"רוסיה מבצעת רצח עם" 

זלנסקי בעצרת: "אל תסמכו על פוטין, תנסו לשאול את פריגוז'ין" 

במהלך נאומו בעצרת האו"ם קרא זלנסקי לעולם שלא להתעלם מ"פשעי המלחמה" של רוסיה וקרא למנהיגים שלא לסמוך על פוטין | עוד האשים את רוסיה בחטיפת ילדים ואמר כי מוסקבה משתמשת באוכל ככלי נשק (בעולם) 

ישראל גראדווהל | כיכר השבת |
זלנסקי בעצרת האו"ם (צילום: או"ם / טלגרם של הנשיא זלנסקי )

הנשיא זלנסקי נאם אמש (ג') בעצרת האו"ם בניו יורק בפני מנהיגי העולם וסיפק מספר אמירות מעניינות.

בפתח דבריו הזהיר זלנסקי מפני הארסנל העולמי של הנשק הגרעיני כשהוא מכוון באופן ברור לזה שקיים בידי רוסיה שלוחמת באוקראינה. מיד לאחר מכן עבר לדבר על המצור שמקיימת רוסיה על נמלים אוקראיניים, וטען כי רוסיה משתמשת במזון כנשק: "ישנן הרבה מוסכמות שמגבילות את ההחזקה וההפצה של נשק, אבל אין הגבלות ממשיות על השימוש במזון, אנרגיה או דברים אחרים כנשק", טען זלנסקי.

"מאז תחילתה של התוקפנות בקנה מידה מלא, רוסיה חסמה את נמלי הים השחור ואזוב שלנו. הנמלים שלנו על הדנובה הם עדיין מטרה לטילים ולמל"טים שלה. רוסיה מנסה להשתמש במחסור במזון בשוק העולמי כנשק בתמורה להכרה בכיבוש של חלק מהשטחים שנכבשו - אם לא כולם. רוסיה משתמשת במחירי המזון כנשק", אמר נשיא אוקראינה.

באמירה חריגה מעט, טען זלנסקי שרוסיה מבצעת 'רצח עם' על ידי חטיפה של ילדים אוקראיניים משטחי מזרח המדינה ושליחתם לרוסיה, שם לטענתו הם עוברים שטיפת מוח נגד אוקראינה, טענות שאושרו בעבר על ידי גורמים בינלאומיים.

את דבריו סיים הנשיא זלנסקי: "אני מודע לנסיונות לעשות כמה עסקאות מפוקפקות מאחורי הקלעים. אי אפשר לסמוך על הרוע. מוזמנים לשאול את פריגוז'ין האם יש לסמוך על הבטחותיו של פוטין. בבקשה, תקשיבו לי".

הכתבה הייתה מעניינת?

תוכן שאסור לפספס

0 תגובות

אין לשלוח תגובות הכוללות דברי הסתה, לשון הרע ותוכן החורג מגבול הטעם הטוב.

טוען תגובות...
תוכן שאסור לפספס

עכשיו בכותרות
הנקראים ביותר
המדוברים ביותר