כריכים וצ'יפס בכיכר

תיעוד מבפנים: ההרס והנזק ברובע היהודי של מרקש

שליחת 'כיכר השבת' למרקש שבמרוקו חן שימל מציגה תיעוד מהרובע היהודי של מרקש, שניזוק קשות ברעש האדמה, והצטרפה לעזרה לנפגעים (בעולם)

חן שימל | כיכר השבת |
הרב באנון (צילום: חן שימל)

כמעט שבוע לרעידת האדמה במרוקו. חן שימל, שליחת 'כיכר השבת' לאזורי הרעש, מדווחת מאזור הרובע היהודי במרקש, ומציגה תיעוד אותנטי ומיוחד מהנזקים ומהאסון הכבד.

"עדשת המצלמה שלי תיעדה תמונה קשה", מספרת שימל, "קירות בית הכנסת לזמה. סדקים בקירותיו וחזיתו מתפוררת. לפי ההערכות בית הכנסת הזה קיים מאות שנים, משנת 1492, כאשר יהודים ספרדים גורשו מספרד. זה יותר מסתם בית כנסת; זו אנדרטה חיה להיסטוריה הספרדית העשירה של מרוקו".

אל שימל מתלווה הרב לוי באנון, שליח חב"ד בקזבלנקה. הרב באנון משתף פעולה באופן הדוק עם סרז' ברדוגו, נשיא הקהילה היהודית, המרכז מאמצים למתן תמיכה נפשית לקהילה היהודית ואנשיה שנפגעו בעקבות הרעש.

"התחנה הראשונה שלנו היא ביתם של משה וטיטי חליווה. הקומה הראשונה של ביתם היא כעת מבוך מסוכן של סדקים ופסולת", מספרת שימל. "טיטי מספרת על הרגעים המפחידים שבהם האדמה רעדה תחתם, כיצד היא נצמדה למעקה והתפללה נואשות. למרבה המזל, אורחי השבת שלהם עזבו, מה שמנע טרגדיה נוספת.

"לאחר מכן, אנו פוגשים את חיים, רופא שיניים עם בית מלאכה קטן אך חיוני בעיר העתיקה. למרות הנזק המבני שמקשה על סביבת העבודה שלו, הוא ממשיך ומייצר תותבות שיניים בחדר שבו הקירות עלולים ליפול עליו בכל רגע.

"לקראת הימים הנוראים, הרב באנון מרכז משאבים נוספים כדי לעזור לנזקקים. באחד מכיכרות העיר אנו מצטרפים אל הרב בנון כדי לחלק אוכל לחסרי הבית החדשים. חילקנו להם כריכים חמים וצ'יפס".

הרב באנון מחלק כריכים (צילום: חן שימל)

הכתבה הייתה מעניינת?

תוכן שאסור לפספס

0 תגובות

אין לשלוח תגובות הכוללות דברי הסתה, לשון הרע ותוכן החורג מגבול הטעם הטוב.

טוען תגובות...
תוכן שאסור לפספס

עכשיו בכותרות
הנקראים ביותר
המדוברים ביותר