע התרחש היום בסביבות השעה 16:00 (מקומי) לאחר שתא הנוסעים של מטוס החברה שהכיל כ-150 נוסעים החל לפתע להתמלא עשן סמיך. מבירור קצר התברר כי אחד המנועים עולה באש - בעיצומה של הטיסה.

למרבה המזל, ההתלקחות אירעה זמן קצר יחסית טרם הנחיתה מה שהביא לסיום האירוע במהירות לאחר כניסה ל"נוהל נחיתת חירום". לפי הקלטה שפורסמה ברשתות החברתיות, קברניט המטוס דיווח על האירוע למגדל הפיקוח וקיבל אישור נחיתה מיידי וללא עיכובים לאור המצב המסוכן.

לפי עדויות של נוסעים, המטוס היה אפוף עשן במשך כ-40 דקות תמימות במהלכן נוסעי המטוס חששו לחייהם והתבקשו על ידי צוות הטיסה לכסות את הפה והאף עם מגבת רטובה. לציין כי מסרטון שהופץ ברשתות החברתיות עולה שמסיכות החמצן לא שוחררו לנוסעי הטיסה ככל הנראה מחשש לפיצוץ בגלל הגז הדליק.

באתר החדשות 'ציינה דיילי' הביאו את דברי אחד הנוסעים שהעיד כי "הנשימה הייתה קשה, וכולם התכופפו וכיסו את הפה והאף במגבות רטובות, בקושי נושמים...", אמר הנוסע שלא רצה להזכיר את שמו.

לאחר הנחיתה כלל הנוסעים פונו מהמטוס על ידי מגלשות החירום כאשר מקרוב ממש ניתן היה להבחין במנוע שממשיך לבעור ולהעלות עשן.

חברת 'אייר צ'יינה' אישרה את פרטי המקרה ומסרה כי החקירה על נסיבות האירוע נמצאת בעיצומה. לנוסעים שלום.

בכתבה זו נעשה שימוש בצילומים אשר בעל הזכויות בהם לא נודע או לא אותר, בהתאם להוראות סעיף 27א לחוק זכות יוצרים. אם הנכם בעלי הזכויות שלחו הודעה על כך בצירוף הצילום המקורי לדוא"ל desk@kikar.co.il.

הכתבה הייתה מעניינת?

תהילים להצלחת ולרפואת חיילי צה״ל ולהשבת החטופים

-נקראים כעת
-פרקים נקראו
-ספרים נקראו
לקריאת תהילים והוספת שמות לתפילה

תהילים להצלחת ולרפואת חיילי צה״ל ולהשבת החטופים

-נקראים כעת
-פרקים נקראו
-ספרים נקראו
לקריאת תהילים והוספת שמות לתפילה
עכשיו בכותרות